REM 4TH JULY MOTOCROS: DLOUHODOBÉ MOTOCY, ROCKETY & ZDARMA ICE CREAM

SUBSCRIBEINTERNAL

Fotografie Dan Almangos a Debbi Tamietti

Pro zvětšení klikněte na obrázky

DennisFlagPropagátoři závodů SoCal vždy dělají legraci o pořádání závodů na prázdninách, kvůli mnoha různým místům dovolených v Kalifornii 4. července, ale ochota REM uspořádat závod na Glen Helen National track přitáhla velký dav - a MXA Dennis Stapleton je orámován proti Old Glory na cestě k vítězství Vet Pro.

REM nejen držel svůj 4. července velkolepý na Glen Helen National trati, ale dali každému jezdci, který dělal jeho druhou moto, zástěru na grilování zdobenou závodním plakátem a rozdával zmrzlinu zdarma všem v boxech po skončení závodu .

BradleyTaftBradley Taft (961) vyhrál první moto ve třídě 450 Pro, ale nakonec rozdělil 1-2 a 2-1 skóre s Ryanem Surrattem - s tím, že Surratt vyhrál.

Není žádným tajemstvím, že závodníci REM mají velmi rádi svou vlastní dráhu v Glen Helen - ta, která se nachází na stejném místě, kde se před 40 lety nacházel slavný cyklus Arroyo Cycle Park. Čtyřikrát do roka se však závodníci REM sjíždějí z kopce, aby závodili na národní trati Glen Helen National, která se za dva měsíce stane tratí USGP. Ačkoli se velká dráha zkroutila od AMA National, rozložení zůstává stejné. Pro 4. července byly podmínky téměř dokonalé. Špína zůstala po celý den dostatečně mokrá, a to díky občasnému procházejícímu oblaku, který moduloval teploty 90 stupňů, a vytvořené hrboly nebyly tak zlé, jak jsou obvykle (zejména v kopcích).

tunelchrisToto je pohled z tunelu Log Cabin, když se balíček jezdců začíná v prvním tahu Talladega.

NAD 50 NOVICE: Největší třída dne vyústila v moto skóre, které vypadalo jako fotbalové skóre. Ale 1-1 Eddie Jaramillo nebyl jedním z nich. Mezi prvními pěti se umístil 2-2 Johna Capera, 5-5 Ray Guilbeaua, 7-4 Alexa Hill a 6-6 Anthonyho Rose. Mezi další významné osobnosti patřil filmový tvůrce Mark Homan's 21-22, Husky Rider Frank Emerson's 23-18, Syd Woods '18-8 a Bill Pawasarat's 19-2.

SimonsWilly Simons (246) se blíží prudce zatáčkou s Benny Breckem (318).

NAD 50 ODBORNÍKŮ: Druhou největší třídu dne vyhrál Luther French, ale v posledním kole vyhrál vítězství a Chris Cole s radostí využil své 2-1, aby porazil francouzštinu 1-2. Jerry Black, Steve Williams, Doug Goodman, Val Tamietti, Bryan Friday, Dan Alamangos, Steve Piattoni a Fred Nichols doplnili prvních pět. Mezi další významné osobnosti patřili John Atwood (11.), Joel Harriott (12.), Robert Reisinger (13.) a Willie Amaradio (15.).

Joachim FaldenDánský jezdec Joachim Falden závodí v USA několik let. Ve třídě 3 Pro za Ryanem Surrattem a Bradleym Taftem absolvoval 3-450.

NAD 60 ODBORNÍKŮ: Třetí největší třídou dne byli experti nad 60 let, kteří měli po celém poli velké souboje. Jim Latendresse a Bob Rutten bojovali vpředu o vítězství. Šlo to do Latendresse. Lyle Sweeter, Doug Smith, Bil Maxim, Mic Rodgers, Jim O'Neal a Carl Gazafy se hádali o 3. až 8. místo. O konečné místo v první desítce bojovali Mitch Evans (9.), Kent Reed (10.), Jody Weisel (11.) a Dave Rabjohn (12.).

Dennis StapletonDennis Stapleton se vrátil z jízdy na koni v Kostarice, umyl si vybavení a příští ráno zamířil k Glen Helen, aby závodil MXA 2016 KTM 450SXF.

PROS / INTERMEDIATES: Trustin Sgouromitis vyhrál třídu 250 Pro. Ryan Surrat získal výhru 450 Pro. Dennis Stapleton vyhrál třídu Vet Pro, zatímco Jon Ames byl 250 středně pokročilým a Jordan Borowski získal 450 vyznamenání.

JonAmesJon Ames (17) absolvoval 1-1 z 250 Intermediate třídy před Kai Mukaim a Willy Simons Jr.

NOVINY: Jay Morris a Col Puckett vyměnili vítězství v motocyklech za 250 nováčků, s Morrisem se vrátili zpět na konec. Hráč 3-3 Jeremy Macrae byl solidní třetí před Ryanem Washburnem (5-4) a Tyler Nicholsem (6-5). Skylar Von Der Launitz zametl oba motocykly třídy 450 Nováček. Nicholas Dorsett vyhrál 125 nováčků. Garrett Briggs získal vítězství 85 nováčků.

JohnCaper44John Caper (44) a Eddie Jaramillo (52) bojovali o vítězství nad 50 nováčků. Jaramillo vyhrál.

TravisHoffmanMusíte se divit, do kterého pouštního závodního klubu Travis Hoffman patří. Mohl by to být dáma? Hoffman měl 11-7 den ve třídě 250 nováčků.

RuttenLatendresseBob Rutten (83) a Jim Latendresse (564) byli nejrychlejšími jezdci ve třídě expertů nad 60 let. Pět nejlepších bylo Latendresse, Rutten, Lyle Sweeter, Doug Smith a Bill Maxim.

TonyParsonsTony Parsons (68), Bill Seifert (37) a Brian Martin (65) hrají v těsné bitvě horskou dráhu.

JimOnealJim O'Neal použil třídu expertů nad 60 let k testování vlastního vybavení, chrániče hrudníku, bot, helmy a brýlí. Jim celkově skončil na 7. místě.

roket1MXA oslavila 4. července vypálením své jednostupňové rakety FAA legální, Estesové, během slavnostního zahájení. Spíš než riskujeme Američana, měli jsme Aussie Dan Alamangos stát vedle rakety, když jsme ho vystřelili ze střechy věže Glen Helen.

rocket2Kopec v pozadí je vysoký 22 příběhů. Při startu raketa vystřelila kolem americké vlajky na své cestě vzhůru.

rocket3Poté, co dosáhl 1000 stop, raketový motor došel palivo, padák se otevřel a raketa vzplála zpět na zem ... asi půl míle od místa startu.