2021 SUPERCROS SEASON POINT STANDINGS PO ROUND 4

Po čtvrtém vzrušujícím kole sezóny 2021 Monster Energy Supercross se konečně aktualizuje bodové hodnocení. Třídy 250 a 450 nás celý den udržovaly v záběru od kvalifikace až po pokles brány na Main Eventu. Třída 250 byla zdokonalena na pouhých několik jezdců, kteří neustále trumfli v žebříčku, zatímco třída 450 je hrou kohokoliv pro 10 nejlepších jezdců, kteří bojují o pódium. Předchozí tři kola měla obdobnou špičkovou kvalifikaci a rozplavby, ale každou noc vyhrála hlavní událost jiný jezdec. Pokud jde o hlavní události, byli jsme svědky mimořádných závodů mezi oběma třídami. Třída 250 byla plná dramatu mezi jezdci a šíleného návratu Jetta Lawrencea. Třída 450 představovala jedny z nejbližších závodů, jaké jsme kdy viděli mezi třemi nejrychlejšími 450 jezdci. Přejděte dolů a zjistěte, jak to všechno šlo dolů, a podívejte se, kde váš oblíbený jezdec sedí v honbě za body.

2021 INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1 | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

450 SUPERCROSS BODŮ 4. KOLO ze 17

Lucas Oil Stadium_2021 Indianapolis Supercross 1-1686Rozložení špíny a tratí Lucas Oil Stadium se ukázalo jako jedno z nejnáročnějších kol v sezóně 2021.

U třídy 450 jsme znovu viděli, jak Ken Roczen v měřené kvalifikaci vyskočil na vrchol žebříčku a Eli Tomac seděl hned za držákem červeného štítku. Eli by však vzal zpět nejrychlejší čas v kvalifikaci, když právě předjel Kena. Když přišly závody Heat, Adam Cianciarulo i Ken Roczen své závody vyhráli. Ken vyhrál svůj s obrovským náskokem ve zbytku soutěže a ve zbytku pole 10 získal více než 450sekundovou mezeru. Adam vyhrál svůj závod s odstupem ne tak velkým jako Ken, ale stále s úctyhodným náskokem. Trať byla v tomto bodě absolutně zničena a vyjeté koleje přišly ukázat svůj kov v době, kdy začal Main Event. Main Event byl šíleně těsný poté, co Eli Tomac popadl holehot následovaný Adamem Cianciarulem a Kenem Roczenem. Tři jezdci si během celého závodu vyměňovali místa a občas dělali chyby. Šli tam a zpět na obchodní místa a všichni tři nasadili jeden z nejbližších závodů, jaké jsme kdy viděli. Pokud jde o šachovnicovou vlajku, Ken Roczen zvítězí a vyhraje noční show.

26 805 Carlen Gardnerová 2

Zlomený prst Deana Wilsona by se pro jezdce 450 ukázal být příliš velký a bohužel by přeskočil zbytek kvalifikace a závodů v Indianapolis 1.

250 SUPERCROSS BODŮ 4. KOLO ze 9

Colt Nichols i Christian Craig zamířili do čtvrtého kola s vyrovnaným náskokem.

Když nastal čas na časovanou kvalifikaci, oba týmoví kolegové Star Yamaha, Christian Craig a Colt Nichols, zajeli pro třídu 250 nejrychlejší časy na kolo dne. Michael Mosiman vyhrál svůj závod Heat poté, co v tahu ukradl Jettovu linii, což mělo za následek převrácení Jett. Jett ztratil mnoho pozic a posunul se úplně zpět na druhé, ale jezdce GasGas nezachytil. Christian Craig vyhrál také svůj závod Heat a vše se odehrálo na Main Eventu. Když brána padla, Colt Nichols by dostal děrovku a držel se na prvním místě celého závodu. Jett Lawrence měl hrozný start a v polovině závodu udělal velkou chybu, ale přesto dokázal zachytit vedoucí závodu o jedno kolo vlevo. V posledním kole se Jett i Christian zamotali a vybočili ze stopy a nechali Michaela Mosimana a Jo Shimodu, aby se dostali na třetí a čtvrté místo. Colt vyhrál Main Event a odešel s bodovým náskokem.