450 VÝSLEDKŮ HLAVNÍCH UDÁLOSTÍ // 2023 HOUSTON SUPERCROSS

Není pochyb o tom, že třída 450 byla od začátku mistrovství Supercross v roce 2023 intenzivní. Vzhledem k tomu, že Eli Tomac získal vítězství v prvních dvou kolech, ale poté se vyhnul kulce na Anaheim 2, honba za body se přiblížila se zbytkem 450 polí lovících současného šampiona. Kvalifikace přinesla zajímavý příběh, protože skupina A byla v časech neuvěřitelně blízko, až na jednoho jezdce, Chase Sextona.

Chase odhodil konzistentní kolo a porazil jezdce na druhém místě o více než sekundu. Bude to tedy ta noc, kdy Chase dostane červenou desku, nebo Eli Tomac zdrží jezdce Hondy? Nebo Cooper Webb všechny zaskočí? Zjistěte níže, jak budeme hlásit všechny akce LIVE z NRG Stadium.

Výsledky závodu pro třídu 450 vám předkládá FXR.

2023 HOUSTON SUPERCROS | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

450 HLAVNÍ VÝSLEDKY UDÁLOSTI

Eli Tomac by vedl závod, dokud nebude odhlášena červená vlajka kvůli Dylanu Ferrandisovi, který havaroval po sekci křiku.

Eli Tomac opět ukořistil holeshot s Aaronem Plessingerem těsně za ocasem. Christian Craig padl tváří v tvář over-under. Zatímco Aaron byl zaneprázdněn doháněním ET3, Jason Anderson vymýšlel pohyby, aby chytil AP. Závod by však byl označen červenou vlajkou s Dylanem Ferrandisem, který by po výkřikech vyhledal lékařskou pomoc.

Naštěstí by byl Dylan stabilizován pomocí krční výztuhy a dostal se na nohy a byl odvezen na lékařském mule.

Zobrazit tento příspěvek na Instagram

Příspěvek sdílený Supercross LIVE! (@supercrosslive)

Závod by začal poté, co se jezdci seřadili do jedné řady. Anderson projel kolem Aarona Plessingera ve druhé zatáčce a dostal se na druhé místo. Po kole se Jason Anderson, Chase Sexton a Aaron Plessinger ocitli ve stejné zatáčce, což vedlo k tomu, že Chase zaútočil na Aarona.

Chase se pohupoval v písku, ale na začátku další rytmické sekce se odtáhl od Aarona.

Zbývalo 13 minut a Chase projel přes Jasona Andersona a okamžitě vytvořil mezeru na třetí místo. Zatímco Chase doháněl čas na Eliho po zbytek trati, Eli dominoval v písku, zatímco vnitřek vypadal, že způsobuje problémy pro zbytek jezdců.

Jason Anderson bojoval v několika bitvách, ale nebyl by schopen držet krok s vůdci.

Do konce závodu zbývalo osm minut a Chase Sexton zacelil mezeru na vedoucího hráče, když Eli Tomac navigoval provoz na kolo. Když vůdci procházeli kolem stadionu NRG, zdálo se, že lappeři trpěli Tritanomálie blokování několika linek.

S každým kolem však Eli zvětšoval mezeru v písku pokaždé ven. Zbývající dvě kola by Eli zajel až na 13. místě.

22 44 Benny Bloss

I když si dal Chase hodně práce, aby Eliho dohnal, zdálo se, že jedinou sekcí, kterou Eli zcela ovládl, byla písečná sekce. Po závodě Chase řekl: "Mohl jsem to projít rychleji."

450 VÝSLEDKŮ TEPLA 2

Eli Tomac měl působivý holeshot, ale stejně jako v kvalifikaci hledal Chase Sexton někde na trati rychlost a nakonec by ztratil první místo ve prospěch jezdce Hondy.

Eli Tomac dostal holeshot, což nebylo dobré znamení pro všechny ostatní. Ve druhém kole Chase Sexton zacelil mezeru na Eli a prošel skrz křik. Po zajištění vedení si Chase rychle vytvořil dvousekundový náskok. Následovala bitva zpět na třetí místo, kdy Colt Nichols utekl před Justinem Barciou, když 51 předjel Adama Cianciarula.

Když se podíváme na časy na kolo, Chase Sexton zajel 51 sekundové kolo a Eli Tomac zajel 53 sekund v předposledním kole. Chase vyhrál druhý Heat Race.

20 78 Udělte Harlan 1 kol

Skvělý start Adama Cianciarula by ho vynesl na čtvrté místo ve druhé jízdě.

450 VÝSLEDKŮ TEPLA 1

Jason Anderson vyhrál první Heat Race poté, co se utkal s Cooperem Webbem.

Cooper Webb zajistil holeshot s Jasonem Andersonem, který šel mimo a jen stěží minul kulatý tufový blok. Dylan Ferrandis a Aaron Plessinger zahájili první 450 Heat Race několika těsnými bitvami, ale ne tak těsnou bitvou Jasona Andersona s Cooperem Webbem. Po projetí Webba udělal Jason chybný pohyb v písku, když narazil do Webbovy linie. Zatímco ti dva zjišťovali věci, do rovnice vstoupil Aaron Plessinger. Čtyři jezdci byli všichni ve stejné zatáčce do 3 minut. Aaron nahrál na svého týmového kolegu, ale Cooper našel trakci o kolo později a vrátil se k Aaronovi.

Jak můžete říci, třída 450 je jen o něco zajímavější než třída 250. V obou třídách hrál písek velkou roli, protože se zdálo, že se v něm všichni potýkají. Zpátky na sedmém místě předvedl Joey Savatgy čistý pas na Justina Coopera.

Jason vyhrál první 450 Heat Race večera.