„JETT & HUNTER NEDĚLAJÍ MNOHO CHYB…“ ROZHOVOR NATE THRASHER

NATE THRASHER MLUVÍ O SVÝCH 250SX BITVÁCH NA VÝCHODNÍM POBŘEŽÍ

Kromě jezdce HRC Honda Huntera Lawrence vyhrál Main Event v roce 2023 v sérii AMA East Coast 250 Supercross pouze Nate Thrasher. Nate před měsícem vyhrál Arlington, Texas, Triple Crown a téměř vyhrál také Tampa Supercross. 20letý hráč také vyhrál dva Supercross Mains v roce 2021 v Atlantě 1 a Atlantě 3, během upraveného plánu pandemie. Ale až do této sezóny mu chyběla určitá důslednost. Za třetí, ve 250 bodech East Championship chce Thrasher vyhrát. Ví, že je schopný, a ví, koho potřebuje porazit! Zastihli jsme Nate Thrashera z týmu Monster Energy Star Racing Yamaha, když se tým balil v Indianapolis.

Jim Kimball

V MINULOSTI JSTE VYHRÁVALI ZÁVODY, ALE LETOS JSTE BYLI DŮSLEDNĚJŠÍ, NA PÓDIU VE TŘECH Z PĚTI ZÁVODŮ. JE TO DOBRÝ KROK VPŘED. Ano, jistě. Loni jsme prostě neměli rychlost a v loňském roce jsem řešil nějaké věci ohledně zranění. V přírodě jsem se právě vracel na kolo a prostě jsem neměl rychlost, abych mohl běžet dopředu, týden co týden. Sem tam jsem měl nějaké záblesky, ale udělal bych dobrý heat race a špatný hlavní. Nebo bych měl špatný heat race a pak dobrý hlavní. Prostě jsem nebyl na stejné úrovni jako kluci, kteří vyhrávali a dávali to na bednu každý víkend.

Teď to dělám třetím rokem. V mém roce nováčka jsem ani neměl závodit v Supercrossu, jen závodit venku. Ale na poslední chvíli mě hodili a namočili mi nohy. Jelo se mi dobře, ale na tratích stadionu jsem se opravdu trápil. Ale rychlostní dráha v Atlantě byla o něco pohodlnější. Je to jen proto, že ve své amatérské kariéře vyrůstáte venku. Atlanta je hodně jiná než Daytona. Daytona je spíše venkovní pevná dráha, ale Atlanta má stále hodně Supercrossu. Určitě to byl krok správným směrem, vyhrát ty dva závody.

Sezóna Natea Thrashera začala drsně dvěma haváriemi v pískové části v Houstonu, což mu zajistilo 15. místo.

JAKÝ PRO VÁS BYL LOŇSKÝ ROK? Loni jsem jezdil dobře a měl jsem párkrát stát na stupních vítězů. Vypadl jsem ze spousty třetích míst a jednoho druhého. Pak jsem to v Salt Lake konečně dal dohromady a nakonec vyhrál. Letos jsem měl pocit, že jsem měl rychlost vyhrávat každý víkend. Hunter jede dobře, ale my jsme tam. Mluvíme o desetině, půl desátém kole. Potřebuji být o něco lepší, ale stále můžeme vyhrávat závody. Dnes večer, s dobrým začátkem, mám pocit, že kdyby se role vyměnily, možná bych dnes večer vyhrál. Byla to těžká trať a už jsem byl pět sekund zpět. Jakmile jsem se dostal na druhé místo, udělal jsem všechno, co jsem mohl, ale nebylo moc času na vyrovnání. Chvíli jsme si tam jen pasovali. Kdyby se role vyměnily, možná by to bylo jiné, ale nebyly, takže pojedeme do Detroitu a snad se lépe rozběhneme a vyhrajeme.

Nate Thrasher 2023 Indianapolis Supercross-1302V této sezóně byly Nateovy výsledky zatím 15-2-1-10-2. Jeho desáté místo v Daytoně přišlo poté, co ho v úvodním kole vyřadil Hunter Lawrence a později v závodě sám havaroval a přistál na těžkém bloku.

