MAJSTROVSTVÍ SVĚTA VET VETERÉNA DUBYA 2020: JEDEN DEN BOL Mokrý a studený (AKTUALIZOVÁNO)

To je jasný důkaz toho, že na obzoru se vaří něco špatného. Skutečnost, že neexistuje horizont, je také jasným znamením. Fotografie: Mark Chilson

FOTKY MARK CHILSON, JODY WEISEL A DAN ALAMANGOS

V SoCalu nepršelo už sedm měsíců, ale jakmile mistrovství světa veteránů Dubya USA v roce 2020 otevřelo brány Glen Helen Raceway, otevřelo se nebe, pak vyšlo slunce, pak mrholilo, pak lelo, pak vyšlo slunce a pak se znovu vylilo. Aby toho nebylo málo, po skončení sobotních motosezónů a prvním dni v knihách byla trať roztrhána blesky, černou oblohou a lijákem, který zalil již promočenou trať ... pro nedělní závodníky to byl nevítaný dárek.

Andy Jefferson se letos objeví na tričku akce, zatímco Rocket Rex Staten dostane právo na chodníku slávy.

Čím více pršelo, tím méně byli jezdci nadšení z jejich druhého mota. Pokud vyšlo slunce, všichni se objevili na trati, ale pokud pršelo, mnoho jezdců zůstalo v boxech.

Ne každý jezdec to měl v kluzkých podmínkách pod kontrolou. Tento jezdec společnosti Yamaha létá nohama k znamení Glen Helen.

A v poslední vteřině se vyhne trapné havárii, na kterou ho nikdo nikdy nenechá zapomenout

Sobota není nejdůležitější den v rozvrhu světových veterinářů. Do programu byl vložen před lety, aby umožnil zahraničním a nestátním závodníkům aklimatizovat se na trať, která není ničím podobným, na jaké jsou zvyklí závodit doma - ať už je to kdekoli.

Shoei Hill měl na výběr ze tří samostatných, ale rovných možností. To je čtyřnásobný 250 národních šampionů Gary Jones (88) ve střední linii.

Letošní trať slibovala dlouhé časy na kolo, velké kopce, super rychlé sjezdy, spoustu zatáček mimo odklon, prudce zabočenou první zatáčku Talladega a speciální tříproudovou druhou zatáčku, aby bylo zajištěno, že každý jezdec vyjíždějící z Talladegy na prvním místo, kam jít - na rozdíl od hromadění do jednořádkového zaseknutí protokolu před 22podlažním stoupáním Shoei Hill.

Gary Jones (vlevo) visí s Ozkerem Lopezem na startovní čáře. Ozkerova rodina vlastnila motocyklovou společnost Moto Islo v mexickém Saltillu. Moto Islo bylo místem, kde si Gary Jones nechal vyrobit své motocykly Ammex.

Tlumič výfuku Ozker Lopez spadl z jeho KTM 450SXF. Nespadlo to úplně pryč. Ozker závodil s úplným druhým motem a jeho tlumič táhl skrz bermy.

Úžasné, to nejen zůstalo, ale stále to fungovalo po celou dobu.

A trať byla úžasná ... v praxi a vůbec první moto dne. Pak přišly deště. Důležitými sobotními závody jsou třída Over-40 Pro, třída Over-50 Pro, závod Pasha 30 Pro nad 125 a první moto závodu Světového poháru veteránů národů.

Pandemie znemožnila závodníkům World Vet dostat se z většiny evropských zemí, Japonska, Kanady a Mexika, kvůli dvoutýdenní karanténě po návratu domů. Stále tu ale byla spousta jezdců ze zahraničí, včetně kompletního polského týmu, který vycházel z Chicaga.

Neděle byla vždy velkým dnem světového veterináře sponzorovaného společností Dubya USA, protože se v něm koná závod Over-30 Pro, který je pro všechny záměry a účely skutečným závodem „World Vet Championship“. Třída nad 30 let má tu nejvyšší prestiž a platí nejvíce peněz. V neděli se samozřejmě koná také druhé moto Světového poháru národů spolu s tituly nad 60 a nad 70 let.

