PŘEDPISY MXDN 2023: ABY BYLA V MXDN, KAŽDÁ ZEMĚ MUSÍ ZÁVODIT V KVALIFIKACI

SOBOTA KVALIFIKACE DO TŘÍDY 450

Jorge Prado.

V kvalifikačním závodě 450 RAM předvedl nový mistr světa 450 a vedoucí španělského týmu to, co umí nejlépe; hromový holeshot. Prado nedal slovinskému týmu Timu Gajserovi, který byl na začátku závodu druhý, žádnou šanci ho dostihnout. Slovinec, který se už snažil odrazit Jeremyho Seewera z týmu Švýcarska, se snažil uhájit svou pozici, ale ve 2. kole předjel Švýcar Gajsera a Němec Ken Roczen využil příležitosti proklouznout do první 3 a předjel také Gajsera.

Jett Lawrences byl druhý v kvalifikaci 450.

V polovině závodu nadchl domácí publikum Francouz Romain Febvre, když předjel Gajsera, na kterého okamžitě zaútočil Australan Jett Lawrence. Jett pak předjel Romaina Febvreho a dal se do pohybu. Ken Roczen zbývají dvě kola. Jett ještě neskončil, protože dostal Jeremyho Seewerea na druhé místo před vlajkou

Jeremy Seewer postavil Švýcarsko na 450 stupňů kvalifikace.

Aaron Plessinger byl v kvalifikaci 8 osmý.

Ale byl to první Jorge Prado, druhý Jett Lawrence. Jeremy Seewer třetí, Ken Roczen čtvrtý a Romain Febvre celkově pátý.

SOBOTA KVALIFIKACE DO TŘÍDY 250

Tom Vialle byl přímo doma ve Francii a získal 250 vítězství v kvalifikaci.

V kvalifikaci 250 Tom Vialle startoval druhý za RJ Hampshire z týmu USA, ale Vialleho předjel Simon Laegenfelder. Vialle se posunul na druhé místo, když RJ Hampshire havaroval. Vialle dojel před Laegenfelderem, zatímco Australan Hunter Lawrence byl o pět sekund zpět na třetím místě.

Tom Vialle (5) pronásleduje Němce Simona Laegenfeldera (23) kolem partyzánské vrány francouzské.

Až v posledním kole motocyklu 250 předvedl Tom Vialle Němce velmi ošidně a dostal tým Francie do vedení třídy 250, Simon Laengenfelder byl druhý a Hunter Lawrence třetí. Kay de Wolf čtvrtá a RJ Hampshire se zotavili a skončili pátí.

Kay De Wolfová těsně minula umístění na pódium pro Holandsko se 4. místem.

RJ Hampshire málem postavil svou Husqvarnu na pódium ve třídě 250, ale brzká havárie následovaná tvrdým útokem mu zajistila 5. místo.

SOBOTA KVALIFIKACE DO OTEVŘENÉ TŘÍDY

Maxime Renaux pomohl Francii získat v sobotní kvalifikaci náskok jednoho bodu před Španělskem.

V kvalifikaci třídy Open se Francouz Maxime Renaux dostal do první zatáčky vedoucí Christian Craig, Harri Kullas, Jere Haavisto a Fabio Santos.
Jak postupovalo Moto Open, Craig z týmu USA, Kullas z Estonska a Australan Dean Ferris bojovali o druhé a třetí místo, ale Španěl Ruben Fernandez z týmu byl tím mužem, na kterého se dívat. Fernandez předjel Christiana Craiga na konci prvního kola Craig by ztratil další místo ve prospěch belgického týmu Liama ​​Evertse.

Liam Everts zvýšil na 450 a závodil ve třídě Open za Belgii. Skončil impozantně třetí.

Ruben Fernandez, nyní třetí v závodě Open, ale Kullasovi ubral druhé místo a dokonce měl čas rychle havarovat, aniž by ztratil místo na druhém místě. Liam Everts poté předjel Kullase, aby Estonce vytlačil z pódia, které tvořili Maxima Renaux, Ruben Fernandez a Liam Everts. Harri Kullas byl čtvrtý a Christian Craig pátý.

Christian Craig byl v sobotní kvalifikaci 5. a měl dokonce čas havarovat.