DNES VEČER JSTE ZAČALI CESTY ZPĚT. RÁD BYCH BYL VIDĚT, ŽE DOSTANETE HOLESHOT. Určitě jsem se dnes večer cítil dobře. V závodě heat, po restartu, jsem byl hned za ním, jen jsem nabral, kde byl o něco rychlejší a kde ne. Jde jen o dobrý začátek. Začal jsem na konci první desítky. Jsem šťastný, že jsem se dostal na druhé místo, ale stále měl náskok čtyři nebo pět sekund – a bylo těžké ho dohnat. Chytili jsme lapery tak brzy, a jakmile se dostanete do lapperů, je těžké získat spoustu času, zvláště dnes večer.

Normálně trefíte lapery a první chlap bude zpomalen. Dnes v noci se jen snažili přežít a my také. Dnes večer tam bylo hodně modrých vlajek. Nemyslím si, že by vůdce dostal tak velké překážky jako některé závody v minulosti.

Indianapolis 2023 Supercross_Hunter Lawrence Max Anstie Nate ThrasherTři nejlepší jezdci na 250 bodech na východním pobřeží se honí ve vzduchu. Hunter má 22bodový náskok před Maxem Anstiem a 32bodový náskok před Thrasherem.

NĚKTERÁ MÉDIA ZOBRAZUJÍ RIVALITA MEZI VÁMI A MYSLIVEKEM. JE TU TROCHU ŠPATNÉ KRVE? Žádná špatná krev. Ale je na hovno, co mi udělal minulý víkend v Daytoně. Není toho moc, co bych v té situaci mohl udělat jinak. Jediná věc, ve které mohu být lepší, je dostat holeshot a být vpředu. Byl bych rád, kdybych tam byl a bojoval. Myslím, že jsem mohl v Daytoně předvést dobrý boj o vítězství. Jelo se mi dobře a vyhrál jsem závod. Ale je to závodění a my z toho budeme lepší. Nestalo by se to, kdybych dostal holeshot, takže to na mě taky padá.

Indianapolis 2023 Supercross_nate ThrasherNate a jeho mechanik jdou po trati v Indy.

JIŽDĚL JSTE SE ZRANĚNÍM KOLENA. MUSÍM VĚŘIT, ŽE VÁS TO DOPADNE. Už nemám ACL, takže to samozřejmě není ideální. Závodně to samozřejmě trochu překáží. Neřekl bych, že to pro mě změnilo nějaké výsledky a během noci si myslím, že to bylo v pořádku. Co se týče praxe, přál bych si, abych mohl cvičit trochu víc. Přes týden toho tolik najezdit nemůžu.

Nate Thrasher 2023 Indianapolis Supercross-0511Detroit Supercross je na řadě, než si 250 východních jezdců dá pauzu a 250 západních jezdců se seřadí v Seattlu.

JE NĚCO KROMĚ VAŠE ZAČÁTEČNÍ TECHNIKY, NA ČEM MUSÍTE PRACOVAT? Myslím, že pro mě jsou klíčové starty a pak uprostřed závodu. Mám pocit, že mám rychlost otevírání rychlejší než kdokoli jiný a jsem nejrychlejší v prvních deseti minutách závodu, ale na konci závodu musím být o něco lepší. V Tampě jsem tam nejel na sto procent. Bylo to doslova týden po mém zranění ACL a neměl jsem plnou sílu. Kdybych byl v plné síle, vyhrál bych to hravě. Tu mezeru jsem nechtěl ztratit. Ale tělo si na to více zvyká, roste kolem něj a zlepšuje se. V Arlingtonu jsem se celou noc cítil jako nejrychlejší chlap, dokonce i v prvním závodě, který Hunter vyhrál – ale měl jsem pravdu. Potřebuji opravit chyby.

ČEHO JSTE SI VŠIMLI, ŽE ZÁVODÍTE TAK BLÍZKO S HUNTER LAWRENCEM? Hunter nedělá moc chyb a to je jedna věc, ve které musím být o něco lepší. Občas dělám příliš mnoho chyb. Jett a Hunter moc chyb nedělají. Jejich jízda je super pevná a nikdy nezůstanou povrchní. Když to trochu pověsím, budu trochu útržkovité. Myslím, že kdybych mohl couvnout o 5 procent a stále jet stejnou rychlostí, jakou jedu teď, mám pocit, že bych byl na mnohem lepším místě.