VELKÁ CENA 2020 LOMMEL KONEČNÉ VÝSLEDKY: EM GAJSER GAPS 'EM & WATSON SHOCKS' EM

Tim Gajser.

450 TŘÍDA GRAND PRIX

Sentimentální favorit Tony Cairoli neukázal své dobré věci od osmého kola. Byl solidní pětkou, ale každou chvíli má strašlivé moto (14. v 9. kole, 7-6 dní ve Španělsku, 13. v desáté GP a 10. v moto dva tento víkend). Na třetím a posledním závodě GP v Lommelu Tony šel 3: 10. Utekl z smečky, s výjimkou Gajsera a Febvreho, brzo a držel se na třetím místě v moto jedna, ale v moto dva pokazil první zatáčku a zahodil ji při dalším skoku. Mrtvý jako poslední prošel desátou. Stále je na druhém místě v šampionátu, ale může jen doufat, že další tři kola doma v Itálii budou pro něj znamenat lepší výsledek, nebo ho Seewer přesune zpět na třetí místo a Gajser bude skoba, než Tony dostane šanci ukázat, co dokáže Trentino. V šampionátu zaostává o 74 bodů za Gajserem.

Gautier Paulin byl v Lommelu čtvrtý a je šestý ve 450 světovém žebříčku.

Kromě Gajserovy náhlé série vítězství a problémů Cairoliho byla sezóna Romaina Febvreho poškozena vynecháním prvních dvou kol a jednoho špatného dne v Itálii v devátém kole. Na Lommelu č. 2 jel 2: 3 za sekundu, ale jeho pátý v honbě za titulem je spíše výsledkem jeho dvou zmeškaných kol. Samozřejmě mu pomohly také zranění jezdců, kteří byli před ním ve 450 hodnoceních. Ale Romain byl neuvěřitelně konzistentní během posledních 13 událostí. Romain zaznamenal jedno vítězství v moto, pět sekund, sedm třetin, čtyři čtvrtiny a tři páté - za 20 nejlepších pěti z 26 možných skóre moto.

10. Jeremy Van Horebeek (Hon)… 9-15
Další notáři: 11. Calvin Vlaanderen (Yam); 12. Brent Van Doninck (Hus); 13. Evgeny Bobryshev (Hus); 14. Dylan Walsh (Hon); 15. Ivo Monticelli (plyn); 16. Tanel Leok (Hus); 18. Nathan Watson (Hon).

Isak darování.

Po dosažení svého vůbec prvního vítězství 250 Grand Prix Ben Watson řekl: „Upřímně řečeno, neexistují žádná slova! Jen děkuji všem za to, že se to stalo. Jsem vítěz GP - nevěřím tomu! První závod, který jsem jel neuvěřitelně, cítil jsem se opravdu dobře, udělal jsem opravdu chytrý závod. Ve druhém jsem špatně odstartoval a trochu se rozpadl, opravdu jsem nejel dobře, ale pořád jsem dával kola dovnitř. Udělal jsem docela dost chyb, ale dokázal jsem dojet čtvrtý a vzít Vítězství."

Watsonův dobrý den byl v ostrém kontrastu se špatným dnem Jago Geerts. Geerts, kdysi držitel červeného štítku a stále bezpečný druhý v 250 bodech GP, skončil devátý na Lommel # 3 s 13-7 dnem. Geerts, který měl na začátku sezóny měřítko bodového vůdce Toma Vialleho, nyní zaostává za francouzským jezdcem KTM o 74 bodů, zbývají už jen tři závody. Vialle by mohl DNF příští GP a stále mít náskok 24 bodů před Jago.

Ben Watson - vítěz Grand Prix.

Pokud jde o Toma Vialleho, šel 3: 6, což pro vedoucího 250 Grand Prix bodů nezní příliš působivě, ale Vialle závodí pouze proti Jago Geertsovi - takže když získá více bodů než Jago, je to dobrý den. Vialle má na poli tak velký bodový náskok, že mu titul mohl převzít jen Geerts. Pokud by Vialle šel domů a zůstal tam poslední tři kola, byl by celkově druhý v sérii.

Musíte se cítit šťastný za Švéda Isaka Giftinga. Prvních osm 250 GP nezajel, ale když se zranili jezdci Gas Gas Michael Sandner a Simon Langenfelder, Gifting byl povolán jako doplňkový jezdec. A v sedmi závodech, ve kterých závodil, přišel z nulových bodů na 179 bodů (a je aktuálně 13. v 250 bodech GP). získat druhé místo. V kombinaci se svým prvním sedmým motocyklem skončil celkově pátý.

Isak Gifting řekl: „Prostě úžasné. Další skvělý GP a skvělý konec týdne. Mít nějaké bitvy s nejlepšími lidmi ve třídě bylo pro moji důvěru opravdu dobré. Byla to škoda, že jsem havaroval v prvním závodě, ale druhý závod byl úžasný. Za druhé, nemohu si stěžovat. Jako vždy jsem se do toho dnes pustil. Plný plyn v obou motos a další skvělý výsledek. Nemůžu se dočkat příštího víkendu v Itálii. “