2021 NÁRODNÍ STANOVENÍ BODŮ AMA MOTOCROS PO ROKU 10

10. kolo skončilo a obě motta dne byla plná těsných bitev a působivých finišů vítězů závodu. Navzdory tomu, že se do 10. kola dostalo tolik zraněných nebo nemocných jezdců, byli jsme rádi, že se při pádu brány odehrála spousta akcí. Justin Cooper a Dylan Ferrandis byli vedoucími bodů do 10. kola, ale červenou desku si nechali až po 10. kole. Přejděte dolů a zjistěte více, když jsme se zabývali veškerou akcí, která se odehrála na Ironman National 2021.

2021 IRONMAN NATIONAL | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Trevor Nelson

450 BODOVÝCH STOJANŮ PO KOLU 10

Eli Tomac vyhrál celkově, ale Dylan Ferrandis zůstává zodpovědný za svůj značný 50bodový rozdíl na Kena Roczena.

Je stále docela úžasné, že schopnost Dylana Ferrandise musí být tak dominantní v poli 450 po čerstvém šampionátu 250 před rokem. Ráno byl naším nejrychlejším kvalifikantem a vyhrál první moto dne v premiérové ​​třídě. Ve druhé jízdě by to byl Eli Tomac, kdo by vyhrál o více než devět sekund a celkově, ale díky extrémně důsledné jízdě by Dylan skončil druhý, čímž by své body v soutěži ještě více rozšířil. Ken Roczen nemusel celý den nutně bojovat, protože by stále skončil celkově čtvrtý, ale Dylan a Eli prostě jeli na jiné úrovni.

46 148 Bryce Hansen 1

Eliho působivý výkon v Ironmanovi by znamenal, že nyní v šampionátu dělí jeho a Kena Roczena pouze 21 bodů.

250 BODOVÝCH STOJANŮ PO KOLU 10

Bizarní jízda Justina Coopera by znamenala, že Jett Lawrence je váš nový 250bodový lídr.

Jett Lawrence by byl rychlejší kvalifikací dne ve třídě 250, ale tento den by byl jen bizarnější, zejména pro Star Yamaha, protože jejich 250 nejlepších jezdců by mělo nižší výkon. Rychle se ukázalo, že Justin Cooper má z neznámého důvodu špatnou výkonnost, možná se stále vzpamatovává z nemoci, se kterou se potýkal během Budds Creek. Jediným jezdcem, který byl divokou kartou šampionátu, byl Jeremy Martin, který se zamotal do plánů Jetta a Justina na vítězství v motos. Až na to, že by tomu tak již nebylo během první moto, kdy Jeremy Martin sedl na kole po přistání kolmo na závodní dráhu.

Bylo vidět, že Jeremy držel za zápěstí, což byl případ předchozích zranění v jeho kariéře, možná to ještě zhoršil. Na konci dne skončil Justin Cooper celkově třetí po 4: 4, nechal Jetta Lawrencea skočit a převzít vedení bodů.