LATVIAN MOTOCROSS GRAND PRIX: RENAUXOVA 2021 VEDENÍ JE 250, KDYŽ GAJSER JE 34 BODŮ NAHORU

Jelikož bylo dokončeno pouze 8 závodů, mistrovství světa v motokrosu FIM 2021 není ani do poloviny a zbývá ještě 11 závodů, ačkoli se proslýchá, že by mohlo být nahrazeno několik závodů, které jsou naplánovány na listopad a prosinec dvojitými hlavičkami, jak se již stalo u GP Turecka (které se nyní bude konat 5. září a následující středu 8. září). Jeffrey Herlings, který jede se zlomenou lopatkou (lopatkou), potřebuje všechny závody, které může získat, aby vyrovnal svůj 43bodový deficit na vedoucího bodu Tima Gajsera. A Jeffrey v Lotyšsku nezískal žádné body, poté, co vyhrál první motocykl, ve druhém závodě propadl pozdě na postup 1: 4, ale měl štěstí, že ztratil pouze 1 bod na Gajsera, který vyhrál 2: 2.

Ve třídě 250. Maxime Renaux vyhrál Velkou cenu Lotyšska, zatímco Jago Geerts stál na druhém místě stupně vítězů a Mattia Guadagnini byl třetí na stupních vítězů. Renaux nyní natahuje svůj náskok v šampionátu na 34 bodů na Guadagniniho, protože Geerts je třetí jen o další dva body pozadu. Se zrušením GP GP Švédska a Fialdu získává série GP tři víkendy volno před tureckým dvojhlavcem.