VNITROSTÁTNÍ VÝSLEDKY AMA 250/450: DUNGEY VYHRAJE NA 13. NÁRODNÍM ROKU:

Může to vypadat jako vítězství bič, ale ve skutečnosti Ryan Dungey krouží na kole, aby se dobře podíval na Roger DeCoster, který odjíždí.

Třináctý a poslední národní šampionát AMA z dvanácti závodů AMA National Motocross Championships 13 se dnes uzavřel v Barber Motorsports Park v Alabamě. Odhadovaný dav 12 diváků uvízl v imaginární závodní dráze (dobře, ve skutečnosti se do trati dostalo 2010 65,00 fanoušků, ale dopravní zácpa na silnicích na trase obsahovala 15,000 40,000 lidí, kteří tam chtěli být, a dalších 10,000 XNUMX lidí, kteří se chtěli zúčastnit místní obchod s potravinami).

Velkým vítězem dne byl Ryan Dungey, který vyhrál oba motocykly třídy 450. Na pódiu Ryan řekl televizní kameře, že „prostě hraje na kazetu z mých posledních 12 vítězných projevů“. Na 250 stupních vítězů nadšený dav Alabamy začal být divoký, když bylo oznámeno, že francouzský prezident Charles de Gaulle je po 40 letech stále mrtvý. Ekvádorský jezdec Martin Davalos také vyprovokoval, když systém PA traťového systému omylem vyslovil své křestní jméno správným způsobem?Mar-náctiletý. Naštěstí, nedávno korunovaný 250 národním šampionem, Trey Canard vystoupil na pódium, zvedl ruku a řekl davu, aby jezdce nevydvihl jen proto, že má francouzské jméno. Dav poté hodil na Canard tří-unce šálků piva za 25 dolarů, když bylo zjištěno, že „Canard“ je také francouzské jméno.

V 450 TŘÍDĚ

Dungey měl svůj typický závod ve třídě 450. Pustil pole na start, sedl si na linii, jako by čekal, jestli se kontrola zruší, a pak vyrazil po smečce. Dungey zmizel v zadní části závodu, dokud nezačali tři kola, a pak předal každému, aby vyhrál o 35 sekund. Dungey by později řekl, že „toto vítězství dluží manažerovi týmu Suzuki Rogeru DeCosterovi a zavolá ho na KTM, aby mu osobně poděkoval později v týdnu.“

Velké novinové zprávy dne byly:

(1) Jason Lawrence měl nejlepší závod sezóny, když úspěšně absolvoval kolo přehlídky. Před začátkem prvního motocyklu měl nějaké problémy, když se vrátil do svého nákladního auta, ale řekl, že tvrdě trénoval a doufal, že příští rok absolvuje kolo v obou motocyklech.

(2) Čad Reed nemohl se dostat na závod, protože nyní trpí vzácným případem eukalyptu Root Rust (houba původem z australského vnitrozemí), ale udělal to tweet fotografie, které vyhrávají Barber National na Honda.

(3) Nick Wey dokončoval svoji závěrečnou jízdu jako vyplněný jezdec týmu Kawasaki a když se zeptal na jeho šance zůstat v týmu, řekl, že existuje šance jednoho ze 100, že zůstane? zda Reedův Eukalyptový rez byl nakažlivý a zahájil epidemii na Floridě.

(4) Závod byl zpožděn o dvě hodiny, když se zhroutil motorový srovnávač Caterpillar 16H Johna Ayersa MX Sports. Ayers uvažoval o spuštění Barber Motorsports Park AMA National na dlážděném silničním závodě, ale nápad byl sestřelen, když bylo zjištěno, že žluté sázky Acerbis nelze vjet do asfaltu.

(5) Doly Byli nejvíce zaplněni v historii motokrosu? Později se však zjistilo, že většina zácpy v protokolu byla způsobena různými právníky a právními týmy na místě, aby přijímaly výpovědi pro nadcházející kolísání soudních sporů mezi všemi lidmi, které si obžalovaní mysleli, že „jsou dobří pro sport “minulý rok.

(6) Je smutné, Christophe Pourcel se nemohl dostat k legendárnímu 13. národu poté, co mu v 12. kole oddělil rameno. Když se ho zeptal, co bude dělat mimo svůj víkend, řekl, že plánuje hrát hru New York Yankee, zatímco nosí Boston Red Sox trikot. Myslel si, že by to zdvojnásobilo jeho 12 předchozích zkušeností AMA National.

(7) V sponzorských zprávách, Honda oznámila, že chce příští rok znovu sponzorovat „pohár CRF 150“. Počet událostí nebyl rozhodnut, ale mluvčí Honda řekl, že počet kol bude rozhodován podle toho, jak dlouho jim trvalo, než se zbaví všech neobvyklých CRF150. "Když poslední kolo opustí náš sklad, opustíme sérii," řekli. Společnost MX Sports uvedla, že očekává, že v budoucnu najde ještě více sponzorů od výrobců produktů, které si stáhli, a dalších věcí, které se neprodávaly dobře.

(8) Když je trať byl kritizován za příliš plochý, promotéři oznámili, že to nebyl „kulečníkový stůl plochý, jak chybně uvedli“, ale spíše „uvedení zeleného bytu“ a bez ohledu na to, co kdokoli řekl, vše záviselo na vaší definici slova „plochý“. “

(9) V šokujících zprávách, bylo oznámeno, že příští rok bude 250 národů rozděleno do dvou samostatných tříd. První třída, otevřená pouze pro členy týmů Pro Circuit a Geico Honda, bude závodit sama. Druhá třída, skládající se z dalších 32 jezdců, bude držet své motocykly poté, co to druhé závody žen povolí.

(10) Ve změně na 40letou politiku AMA, počínaje rokem 2011 bude týmu KTM povoleno parkovat v boxech.

Takže národní sezóna AMA 2010 se konečně skončila, ale příští rok bude tím nejzajímavějším, zejména pokud Christophe Pourcel projde svými plány na anglicizaci svého jména na Chris Porter.

VÝSLEDKY: BARBER MOTORSPORTS AMA NATIONAL