250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 ATLANTA SUPERCROSS 2

Supercross je zpět na Atlanta Motor Speedway pro druhé ze tří kol, která se aktuálně konají v Gruzii. Minulou sobotu trať sužovalo měnící se počasí. Ze suché a zaprášené trati v časných ranních hodinách do kluzkého nepořádku v době, kdy se rozjížďky rozjížděly, museli závodníci zůstat v patách, aby zdolali obrovskou trať. Nyní rozložení stopy většinou zůstává stejné, rytmus je však téměř úplně jiný. A s slunečnějším počasím na obzoru očekáváme, že bude pokračovat mnohem vyváženější závodění. V předchozím kole to byl Cameron McAdoo, kdo nakonec porazil sérii Justina Coopera, který držel nejrychlejší čas na kolo v kvalifikaci i tréninku. Mohlo to být také způsobeno tím, že závodníci kvůli počasí ztratili druhou šanci na rychlý čas na druhé kolo kvalifikace. Byl to ale Nate Thrasher, kdo zvítězil v prvním kole Atlanty poté, co mnoho jeho protivníků pokračovalo v chybách zleva i zprava. Kdo si tedy myslíte, že bude nejrychlejší kvalifikací v divizi 250 West? Zachytí Justin Cooper svůj titul nejrychlejšího na trati nebo zaujme jeho místo jiný? Zjistěte níže, jak budeme reportovat NAŽIVO z Atlanta Motor Speedway pro 14. kolo sezóny 2021 Monster Energy Supercross.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 2 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Travise Fanta a Briana Converse

250 CELKOVÉ VÝSLEDKY KVALIFIKACE

Soutěž těsně směřuje do 14. kola.

Seth Hammaker popadl děrovku se svým týmovým kolegou Cameronem McAdooem a Justinem Cooperem, kteří šli těsně za sebou. Druhé kvalifikační časy byly již rychlejší než časy první kvalifikace s Cameronem McAdoo v čele. Pierce Brown prudce havaroval v zatáčce za sekcí whoops. Justin Cooper zajel nejrychlejší čas na kolo od Camerona McAdoa, který seděl v čase na kolo 1: 36.1. Hunter Lawrence poskočil na třetí místo a Justin si udržel nejrychlejší kolo dne dne.

55 460 Michael Hicks 1: 59.051

Seth je ten, kdo se rád dostává před kvalifikační balíček, aby měl jasný směr pro rychlý kvalifikační čas.

250 VÝSLEDKY KVALIFIKACE ODDÍL 1 SKUPINY A

Justin Cooper 2021 Atlanta Supercross 1-7369Justin Cooper má na Camerona McAdoa náskok čtyř bodů, do regionálního mistrovství 250 západ zbývají jen tři závody. (První závod v Salt Lake City bude 250 východně).

První kvalifikační závod třídy 250 skupiny A odstartoval a byl to Seth Hammaker, který vedl smečku, ale po několika zatáčkách ho předal Hunter Lawrence. Čas na kolo visel kolem minuty a 40 sekund, po prvním kole byl na prvním místě Stilez Roberston. Cameron McAdoo nakonec Stilezovi odnesl vedoucí pozici a zaznamenal čas na kolo 1: 41.1. Po čtyřech kolech Cameron usekl několik vteřin od svého času na kolo a Nate Thrasher přešel na druhé místo. Přesto zbývá jedna minuta a Justin Cooper opět zajel nejrychlejší čas na kolo, když o půl sekundy porazil Camerona McAdoa.

21 72 Coty Schock 1: 44.643

Hunter Lawrence 2021 Atlanta Supercross 1-7084 Hunter Lawrence na své HRC Hondě.

Garrett Marchbanks 2021 Atlanta Supercross 1-6959 Garrett Marchbanks skončil v sobotním závodě na 14. místě poté, co dlouho běžel na druhém místě a klesal v hops. Marchbanks rychle vstal, ale jeho elektrický start nespustil jeho YZ250F hned a on ustoupil. Dnes večer hledá vykoupení.

Derek Drake 2021 Atlanta Supercross 1-7019Derek Drake je nový přírůstek do týmu BarX Suzuki. Předtím jezdil za tým Troy Lee Designs Red Bull KTM, ale bojoval se zraněními. Na začátku letošní sezóny ho, bohužel, zlomila noha, ale debutoval v roce 2021 na Suzuki v Atlantě # 1 a skončil na 21. místě v 250 Main Eventu.