450 VÝSLEDKŮ HLAVNÍ AKCE | 2021 ATLANTA SUPERCROSS 1

Premiérová třída je zpět pro další závody, ale tentokrát se nacházejí v Gruzii pro 13. kolo sezóny 2021 Monster Energy Supercross. Cooper Webb absolvoval v Arlingtonu bezchybný běh, takže už podruhé jsme viděli číslo 2, které si v sezóně 2021 vyžádalo další bezchybný pobyt. Cooper nyní sedí o 15 bodů před soupeřem Kenem Roczenem, zatímco Eli Tomac je zpět na třetím místě, 41 bodů za vedoucím. Je to teď nebo nikdy pro číslo 94 Kena Roczena, protože šampionát se plíží v závěrečných kolech sezóny a dává německému jezdci méně času na získání více bodů za šampionát. Infield Atlanta Motor Speedway byl během několika dní přeměněn na Supercross, ale s deštěm na obzoru, den tisku byl zrušen a trať byla pokryta plachtami. Ráno v den závodu se vrátil déšť, který zrušil druhé kvalifikační kolo, což nás přimělo zajímat, zda se gruzínská hlína promění v bláto nebo zda uvidíme to samé v několika dalších kolech, o kterých jsme předpokládali, že se chystají být swampfest. Kdo si tedy myslíte, že vyhraje v prvním kole závodů v Atlantě? Bude Cooper pokračovat v roztažení v bodech, nebo ho dobije Ken Roczen? Nebo uvidíme někoho jiného, ​​jako je Jason Anderson, Aaron Plessinger nebo Eli Tomac, kráčet domů s trofejí v ruce? Ať tak či onak, jsme dnes večer nadšení pro závody, takže přejděte dolů a zjistěte, co se stane, když budeme hlásit LIVE z Atlanta Motor Speedway pro 13. kolo sezóny.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 1 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

450 HLAVNÍ VÝSLEDKY UDÁLOSTI

Jakmile vyšlo slunce, trať prošla dramatickou proměnou.

450 Main Event odstartoval s Aaronem Plessingerem v čele závodu a Cooperem Webbem na druhém místě. Chase Sexton běžel na třetím místě s Eli Tomacem na čtvrtém. V průběhu kola došlo ke kolizi mezi Vincem Frieseem a Maxem Anstiem. Se zbývajícími 13 minutami se Ken posunul na deváté místo. Chase Sexton začal zapalovat horko na Cooperu Webb, aby dosáhl pokroku u jezdce KTM. Chase Sexton předal Cooperovi Webbovi a rychle vytvořil mezeru mezi sebou a Webbem. Zbývajících sedm minut Aaron Plessinger vyklouzl přes hrb a ztratil své první místo v závodě. Potom Eli Tomac předal Cooperovi Webbovi a upřel oči na Chase Sextona. Bitva se stala extrémně těsnou, když Eli přistál na nováčkovi. Cade Clason se postavil do cesty Chase Sexton a nenechal vůdce přihrát. Eli se obešel a vyhrál závod.

450 VÝSLEDKŮ TEPLA 2

Ken Roczen měl téměř velký únik, ale podařilo se mu ho zachránit.

Ken Roczen popadl holeshot, ale málem sestoupil v jedné z rytmických sekcí, zachránil ho, ale ztratil pozice. Aaron Plessinger očekával tento okamžik, kdy jsou podmínky na trati brutální, což vede závod. Dylan Ferrandis běžel na druhém místě a Max Anstie na třetím. Jason Anderson prošel kolem jezdce Suzuki, seděl na třetím místě, ale chyba by znovu propustila 34. Max Anstie však propadl smečkou a nakonec nechal Kena Roczena dohnat. Jason Anderson sotva stiskl Aarona Plessingera a vyhrál druhý závod Heat.

20 447 Deven Raper

Jason Anderson byl o pět sekund rychlejší než druhé nejrychlejší kolo, které stanovil Cooper Webb.

450 VÝSLEDKŮ TEPLA 1

A co ta nová výbava Alpinestars?

Marvin Musquin byl první v první zatáčce, ale naklonil se a nechal Justina Barciu a Eli Tomaca projet. Justin Barcia rychle vytvořil značnou mezeru ve zbytku soutěže a skákal všechny skoky. Na druhém místě běžel Joey Savatgy a na třetím místě Eli Tomac. Justin Barcia měl po ztrátě trakce masivní getoff a poslal jezdce GasGas letícího na zem. Joey Savatgy se dostal na první místo s Eli Tomacem na druhém místě. Eli Tomac prošel kolem Joeyho Savatgyho poté, co Joey udělal chybu při skoku na cílové čáře. Eli Tomac vyhrál první závod 450 Heat.