VIDEO 2023 ŠPANĚLSKÉ MXGP: HERLINGS & LAENGENFELDER SWEEP OBĚ TŘÍDY

Šesté kolo mistrovství světa FIM v motokrosu vidělo Jeffreyho Herlingse, který vyhrál svou 102. Grand Prix, aby předal rekord Stefaba Ecvertse 101 vítězství (Everts stále drží rekord pro nejvíce FIM mistrovství světa s 10, Herlings vyhrál pouze pět). Celkem 450 bodů na konci dne, viděl Herlings jít 1-1 vpředu před jezdcem GasGas Mattia Guadagnini, který získal své vůbec první pódium MXGP. Španělský hrdina Ruben Fernandez byl třetí na stupních vítězů, zatímco čtvrtý Jorge Prado celkově stačil na udržení Červeného talíře a bodového vedení.

Jeffrey Herlings (84) v neděli vyhrál svou 102. Grand Prix.

10. Alberto Forato …151

To je tak blízko, jak se kdokoli dostal k Simonu Laegenfelderovi za celý den na španělské Grand Prix 250.

Tempo Simona Langenfeldera bylo na balík 250 po celý den příliš vysoké, protože Němec vyhrál 1:1 a vyhrál svou druhou GP 250 (poprvé byl v Anglii v roce 2002). Vedoucí 250 bodů Jago Geerts šel na druhé místo 2:2. Andrea Adamo byl třetí s 5-3 před Kay de Wolfovou 4-4. Geerts, Adamo a DeWolf vedou mistrovství světa 250 po šesti kolech.

250 VÝSLEDKŮ: VELKÁ CENA ŠPANĚLSKA
1. Simon Langenfelder (Plyn)…1-1
2. Jago Geerts (Yam)… 2-2
3. Andrea Adamo (KTM)…5-3
4. Kay de Wolf (Hus) ... 4-4
5. Thibault Benistant (Yam)… 3-5
6. Liam Everts (KTM)…7-6
7. Kevin Horgmo (Kaw)…8-7