250 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ ZÁVODU | NÁRODNÍ MOTOCROS HANGTOWN 2021 (AKTUALIZOVÁNO)

250 VÝSLEDKŮ ZÁVODU | 2021 NÁRODNÍ MOTOCROS S HANGTOWNEM

Poslední kolo Lucus Oil AMA Pro Motocross National se konalo v motokrosovém parku Hangtown v Rancho Cardova v Kalifornii. Do konce sezóny se obvykle dva šampioni odtrhli od smečky v mistrovské bitvě. Letos to ve třídě 250 byli Aussie, Jett Lawrence a jezdec Star Racing Yamaha z New Yorku Justin Cooper. Ke konci sezóny začal Jett být důslednější v přední části smečky a vyhrával závody. Jak body sedí, bude muset Lawrence udělat velké chyby, aby o toto mistrovství v Hangtownu přišel.

Výsledky 450 vám přináší Luxon MX.

2021 HANGTOWN NÁRODNÍ PLNÉ POKRYTÍ

250 VÝSLEDKY CELKOVÉHO MÍSTA

Justin Cooper vede 1: 1, ale na mistrovství to nestačilo.

Nováčkovský závodník Josh Varize se dostal do vedení s druhým Ty Masterpoolem a třetím Justinem Cooperem. Cooper šel dopředu, než skončilo první kolo. Zatímco Jett Lawrence byl kolem první desítky, pokusil se o přihrávku na Maxe Volhanda a sestoupil dolů mimo první desítku.

Pokud by závod skončil takto, Justin Cooper by vyhrál mistrovství. Aby mohl Jett vyhrát desku číslo 7, musel by skončit na 1. místě.

Zatímco Cooper měl pohodlný polhodinový náskok na pět sekund na Jo Shimoda, Jett tvrdě tlačil na přihrávky. V šestém kole byl Jet až na pátém místě a vyhrál by o dva body nad Cooperem.

Jett obsadil 3. místo a získal vyrovnávací paměť k získání 250 národního titulu. Justin Cooper byl vítězem závodu tím, že v den šel 1-1.

43 170 Devin Simonson 39

Jett Lawrence si v tento den připsal vítězství 8: 3.

Jo Shimoda 2021 Hangtown National-8055Na druhém místě se v Moto 2 umístil jezdec Pro Circuit Jo Shimody.

VÝSLEDKY 250 MOTO 1 JIŽ BRZY

Justin Cooper 2021 Hangtown National-7943Justin Cooper vyhrál prvních 250 motocyklů, čímž uzavřel bodový rozdíl o 11 bodů.

Justin Cooper dostal holehot s Jettem Lawrencem, který v závodě dvakrát klesl na 20. místo. Pokud by Cooper vyhrál a Lawrence získal nula bodů, Cooper by si vzal bodový náskok do druhého závodu. Na druhém místě byl RJ Hampshire a na třetím Dilan Schwartz.

Do konce zbývalo 8 minut, Michael Mosiman a Dilan Schartz se navzájem vytáhli na třetí a čtvrté místo. Po celou dobu se Jett Lawrence vypracoval do 10.

V posledním kole Justin Cooper téměř havaroval, když ztratil přední část a vyjel z trati. Byl to těsný hovor. Cooper to stáhl a vyhrál závod. Lawrence jel neuvěřitelně a v posledním kole předjel Frye o 8. místo.

40 38 Austin Forkner 3 kol

Jett Lawrence 2021 Hangtown National-8014Jett v prvních kolech dvakrát havaroval, ale jel tvrdě, aby se probojoval až na 7. místo.

Motocykl Austina Forknera se zlomil v první motorce.