450 VÝSLEDKŮ HLAVNÍ AKCE | 2021 HOUSTON SUPERCROSS 1

Po těžkostech roku 2020 se konečně vracíme k některým dobrým závodům Supercross Racing, ale tentokrát ze stadionu NRG v Houstonu v Texasu jako úvodního kola sezóny 2021 Monster Energy Supercross. Mnoho lidí bude tvrdit, že Houston má jedny z nejlepších špín pro závody, protože během kvalifikace a tréninku se začaly tvořit dlouhé vyjeté koleje spolu se spoustou trakce stoupající po tvářích skoků. Naštěstí pro jezdce je to jejich první ze dvou závodů, které budou mít v Houstonu před cestou na sever do Indianapolisu. Mnoho jezdců na západním pobřeží bude žárlit na jízdní podmínky. U přibližně 450 jezdců se vrátí ke svému starému nastavení a upraví své kolo pomocí několika vylepšení, jako je tomu v případě Eli Tomaca a Adama Cianciarula. Ale pro ostatní, jako je Ken Roczen, Chase Sexton a další, kteří se nedávno připojili k novému týmu, jim byla předána zcela nová motorka s velmi malým vývojem. Dva a mnoho lidí, kteří se obávali, že budou na novém kole, Ken a Chase, se však mimořádně dobře kvalifikovali, což ukazuje, že navzdory tomu, že jsou na nové sadě kol, jejich rychlost to vynahradí. Kdo si tedy vybere otvírák Houstonu? Ukáže Eli Tomac ten lesk, který jsme viděli loni, když vyhrál šampionát? Vytáhne Cooper Webb náskok před konkurencí a připsá si pod pás další šampionát? Nebo někteří z mladších 450 jezdců jako Chase Sexton a Adam Cianciarulo ukáží, že mají na to, aby na 450 veterinářů udělali dojem? Přejděte dolů a zjistěte to.

2021 HOUSTON SUPERCROSS 1 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

450 HLAVNÍ VÝSLEDKY UDÁLOSTI

Ken Roczen posuvný v Houstonu 1.

Hlavní událost vzlétla s Cooperem Webbem, který stěží odvrátil děr od Justina Barcii. Balíček byl neuvěřitelně těsný, protože Justin Barcia a Justin Brayton seškrábli bývalého šampiona SX. Webb zaostal za smečkou a nechal polovinu pole, aby přihrál. Adam Cianciarulo a Ken Roczen se posunuli na třetí a čtvrté místo, ale poté si oba krátce vyměnili místo. Dvě kola dovnitř Chase Sexton dohnal Martina Davalose a ztratil mnoho pozic. Justin Brayton ztratil svoji pozici u Kena Roczena, když Ken získal půdu pod nohama 51 Justina Barcii. Marvin Musquin poté přihrál na Justina Braytona a získal mu čtvrté místo, zatímco Cianciarulo se držel na třetím místě. Náskok Justina Barcii se zužoval, když Ken udělal pokrok na zadním blatníku, ale Justin s tím bojoval co nejplynulejší jízdou. Dvě červená kola byla navzájem na blatnících a mířila do 12minutové značky. Malcolm Stewart také krátce pracoval na tom, že Justin Brayton získal pátou pozici. Zatímco se bojovalo o první místo, bojovalo se o třetí místo mezi Marvinem Musquinem a Adamem Cianciarulem. Šampión z minulého roku seděl na třináctém místě poté, co zaběhl s Vincem Frieseem, a poté o několik kol později zaběhl s Vincem. Bitva o vedoucí pozici byla ještě přísnější, protože Ken Roczen a Barcia se k sobě přiblížili a téměř vyměnili místa v několika zatáčkách. Když zbývaly čtyři minuty, Kenovi došel čas na získání vedoucí pozice, ale Barcia ho odmítla nechat snadno projít. Pokud by zbývala minuta, Justin Barcia by neustále zvětšoval propast mezi dvěma veterány 450 jezdců. Oba červení jezdci měli náskok více než 14 sekund před třetím místem, když závodili svůj vlastní závod. A poprvé za 25 let by Justin Barcia vyhrál a vyhrál svůj třetí v řadě.

22 83 Alex Ray

2021 Supercross_Houston 1_Justin Barcia-8138Justin Barica by vyhrál svůj třetí sezonu v řadě.

450 VÝSLEDKŮ TEPELNÉHO ROZSAHU

Joey Savatgy skončil ve svém závodě s teplem osmý.

28 z Brandona Hartranfta se v první zatáčce dostalo před první zatáčku na začátku druhého závodu o 450, ale Cooper Webb rychle pracoval s jezdcem Twisted Tea HEP Suzuki. Přesto, že neměl skvělé kvalifikační výsledky, měl Zach Osborne dobrý start a zůstal na třetím místě s Marvinem Musquinem, který pronásledoval jeho ocas. Aaron Plessinger seděl na druhé pozici a čas si udělal na jezdci Factory RedBull KTM společnosti Cooper Webb. Malcolm Stewart a Marvin Musquin závodili mezi sebou o čtvrtou pozici a jezdec Yamahy by měl přihrávku. Když zbývala jedna minuta, tři jezdci bojovali o vedení, které držel Cooper Webb. Zach Osborne, Aaron Plessinger a Malcolm Stewart byli od sebe vteřinu, když obvinili Coopera Webba. Zach Osborne se ujal vedení se dvěma koly a dal obrovský náskok před Webbem. Aaron Plessinger zaostal a Chase Sexton udělal přihrávku na čtvrté místo. Zach Osborne by skončil vítězstvím v závodě na teplo.