450 CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ KVALIFIKACE 2021 ORLANDO SUPERCROSS 1

Když jezdci unikli z mrznoucích teplot Indianapolisu, byli pravděpodobně šťastní, že se mohou vydat na trať bez mrznutí prstů, ale pravděpodobně nepředpokládali, že počasí v krásném Orlandu změní vývoj událostí. Den před tím se traťová posádka rozhodla zrušit tréninkový den a pokrýt trať plachtami, aby předvídala, co bude pocházet z počasí. Celou noc a ráno Florida lejela a namáčela všechno. Když vyšlo slunce a nastal čas kvalifikace, plachty vypadly a naštěstí mohl být stav trati mnohem horší. Mezi přechody skoků byla stále voda, ale naštěstí byla trať zachraňovatelná. Je pravda, že to bude pořád bláto, ale toto byl pravděpodobně nejlepší případ pro jezdce. Nejlepší scénář by nebyl žádný déšť, ale je to Florida a dá se očekávat cokoli. Níže se dozvíte, kdo bude nejrychlejší v prvním kole Orlando Supercross.

2021 ORLANDO SUPERCROSS 1 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Travise Fanta a Briana Converse

450 CELKOVÉ VÝSLEDKY KVALIFIKACE

Poté, co vyšlo slunce, se podmínky na trati upravily tak, aby byly mnohem lepší.

Výsledky byly okamžitě lepší, když se trať vyformovala tak, aby byla téměř dokonalými jízdními podmínkami. V rámci kola prošel nejrychlejší čas na kolo v předchozí relaci, kdy Ken Roczen vedl smečku s 51 sekundovým časem. O kolo později se Eli Tomac ujal vedení, jen sotva porazil Kena. Balíček je opět ve třídě 450 tak těsný, že vůdce byl jen pár sekund před jezdcem na posledním místě. Cooper Webb se brzy ujal vedení od Eliho a zajel 50 sekundový čas, protože první třída byla na trati pohodlnější. Adam Cianciarulo vyskočil dopředu, jen 008 před Cooper Webb.

44 795 Aaron Leininger 1: 01.571

Dylan chvíli seděl na 18. místě, ale 18. za náskokem pouze dvou sekund. Ano, třída 450 je blízko.

Adam Cianciarulo zajistil nejrychlejší celkový čas na kolo.

450 SKUPINA PRVNÍ KVALIFIKAČNÍ ZASEDÁNÍ

Obloha možná leje, ale alespoň počasí nemá venku 3 stupně.

Cooper Webb převzal vedení na trati v Orlandu, když se podmínky na trati začaly zlepšovat, a popadl nejrychlejší kolo. Justin Bogle poté předal Cooperovi vedení a Marvin Musquin. Stejně jako v předchozích kolech se i průběžná kvalifikace průběžně měnila. Adam Cianciarulo šel do vedení s 54.8, ale ne tak dlouho, jak se Eli Tomac srazil s 53.96. Malcolm Stewart poté odložil topení a 53.4 mu poskytl nejrychlejší místo. Cooper Webb následoval Malcolmovo vedení a posadil se na třetí místo poté, co první místo obsadil Ken Roczen. Ale časy na kolo se stále zmenšovaly, protože Eli opět získal nejrychlejší čas na kolo s 53.24. Když zbývala minuta, Jason Anderson letěl mezi vůdci s 52.97.