250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 HOUSTON SUPERCROSS 3

250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 HOUSTON SUPERCROSS

250 jezdců na východním pobřeží je konečně potřetí a naposledy pod střechou stadionu NRG, aby mohli závodit ve třetím kole sezóny Monster Energy Supercross. Spíše než včasnou a jasnou ranní kvalifikaci se jezdci kvalifikují později. Místo toho, aby tentokrát na začátku vyrazili levou zatáčku, vyjedou jezdci horko z brány a udělají velkou zatáčku doprava. A pokud jste si mysleli, že chaos v pískové části skončí u Houstonu 2 tím, jak špatně ho přijali jezdci, mýlili byste se. Nyní má Houston 3 rozšířenou část písku s válečky. Máme pocit, že osm továrních jezdců, kteří měli minulou sobotu méně než žádoucí výsledky, nemusí být nadšen. Dalším rozdílem, který má Houston 3 ve srovnání se svými předchůdci, je čas na kolo. Pouhým pozorováním tréninku vidíme, že časy na kolo jsou o něco delší než v posledních dvou kolech. Jezdci teď nemusí tahat poštu jako v kvalifikaci, ale časy nebudou podstatně rychlejší. Sázejte tedy, dejte si kávu a připravte se na nejrychlejší kvalifikaci ve třídě 250 na stadionu NRG.

PLNÉ KRYTÍ | 2021 HOUSTON SUPERCROSS 3

Fotografie od Briana Converse

250 CELKOVÁ KVALIFIKACE

Mladý Jett Lawrence je neustále rychlý v časované kvalifikaci v Houstonu.

Austin Forkner a Rj Hampshire se nezúčastnili kvalifikace ve druhém zasedání měřené kvalifikace kvůli dvěma utrpěným zraněním v praxi a kvalifikaci. Pro více informací o jejich haváriích, KLIKNĚTE ZDE. Nyní, když jezdci obeznámení s tratí a úpravami jejich motocyklů, byla třída 250 připravena odhodit své nejrychlejší časy na Houstonské špíně. Hned na začátku dostal náskok Mitchell Oldenburg, následovaný Christianem Craigem a Jettem Lawrencem. Christian i Jett se ukázali jako výjimeční v hopsání, protože rychle pracovali s jezdcem Muc-Off Honda. Jett následoval Christiana, když zkoumal možnosti jeho linie. Jett brzy seděl na vrcholu s 49.2 a následoval Christian Craig hned za, následovaný Coltem Nicholsem a Jo Shimodou. Michael Mosiman poskočil na čtvrté místo a porazil Jo Shimodu o jeho pozici. Prvních 5 jezdců sedělo v časovém limitu 49 sekund. Na konci sekce whoops havaroval Jett Lawrence a kulhal mimo trať. Kolo dopadlo na pravou nohu Jett a praštilo ho do země, ale cítil se dost dobře, aby se vrátil na kolo a vrátil se do boxů. Na zpáteční cestě však jeho pravá noha zůstala viset na stupátku. Jett stále seděl na prvním místě pro nejrychlejší kvalifikační čas, Christian na druhém místě a Colt na třetím místě s časem 48 sekund na kolo. Colt předal Christianovi druhé místo těsně předtím, než skončila časovaná kvalifikace.

38 384 Lorenzo Camporese 56.975

Rj Hampshire i Austin Forkner se ve druhém kvalifikačním kole nezúčastnili, protože byli zraněni a nebudou se účastnit závodů. Pro více informací KLIKNĚTE ZDE.

250 SKUPINA PRVNÍ KVALIFIKAČNÍ ZASEDÁNÍ

Austin Forkner v prvním kole kvalifikace odjel z dráhy a držel se za paži.

Jak jsme viděli v minulých závodech, Christian Craig a Jett Lawrence vyskočili před smečku, aby před nimi dostali jasnou stopu. Na rozdíl od několika minulých kol byly časy na kolo o něco delší, a to proto, že trať byla techničtější než dříve. Během prvních dvou kol zajel nejrychlejší čas na kolo Jett Lawrence s 49.5, následovaný 29 Christianem Craigem s 49.8. Třicetiletý Jo Shimoda se umístil na třetím místě, následovaný Michaelem Mosimanem na čtvrtém. O kolo později si Michael a Jo vyměnili místa a Colt Nichols se posunul na čtvrté místo nejrychleji. Austin Forkner jel z trati a držel ho za paži jen pár minut před kvalifikací. Christian Craig se posunul na nejrychlejší čas první kvalifikace s 30 a Jett nyní seděl na druhém místě. Zbývají 48.5 minuty a Colt Nichols se posunul na třetí místo, následovaný Michaelem Mosimanem jen o tři desetiny vteřiny. Na konci první kvalifikace zůstal Christian Craig jako nejrychlejší 2 kvalifikace.