Válcování se mění s neustále se měnícím počasím. Mokré, když pršelo, a suché, když svítilo slunce. Tato fotografie byla natočena během dešťové bouře.

TADY JE RYCHLÁ FOTOGRAFICKÁ ESA A VÝSLEDKY
OD JEDNÍHO DNE VE SVĚTOVÉM VETŘENÍ

Dennis Stapleton si na víkend půjčil 125 a odnesl si trofej, plaketu a šek na 1000 $.

Mike Alessi holeshot obě mota, vydělávající bonus 250 $ od Pietronico Roofing Systems, ale bohužel zasekl svůj YZ150 tak hluboko v této špinavé bermě v prvním motu že trvalo třem divákům, aby ho dostali z cesty protijedoucího provozu.

Jeff Alessi vyšel závodit po dlouhém propouštění z Glen Helen a celkově pátý bodoval 6-6 dní.

Jeff Alessi (801) se dostal pod Mike Sleeter (111) ve druhé zatáčce druhé moto závodu Pasha 125 Pro a už ho nikdy nepustil zpět. Fotografie: Mark Chilson

(Zleva doprava) Shaun Hillion, Dennis Stapleton a Mike Alessi s dobrodincem Pasha Afsharem. Pasha vložil 4000 $ ze svých vlastních peněz na podporu 125 dvoudobých tahů. Fotografie: Mark Chilson

SVĚTOVÉ VÝSLEDKY ZAMĚSTNANCŮ: NAD 30 PASHA 125 PRO
1. Dennis Stapleton (Hus)… 2-2
2. Mike Alessi (Yam)… 4-1
3. Mike Sleeter (Yam) ... 1-4
4. Shaun Hillion (Yam)… 3-3
5. Jeff Alessi (Yam)… 6-6

Kurt Nicoll odvrátil potíže, když si někdo na startovní čáře všiml, že na jeho KTM chybí šroub s hlavou. Naštěstí si ten okamžik vybrala Glen Helen, aby odhrnula trochu bláta mimo trať a Kurt dokázal včas získat nový šroub.

Kurt Nicoll vyhrál svůj čtvrtý světový šampionát veteránů nad 50 let se svou korunou nad 2015 let za rok 40.

Nebylo to tak snadné, jak to pro Kurta zní, jít ve třídě nad 1 let 1: 40. Musel sníst bahno.

Arizonský Ed Foedish si drží svůj rekord v umístění na stupních vítězů, ale nikdy ne na prvním místě s druhým místem za Kurtem Nicollem v závodě Over-50 Pro.

SVĚTOVÉ VÝSLEDKY VET: OVER-50 PRO
1. Kurt Nicoll (KTM)… 1-1
2. Ed Foedish (Hus)… 3-2
3. Roderick Tapia (Hus)… 4-3
4. Phil Desimone (Yam)… 6-4
5. Kevin Barda (KTM)… 5-5

Mike Brown (3) je favoritem fanoušků, kdykoli a kdekoli závodí.

Vidět je polovina hry.

Kris Keefer během suchého kouzla skáče skrz válcování.

SVĚTOVÉ VÝSLEDKY VET: OVER-40 PRO
1. Kris Keefer (Yam)… 1-2
2. Mike Sleeter (Yam) ... 3-1
3. Mike Brown (Hus)… 2-3
4. Mark Tilley (KTM)… 4-4
5. Lee Walston (KTM)… 6-5

Sean Lipanovich (505), který se narodil v Guamu, vyhrál část Světového poháru veteránů národů ve věku nad 30 let a pomocí pomocných jezdců Mikea Browna a Douga Dubacha se ujme velícího vedení v nedělním závěrečném moto ostrova národ.

Válka světů se bojuje v zákopech. Tady, Pod jejich vlajkami plují Ir Rory O'Neill, Portoriko Nick Luciano a Australan Dan Alamangos.