250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1

250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 INDIANAPOLIS SUPERCROSS

Supercross je zpět a tentokrát je pod střechou stadionu Lucas Oil Stadium na další tři kola pro sezónu Monster Energy Supercross. První ze tří tratí v Indianapolisu vykazuje mnohem větší rozmanitost než předchozí tři, přičemž každé kolo je jiné než ostatní, místo pouhé změny jízdního pruhu a směru trati. Čtvrté kolo bude obsahovat dvě sady whoops, strmé zdvojnásobení, over-under a další překážky, aby se oddělilo od rychlejších předchozích kol. Při sledování tréninkových časů na kolo se zdá, že časy na kolo se pohybují kolem podobných značek jako třetí kolo sezóny, které bylo ze tří kol Houstonu nejtechničtější. S Indy však bude sedět několik jezdců, což dává některým dalším rychlejším jezdcům výhodu sedět na stupních vítězů. Austin Forkner i Rj Hampshire potvrdili, že přeskočí čtvrté kolo v sezóně, a vypadá to, že po obou zraněních během třetího kola se bude léčit ještě nějakou dobu. Ti dva byli uchazeči o šampionát a s těmi dvěma mimo obrázek, kdo si myslíte, že zaujme jejich místo? Kdo si myslíte, že bude nejrychlejší 250 kvalifikací během prvního kola Indy? Zjistěte níže, jak hlásíme LIVE z Lucas Oil Stadium.

2021 INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

250 CELKOVÁ KVALIFIKACE

Christian Craig měl v první kvalifikaci nejrychlejší čas na kolo.

Jett Lawrence a Christian Craig vyskočili před balíčkem 250 ve druhé kvalifikaci, ale Jett šel v zatáčce o kolo dovnitř. Christian Craig pokračoval v závodě před zbytkem soutěže, zatímco Jo Shimoda seděl na druhém místě v kole krát. Colt Nichols krátce skočil před Jo Shimodu o třetí místo a číslo 30 sedělo před Joshem Osbym. Havárie, kterou měl Jett na samém začátku měřené kvalifikace, Australanku neobtěžovala, když se rychle vrátil na druhé místo. Za 5 minut získal Michael Mosiman třetí místo, zatímco Jett Lawrence a Christian Craig si vyměnili místa. Nejlepší tři jezdci byli v 47 sekundovém čase odděleni pouhou desetinou sekundy. Colt Nichols se brzy připojí k tomuto času a přeskočí před Michaelem Mosimanem o třetí místo. Zbývá už jen pár minut a Max Vohland tvrdě klesl v sekci whoops, což mělo za následek rudou vlajku a zastavení druhého kvalifikačního závodu. Jak zbytek kvalifikačního sezení trvalo, Max byl stažen z dráhy pro další vyhodnocení ze strany lékařů. Na konci druhé kvalifikace zůstal Jett Lawrence nejrychlejším kvalifikátorem ve třídě 250.

40 414 Mason Morris 55.673

Mitchell Oldenburg se kvalifikoval pátý v prvním kvalifikačním čase.

Max Vohland měl ve druhé kvalifikaci špatnou poruchu v sekci whoops.

250 SKUPINA PRVNÍ KVALIFIKAČNÍ ZASEDÁNÍ

Austin Forkner o svém zranění prostřednictvím Instagramu: "Bohužel jsem si při té havárii v Houstonu zlomil klíční kost, hned jsem to věděl, když jsem cítil, jak se kosti pohybují. Bylo to rozbité na 3 nebo 4 místech, takže to nebylo hezké, ale okamžitě jsem podstoupil operaci a nechal ji pokovovat. Je zřejmé, že jsem na tento týden venku, ale hledám rozhodnutí se svým týmem vrátit se, jakmile to bude v bezpečí. Je zřejmé, že jsem velmi zklamaný, ale chci jen poděkovat svému týmu a všem, kteří mě stále podporují. A hodně štěstí Jo a týmu tento týden. “

Po několika potížích s tratí, s nimiž se setkala traťová posádka, probíhala kvalifikace a Christian Craig se jako obvykle dostal vpředu, aby získal čisté kolo. Jo Shimoda a Jett Lawrence je následovali za 29 Christian Craig během první kvalifikace pro 250 A skupiny . Christian Craig rychle popadl nejrychlejší čas z 250 s časem 48 sekund, po kterém následoval Jett s 49. Michael Mosiman seděl na druhém místě poté, co projel Jett Lawrence, ale ne tak dlouho, jak se Jett vrátil zpět a získal nejrychlejší čas s 48.2. Josh Osby se kvalifikoval velmi dobře, když seděl na pátém místě za Mosimanem a Oldenburg na šestém místě. Když zbývalo 5 minut, Colt Nichols odhodil rychlý čas na kolo a pak seděl na třetím místě za Craigem. Christian Craig si rychle vybojoval své první místo v první části měřené kvalifikace a téměř 47 dosáhl na 48.02 sekund. Colt Nichols by však ukázal, že je to možné, když předal Craiga a dostal 47.93. Coltův náskok netrval dlouho, protože Christian se posunul o místo na prvním místě těsně předtím, než skončila časovaná kvalifikace.