2021 STOJÍCÍ BODY SUPERCROSS SEASON PO 11. kole (AKTUALIZOVÁNO)

2021 SUPERCROS SEASON POINT STANDINGS PO ROUND 11

Arlington Supercross 2021 2 právě skončil a ukázalo se, že je to další vzrušující úterní večer závodění. Druhé ze tří kol v Arlingtonu v Texasu představovalo poměrně tvrdou a úhlednou trať. V hlavní události 450 to byl Cooper Webb, kterého nebylo možné zastavit. Cooper obvykle projde smečkou a bojuje o vítězství pozdě v závodě, něco jako Eli Tomac. Tentokrát byli Cooper i Eli na startu na prvním a druhém místě a Ken Roczen byl na třetím místě. Ken Roczen překvapivě nebyl schopen držet krok s prvními dvěma a Cooper Webb dokázal setřást Eli Tomaca v pozdějších fázích závodu. Ve třídě 450 se odehrávalo nějaké drama, kdy Jason Anderson zrychloval, jak se kolem něj šíří, a později byl ukotven o jednu pozici; posunul ho ze sedmého na osmé místo. Také ve 450 LCQ jsme viděli další penaltu s Brandonem Hartranftem a Cade Clasonem, kteří bojovali o konečné přestupové místo. Cade odsunul Hartranfta z trati, aniž by se dostal do kontaktu, pouze zablokoval jeho linii, a pak Brandon obešel skok a vrátil se na trať před Clasona a skóroval konečné místo přenosu. Naštěstí to AMA chytilo poměrně rychle a opravilo to, což umožnilo Clasonovi závodit, zatímco Hartranft musel čekat do soboty.

Velké novinky však přišly z 250 Main Eventu. Opět jsme viděli spoustu krveprolití a překvapivě jsme viděli čtvrtého nového vítěze sezóny na čtvrtém závodě série 250 West a byl to třetí „první vítěz“ v řadě. Hunter Lawrence, starší bratr mladé hvězdy Jett Lawrence, dokázal uchopit své první vítězství a nějakým způsobem vedl body mistrovství poté, co Justin Cooper spadl na začátku závodu a skončil pátý, a Cameron McAdoo šel dolů v hopsání a poté dostal penalizaci místo toho, aby se vrátil na trať, kde narazil. Cameronův trest ho posunul ze 7. místa na 10. místo v 250 Main a předal body za vedení Hunteru Lawrencovi.

* 250 Update: Cameron McAdoo byl penalizován na třech pozicích (od 7. do 10.) v 250 Main Eventu za proříznutí trati. Hunter Lawrence je novým lídrem 250 West Points

* Aktualizace 450: Jason Anderson byl ukotven o jednu pozici pro proříznutí stopy.

2021 ARLINGTON SUPERCROSS 2 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Travis Fant

450 BODŮ SUPERCROS PO ZEMĚ 11 ze 17

Cooper Webb vyhrál Main Event a zvýšil svůj náskok na Kena Roczena v honbě za body.

Cooper Webb popadl děrovku a po celý závod by byl nedotknutelný. Jediný, kdo se přiblížil, byl Eli Tomac v sekci whoops. Těsně před hukotem však Eli vysunul zadní část svého kola, téměř narazil a ztratil kontakt s Webbem. Ken Roczen běžel s oběma vůdci na začátku závodu, ale došla mu pára krátce před polovinou. Webb nyní vyhrál dvě Mains v Arlingtonu, s potenciálním třetím na obzoru tuto sobotu. Může Cooper jít 3 za 3 v Arlingtonu? Budeme muset počkat a uvidíme.

36 848 JoanCros 1

Ken Roczen 2021_Arlington_Supercross_2-16Ken Roczen se v jednom závodě vrátil ze 7 na 12 bodů. Doufejme, že se mu podaří oživit a utáhnout body v sobotu na Arlingtonu 3.

250 ZÁPADNÍCH POBŘEŽÍ SUPERCROSS BODŮ PO 4. kole z 9

Hunter Lawrence 2021_Arlington_Supercross_2-23Hunter Lawrence vyhrál svůj první 250 Main Event a převzal bodový náskok poté, co Cameron McAdoo zakotvil na třech pozicích.

V Arlingtonu 2 by to byl Mitchell Harrison, kdo popadl díru, as ním i dávka jezdců, které jsme v přední části příliš často neviděli. Jalek Swoll, Kyle Peters a Hunter Lawrence zaútočili na druhém až čtvrtém místě, zatímco vedoucí bodů byli zpět v smečce. Prvních pět se otočilo tam a zpět, což umožnilo Hunterovi Lawrencovi nakonec provést dvojitý průchod jak na Jaleka Swolla, tak na Mitchella Harrisona. Byla Hunterova noc, když se ujal vedení, utekl s ním a skončil téměř čtyři sekundy před zbytkem 250. let. Cameron McAdoo měl rozjezd, nicméně by se vrátil na trať, přeskočil zatáčku a část trati. Justin Cooper zachránil obrovské množství bodů poté, co dostal hrozný start a skončil pátý. Vítězství Huntera Lawrencea ho však poskočilo na druhé místo v bodech a poté, co AMA přezkoumalo incident Camerona McAdoa s omezením kurzu, ukotvili jej o tři pozice a narazili Huntera na bodové vedení.