VÝSLEDKY KVALIFIKACE MOTOCROS DES: TURISTICKÁ TROPHY NA ASSEN QUICKSAND

Dav byl chladný a mokrý, ale oni jsou v Motocross des Nations - takže jsou uvnitř teplo a sucho.

Eric Johnson - fotografie Dennis Stapleton

Valkenswaard sídlí v písečném severu Nizozemska a je nejlépe připomínán jako pozemek Motocross des Nations 1991. Jedna z nejdramatičtějších událostí v americké motokrosové historii, to bylo v ten nejskromnější Eurocircuit ten den, že tým USA - Jeff Stanton, Damon Bradshaw a Mike Kiedrowski - v plném útesu - znovu vyhrál olympijské hry v motokrosu.

Navíc to bylo také na Valkenswaard v roce '91, kdy Team USA ve skutečnosti naposledy závodil a vyhrál Motocross des Nations v Nizozemsku.

Nyní je USA USA, stejně jako 33 dalších národních států, zpět v Holandsku a v roce 2019 Motocross des Nations Pokud jedete podél hranice severozápadního Belgie a jižního Holandska, narazíte na epicentrum evropského motokrosu. Protože právě tady, uprostřed plání Nízkých zemí, pověstné písečné okruhy Lommel, Mol, Genk, Oss a Valkenswaard hrozivě čekají na mučení další skupiny závodníků světové třídy.

V sobotu odpoledne, 28. září 2019, je v Holandsku nyní další písčitý okruh, který se rozprostřel přes asfaltové úseky katedrály. Vítejte v turistickém trofejovém okruhu Assen a v roce 2019 Motocross des Nations Monster Energy. Osm nizozemských podniků, které se konaly během posledních 73 let, Assen, 110,000 1955-členný okruh MotoGP, který byl otevřen pro podnikání v roce 1925, ve skutečnosti pořádá závody na motocyklových motocyklech světové třídy od roku 27. Na rozdíl od předchozích nizozemských MXDN okruhů Wassenaar (kde se konala premiéra Motocross des Nations 1947. července 1,700), Norg, Schijndel, Markelo, Saint Anthonis a Lierop, Assen není přirozeným terénním motokrosovým místem a byt 34 metrů se setká s XNUMX národy doufat, že odejde z města s Peter Chamberlain Trophy.

KVALIFIKAČNÍ MOTO KLIENTY MXGP NA SEEWER

Jeremy Seewer vyhrál třídu MXGP, jednu ze dvou tříd po 450 let, ale jeho nejbližší švýcarský spoluhráč byl 14.. S vítězstvím Seewera se tým Švýcarska kvalifikoval celkově na 10. místo.

S prudkým deštěm plivajícím dolů a rozbíhajícím se vstupním branou do písku, tým Švýcarska Jeremy Seewer odstartoval Motocross národů v roce 2019 tím, že vyšel ven a zvítězil v úvodním kvalifikačním závodě MXGP nad soutěžícími třídy Tim Gajser ze Slovinska a Jeremy Van Horebeek z Belgie.

Jeremy Seewer a Španěl Jorge Prado si užili nejlepší skok z díry k zahájení prvního víkendového závodu, Prado vedl pole ven na okruh Assen. Druhý byl Seewer, těsně následovaný australským Deanem Ferrisem a Gajserem. Mezitím byl Jason Anderson z týmu USA USA v úvodním kole osmnáctý, 18. tým Gautier Paulin z týmu France a Holanďan Jeffrey Herlings na 17. místě. Anderson kladivo okamžitě položil a rychle se dostal do top 22. Nový jezdec narozený v Mexiku jel šestkrát dobře. Krátce nato Prado narazil do písku, Seewer a Gajser znovu získali kontrolu nad závodem.

Jeffrey Herlings nemůže být šťastný, že ho nový týmový kolega KTM Jorge Prado porazil v prvním závodě 450 Jorge. Byly čtvrté a páté.

Superstar domácího národa Jeffrey Herlings nebyl v zemi žádného člověka, aby odstartoval závod, ale okamžitě zvedl tempo a podařilo se mu v polovině 20. minuty sprintu jet na páté. Herlings se dostal k Andersonovi s dvěma koly, Holanďan skočil kolem Američana. Nyní v páté, Jeffrey stále tlačil a ocitl se na zadním kole týmu Red Bull KTM, Jorge Prado. Herlings byl po celé trati ve snaze zapnout Prada, ale došel čas. Nakonec Prado ve svém 450 debutu získal čtvrté místo. Belgický Jeremy Van Horebeek byl nakonec třetí. Anderson nakonec skončil šestý.

