BLACK & WHITE: PROČ BY SE MĚL BÝT KOMBINOVAT SÉRIE 250 VÝCHODŮ A ZÁPADŮ SUPERCROSS

Je to pláč, že žádný fanoušci Supercrossu na východním pobřeží nikdy nebudou moci říci, že viděli, jak Ken Roczen, Cole Seely nebo Eli Tomac závodí 250 Supercrossů. Stejně tak žádný fanoušek západního pobřeží neviděl divokou mravnost Wil Hahna na 250 východě nebo nadvládu Marvina Muschina v prohře.

ČERNÝ

Původním základem pro rozdělení 250 Supercrossových sérií do východních a západních regionů bylo částečné nadšení, část komplexu méněcennosti a část rovnostářství. Během 70. a 80. let byly tovární jízdy převážně předávány jezdcům na západním pobřeží - přinejmenším to bylo vnímáno, že Kaliforňané měli co nejrychlejší sponzorství. Pro sezónu 1985 AMA chtěla vyvinout třídu Supercross 125cc, která by sloužila jako tréninková plocha pro budoucí premiéru 250 jezdců. Současně bylo navrženo (pozdní Dave Coombs), že rozdělení série 125cc Supercross na východní a západní divize by přinutilo továrny hledat potenciální talenty mimo Zlatý stát. Myšlenkou bylo, že mladí jezdci by si vydělali své pruhy ve třídě 125 a továrny by byly nuceny podporovat dvakrát tolik jezdců. Systém fungoval, byť s několika závadami, za posledních 27 let, ale jeho užitečnost skončila. Důraz profesionálních závodů Supercross již není zdola. Supercross se stal velkou zábavou a producenti pořadu se musí ptát, zda je na jevišti prostor pro dosud ne připravené jezdce. Placení zákazníci Supercrossu se nestarají o bicoastální feudalismus. Platí velké peníze za to, aby ve středu pozorovali nejlepší možné výkony, a je zřejmé, že 250 vítězů z východu / západu projde polem, že v okolí není nadbytek 250 talentů Supercross. No, to není úplně pravda. Existuje spousta talentů; je to jen na polovinu.

WHITE

AMA musí spojit 250 série Supercross z východu / západu do jediné série 17 závodů, která běží ve spojení s řadou 450 pravidelných. Místo toho, aby Tomac a Roczen závodili v polovině série a Musquin a Hahn závodili v druhé polovině, všechny hvězdy třídy by každý týden závodily proti sobě. Přemýšlej o tom! Fanoušci uvidí nejlepší možnou soutěž; závodníci by se dokázali prokázat proti nejtěžším konkurentům a každý víkend by byl jako závod v Las Vegas, aniž by museli čekat 17 týdnů, než se to stane. Výhodou je, že fanoušci uvidí nejlepší závod jezdců. Nevýhodou je, že místní by měli mnohem těžší kvalifikaci. Navíc, změna 250 východu / západu na jednu sérii 250 Supercross by znamenala, že by to byla třída národních šampionátů místo dvou regionálních šampionátů. A to znamená, že žádný jezdec nemůže být nikdy nucen upozornit.

Další nevýhodou je, že mnoho velkých týmů by nepotřebovalo čtyři jezdce, aby se dostali do série 17 závodů; tři by s největší pravděpodobností ano. V současné době najímají dva jezdce pro 250 západ a dva jezdce pro 250 východ (druhý jezdec v každé divizi je zajištění proti zranění dobrého jezdce). Soutěž o místa v dobrých týmech by byla intenzivnější a konkurence na trati by také byla intenzivnější. Byly by soukromé osoby zraněny 17 závodem 250 Supercross Championship? Pomalí by byli zraněni, ale těch 20 nejrychlejších by nebylo. To je závodní!

Když byl v zimě 125 vyvinut systém 1985 východ / západ, zakladatelé série nikdy nepředpokládali najmutí kanónů 250,000 250 dolarů ročně, výměnu pobřeží a morfování pravidel. Dnes existuje mnohem více 450 východně-západních týmů než 17 týmů. Spojení dvou pobřeží do jedné XNUMX-závodové série by každému týmu, velkému nebo malému, umožnilo najmout si soutěžícího. To dnes není pravda. Sjednocení je konečná odpověď. Sport těží z toho, že některé z jeho největších hvězd závodí napůl.