MISTROVSTVÍ SVĚTA MOTOCROS 250/450: TOMMY SEARLE BREAKS ROCZEN'S STRANGEHOLD V 250 TŘÍDĚ, PŘI ZÍSKÁNÍ VÍTĚZŮ 450 TŘÍD

Den pršelo, ale trať vyschla a francouzský dav byl velký. Max Nagl letí nad masami. Foto: Ray Archer

Tommy Searle zvítězil ve třídě 250 ve francouzské Grand Prix… když první vítěz motocyklu a 250 bodů vůdce Ken Roczen dvakrát havaroval v prvním kole druhého motocyklu. Roczen se vrátil na osmé místo, než zpomalil a skončil na jedenáctém místě v moto dvou.

Tommy Searle.

Searleovo vítězství je jeho prvním od návratu do Evropy a jeho druhým vítězstvím ve francouzském GP. Roczen měl špatný den, ale stále vede 250 honů za titulem o 13 bodů nad Jeffrey Herlingsem (který ve Francii dosáhl 7-2) a 25 body za Searle.

Steven Frossard.

Ve třídě 450 byl Steven Frossard nejrychlejším a nejkonzistentnějším jezdcem. Jeho 1-2 výsledky byly dost dobré pro vítězství v rodném městě. Frossard vedl 450 mistrovství světa na začátku sezóny, ale po špatných dnech v USA a Brazílii ztratil vedení Clement Desalle.

Desalle (25), Nagl (2), Cairoli (222), Bobryshev (777), Ramon (11), Philippaerts (19) a Goncalves (999).

Desalle měl ve stejný den stejný den jako ve Francii, který měl Roczen ve třídě 250 a 11-1. Desalle, stejně jako s Roczenem, padl v prvním kole a skončil na 11. místě, což odráželo Roczenovy skóre 1-11 ve třídě 250.

Clement Desalle stále vede 450 bodů po pěti z 15 událostí.

Frossard zastavil Cairoli v vyhrávání první moto ... který pomohl Clementu Desalle v honbě za body. Desalle by se vrátil a vyhrál druhou 450 moto. Frossard's 1-2 si vzal den, zatímco Cairoli získal celkově druhý s 2-3. Ben Townley se vrátil k akci a šel 8-22.

Desalleův špatný první moto ho nechal v bodovém hodnocení pouze 6 bodů před Cairoli.