450 VÝSLEDKŮ HLAVNÍ AKCE | 2021 HOUSTON SUPERCROSS 2

450 VÝSLEDKŮ ZÁVODŮ 2021 HOUSTON SUPERCROSS 2

Poprvé za 20 let je otvírák sezóny zpět na stejném místě v několika kolech. Premiérová třída je zpět pod střechou stadionu NRG umístěného v Houstonu v Texasu pro druhé kolo sezóny Monster Energy Supercross. Závody jsou blíže než kdy jindy, možná dokonce blíže než Houston 1 Round. Číslo 9 Adama Cianciarula bylo naší nejrychlejší kvalifikací, následováno 450 nováčkem Supercrossu Chaseem Sextonem na palubě jeho týmu HRC Honda 450. Mistrovství světa 2020 Pro Motocross, Zach Osborne se kvalifikoval jako třetí, Malcolm Stewart jako čtvrtý a velmi očekávaný Ken Roczen v pátý. Minulý víkend jsme viděli, jak Ken i Justin Barcia pronásledují ocas kolem houstonské špíny s obrovskou mezerou oddělující červené jezdce a jejich konkurenci. Kvalifikační čísla mohou hodně říci o tom, kdo je nejrychlejší na trati, ale když padne brána, vše závisí na jejich individuálních dovednostech závodníků. Trať byla těsná, rychlá a méně technická než předchozí rozložení v Houstonu, nicméně 2. kolo představovalo pískovou část. Několik jezdců se snažilo udržovat rychlost v písku, což vytvářelo příležitosti k projíždění a také k pádům. Mnoho jezdců v této sekci sestoupilo. S polem plným minulých šampionů a nejrychlejšími 450 jezdci Supercrossu na světě bylo obtížné předpovědět, kdo co letos udělá. Houston Supercross 2021 z roku 2 nezklamal, aktualizace play-by-play ze stadionu NRG najdete níže a kliknutím na odkaz níže zobrazíte další informace z 2. kola.

2021 HOUSTON SUPERCROSS 2 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Travis Fant

450 VÝSLEDKY HLAVNÍCH UDÁLOSTÍ

Justin Barcia vyhrál svůj závod s teplem, ale v hlavním závodě skončil devátý poté, co v prvním kole přerušil řadicí páku.

Start 450 hlavní v Houstonu odstartoval a Chase Sexton v noci popadl další děrovku. Adam Cianciarulo a mistr 2020 Eli Tomac vyvíjejí tlak na nováčka. Skvělé bylo také číslo 10 Justina Braytona, který seděl na čtvrtém místě, následovaný hvězdou Yamahou Malcolmem Stewartem a šestnáctkou Zacha Osborna. Někteří měli velmi špatný start, například Ken Roczen a Justin Barcia, kteří seděli až na 16. a 10. místě. Adam Cianciarulo ztratil svoji pozici poté, co spadl do pískové sekce, která si již vyžádala mnoho. Poté, co spadl do písku, Adam klesl úplně zpět na 11. místo. Na osmé místě se Cooper Webb a Dylan Ferrandis potýkali s 14 následovníky Kena Roczena. V 94 minutách měl Chase obrovskou ránu v rytmické sekci hned po pískové části, což mělo za následek, že se vzpamatoval a přistál na zádech tváří v tvář dvojnásobku. O minutu později Joey Savatgy sestoupil před sekci mechaniků. V tom okamžiku Eli Tomac vedl závod se Zachem Osbornem a Justinem Braytonem na druhém a třetím místě. Marvin Musquin poté sestoupil do pískové sekce a klesl na desátý. Ken Roczen se po průchodu Cooperem Webbem posunul na šesté místo těsně za Malcolma Stewarta. Zbývajících 15 minut Ken Roczen a Cooper Webb pokračovali v boji o šestou pozici a nováček 10 Dylan Ferrandis by předal Justina Braytona na třetí místo. Držák červeného talíře, Justin Barcia, seděl na osmém místě, zatímco se začal pohybovat na Cooperovi Webbovi. Zbývá 450 minut a Malcolm Stewart udělal chybu a nechal dveře dokořán otevřené pro Kena Roczena a Coopera Webba. Pak Justin Brayton uslyšel, jak na jeho dveře zaklepávají dva 5. roky Ken Roczen a Cooper Webb. O minutu zbývá, Cooper Webb úspěšně přihrál přes Kena Roczena. Zach Osborne havaroval a ztratil 450 pozic. Eli Tomac by vyhrál hlavní událost.

* POZNÁMKA: Ken Roczen a Jason Anderson byli oba potrestáni 4 body za údajný skok na vlajku červeného kříže. Jejich výsledky závodu zůstávají, zatímco získané body byly odečteny.

22 23 Chase Sexton 1

Eli by jezdil chytře a hladce bez chyb, aby si zajistil své první vítězství v Main Eventu sezóny.

Justin Brayton 2021 Houston Supercross 2-7336letý Justin Brayton vystoupil na stupních vítězů na své Muc-Off Hondě.

Chase Sexton 2021 Houston Supercross 2-68Chase Sexton se dostal k časnému vedení, ale tvrdě havaroval. Vypadá to, že si poranil rameno.

Zach Osborne 2021 Houston Supercross 2-148Zach Osborne vypadal, jako by měl šanci na výhru, ale nakonec šel dolů a zbývalo už jen jedno kolo.

Justin Barcia 2021 Houston Supercross 2-111Justin Barcia nejel tak, jako minulou sobotu, mířil na motorku a my jsme se dozvěděli, že v prvním kole ztratil řadicí páku, když se spojil s těžkým blokem, a byl nucen jezdit na prvním rychlostním stupni celou hlavní událost.

Cooper Webb 2021 Houston Supercross 2-96Přestože Cooper Webb měl špatný začátek, vypadal jako jeho staré já venku a udělal solidní přihrávky.

450 VÝSLEDKŮ TEPLA 2

Justin Barcia by vyhrál druhý závod v jízdě.

Jezdec GasGas, Justin Barcia, by zajistil dělostřelbu, ale 16-ka Zacha Osborna a pole hladových 450 by byly na jeho ocasu. Eli Tomac seděl na třetím místě a Adam Cianciarulo na třetím a čtvrtém místě, zatímco Ken Roczen je honil na pátém místě. Závody zůstaly neuvěřitelné, přestože trať byla méně technická a rychlejší než Houston 1. Cooper Webb předal Brocovi Ticklovi místo na šestém místě. Dva tovární jezdci Kawasaki Eli Tomac a Adam Cianciarulo bojovali mezi sebou o třetí místo. Abychom to uvedli na pravou míru, jak intenzivní byl tento závod s teplem, sedm mistrů Supercrossu bojovalo o místo v noční show. O přestupové místo do hlavní události bojovali Dean Wilson a Aaron Plessinger. Pokud by zbývalo jedno kolo, GasGas by získal další výhru týmu a Justin Barcia by získal první výběr brány směřující do hlavní události.