"Vyhrál jsem to," řekl později Seewer. "Není to oficiální závod MXGP, ale bylo to úžasné jít tam a vyhrát motocross národů." Dostal jsem dobrý start ze 16. pozice a viděl jsem, jak Prado udělal chybu a moje jízda byla plynulá. Udělal chybu a já jsem byl schopen získat průkaz a vyhrát, a nyní je tlak mimo Team Switzerland. “

MOTO KVALIFIKACE TŘÍDY 250

Maxime Renaux (2), Petr Polak (44), Justin Cooper (14) a Rene Hofer (35) startovali na nejhorších místech na bráně. Justin Cooper dělostřelec z 31. brány.

Prorazil převodovkou svého Monster Energy / Star / Yamaha Racing YZ250, aby zachytil dírku ze slabé 31. pozice amerického týmu, právě New Yorker Justin Cooper naprosto dominoval 250 Moto v Assenu. Calvin Vlaanderen z domácí země Holland dokončil moto ve druhém, zatímco australský Kyle Webster vyplnil pódium.

Calvin Vlaanderen (5) týmu Holland a Simon Laengenfelder (26) týmu Holland na bráně kvalifikace 250.

"Je dobré sehnat opici z mých zád s tímto vítězstvím v kvalifikaci a jít do zítra silné," řekl Cooper. "Cítil jsem se, jako bych odvedl dobrou práci." Nečekal jsem, že vyjde první z té vnější brány. To bylo dobré. Tam jsem ale moc dobře nejezdil. Tato trať je opravdu tvrdá a rozpadá se. Uděláme několik změn na kole a vyjdeme zítra. “

Jago Geerts byla 4. ve 250 třídách pro nejlepší kvalifikaci v Belgii.

Jago Geerts z Belgie udělal svému národu hrdost tím, že připsal čtvrté místo v motocyklu, zatímco Alberto Forato z Itálie a Thomas Kjer Olsen z Dánska se umístili na pátém a šestém místě.

OTEVŘENÁ MOTO KVALIFIKACE TŘÍDY

Pauls Jonass vzal Huskyho do vítězství třídy Open Qualifier pro Lotyšsko.

Pauls Jonass z Lotyšska vyhrál Open kvalifikační závod na 53. trati, kde se stal hostitelem MXoN. Získal tím lepší Kevin Strijbos z Belgie a Glen Coldenhoff z Holandska.

Strijbos vedl kvalifikaci otevřené třídy od začátku nad Estonskou Harri Kullasovou a holandskou Glenn Coldenhoffovou. Jonass se brzy prořízl a vložil se do vedení a Coldenhoff byl na třetím místě, když se Duffy ocitl na boku v několika kolenních hlubokých bermech a vystřelil zpět na páté místo.

Kevin Strijbos skončil třetí v Open Qualifier.

Po sedmi kolech držel Jonass dobře zvládnutou jedinou vteřinu vedení nad Strijbosem, zatímco Coldenhoff pozoroval svět od třetí. A tak se to nakonec všechno odehrálo.

"Víte, že je vždy hezké závodit ve vaší zemi a získat vítězství, a myslím, že první vítězství pro Lotyšsko na této akci," nabídl Jonass ex-post-facto. "Dostal jsem na bránu nějaké zatočení, ale cítil jsem se dobře a míjel Strijbose." Trať je kluzká na vrcholu, ale tvrdá pod ní. Doufejme, že zítra budeme mít dobré počasí. “

Zach Osborne byl v kvalifikaci Open třídy osmý, ale jeho skóre se nepočítalo, protože k získání výběru bran pro neděli využili nejlepší dvě skóre tří týmů jezdců.

Pokud jde o americký motokrosový způsob života, ve třetím a posledním závodě odpoledne v Assenu obsadil pilot Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Zach Osborne osmé místo a s týmem USA poklesl skóre (každý tým si udržuje nejlepší dvě skóre určete sobotní výsledky) Vzhledem k celkovému počtu MXoN budou naši kluci zítra startovat jako třetí nejlepší tým - určitě lepší než ručně vybíraná 31. pozice startovní pozice outfitu pro dnešní kvalifikační závody.