REM MOTOCROSS RACE REPORT: ZÍSKÁNÍ V závodě, než se dostanete na závod

Brian Medeiros (934) nezávisí pouze na skutečnosti, že váží 130 liber, aby vytáhl svoji konkurenci - jde také plně aerodynamicky. Fotografie: Debbi Tamietti

FOTKY DEBBI TAMIETTI, MARK CHILSON & JON ORTNER

Glen Helen s pomocí Joe Suttera tento týden hodně pracovala na rozšíření a změně stopy REM. Páteční ranní dešťové přeháňky opustily trať REM v perfektním stavu pro sobotní REM Motocross. Dokonce i v roce 2020 Anaheim 2 Supercross později toho večera se spousta motokrosových závodníků rozhodla před závodem vyrazit na závod. REM provádí tak efektivní program, že jsou téměř vždy hotové do 2:00 (jako by měly být všechny sobotní motokrosové závody, aby se jezdci mohli připravit na závod v neděli).

Věřte tomu nebo ne, Over-60 racer Kent Reed zapůjčil Brianovi náhradní vidlice WP Cone Valve pro druhou moto a dal Jodymu Weiselovi za spojení s Pro Circuit pružinu 48 N / mm ze šoku Traxx. REM je velmi přátelské místo. Fotografie: Debbi Tamietti

V mnoha ohledech signalizuje REM motokros měnící se věk aktivních motokrosových závodníků - dvěma největšími třídami tohoto víkendu byli odborníci na více než 60 a více než 50 odborníků. Většina z těchto starých chlapů jsou bývalí závodníci Saddleback, Indian Dunes a Carlsbad - kteří buď nikdy nepřestali závodit, nebo si vzali volno, aby vychovali své rodiny, a poté se ve 40 letech vrátili k závodění. Přicházejí do REM, protože se jedná o klasickou motokrosovou dráhu - s kopci, prudkými stoupáními a spoustou technických úseků. Nejedná se o nové plemeno bytu jako palačinky, které podle všeho dominují motokrosové krajině. Je to skutečná motokrosová dráha.

Vítěz 250 Pro Tatsushi Kawakami dal některým z REM rohů svou nejlepší imitaci Mert Lawwill. Fotografie: Debbi Tamietti

Přestože je REM známý svými jezdci Vet, existují v REM třídy pro začátečníky, nováčky, středně pokročilé a samozřejmě i profesionály. Havajský Brian Medeiros popadl dvě hole a vyhrál oba 450 Pro moto, zatímco japonský jezdec Tatsushi Kawakami získal 250 Pro vítězství. Tyler Eversman zvítězil ve třídě 250 začátečníků, Chase Young vyhrál 125 nováčků, Joe Gallegly byl první ve Vet nováčcích, Aaron Damico získal zlato ve více než 40 nováčcích a Carter Dubach závodil s YZ125 na 250 středně vítězných.

Willy Simons, Jr., vyhrál prvních 250 profesionálních motocyklů, ale ve druhé motorce smažil spojku a ošetřoval svůj dům RM-Z250 na sekundu celkově s 1-2. Fotografie: Debbi Tamietti

Členění podle značek je vždy zajímavé u REM. 35% všech kol na REM byly KTM, 30% byli Yamahas, 18% byli Husqvarna, 13% byli Hondas, 3% Suzuki a 2% TM. Na REM nebyl tento víkend jediný Kawasaki.

"Pokud to Tatsushi dokáže udělat vlevo, udělám to doprava," pomyslela si Carter Dubach. Fotografie: Debbi Tamietti

"Jejda! přední kolo se posouvá místo zadní části, “byl dialog uvnitř Carterovy helmy. Fotografie: Debbi Tamietti

A dolů šla. Fotografie: Debbi Tamietti

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ROZSAHU

Jody Weisel (192) MXA se v sobotu vydává na nedělní plavbu. Fotografie: Debbi Tamietti

To jsou výsledky ze vzorkování tříd na REM této minulé soboty.

3. Michael McCune (Hon)… 2-3

Glen Helen John Allen konzultuje s Joe Sutterem (111) o některých budoucích změnách skladby. Fotografie: Debbi Tamietti

Will Harper vyhrál třídu expertů nad 60 let a byl celkově druhý v kategorii nad 50 odborníků. Fotografie: Debbi Tamietti

ODBORNÍK OD 40 DOPORUČENÍ
1. Luther French (KTM)… 1-1
2. Phil Dowell (KTM)… 2-2
3. Pasha Afshar (KTM)… 3-4
         Lance Sloane (24) a Robert Pocius (152) táhnout závod. Fotografie: Debbi Tamietti

NAD 50 NOVICE
1. Lance Sloane (KTM)… 2-1
2. Mike Burgmeier (Yam)… 1-3
3. Mike Hillion (KTM)… 3-2

Val Tamietti zastavil mid-moto a zeptal se Alan Lane a Mark Chilson, jestli jeho zadní pneumatika byla nízká. Řekli: „Vrať se v dalším kole a řekneme ti to.“  Fotografie: Debbi Tamietti

Když se Val odtáhl, byl zmatenější, než když se zastavil. Nezáleželo na tom, když se mu podařilo dostat na čtvrté místo 2-4.  Fotografie: Debbi Tamietti

PŘEDCHOZÍ PŘED 50
1. Lonnie Paschal (Yam)… 2-1
2. Mike Phillips (KTM)… 1-2
3. Bill Reimer (KTM)… 4-3

Brzy v Pro motos Willy Simons (246) mohl udržet Briana Medeirosa v mířidlech, ale Brianův úplný útokový plán na jeho Husvqarna FC350 byl příliš velký pro Simons 'RM-Z250. Fotografie: Debbi Tamietti

ODBORNÍK OD 50 DOPORUČENÍ
1. John Griffin (Hus)… 1-1
2. Will Harper (Hus)… 2-3
3. Joe Sutter (Yam)… 6-2

Když polovina jezdců Over-50 Elite přešla do třídy Over-40 Expert, protože odstartovala ve druhé bráně za závodem Pro a získala delší 20minutovou motocykl, Jon Ortner odešel bez jakékoli závažné soutěže. Vyhrál oba motocykly. Fotografie: Debbi Tamietti

Přes 50 elit
1. Jon Ortner (Yam)… 1-1
2. Ron Shuler (KTM)… 2-2
3. Phil Dowell (KTM)… 3-3

Tyler Eversman (362) získal na své Suzuki RM-Z250 třídu 250 začátečníků. Fotografie: Debbi Tamietti

Gary Scott bojoval proti zraněním celou svou závodní kariéru. Nyní je dost zdravý na to, aby závodil - dokázal to jeho 1-1 vítězství u nad-60 meziproduktů. Fotografie: Debbi Tamietti

PŘEDCHOZÍ PŘED 60
1. Gary Scott (Yam)… 1-1
2. Kent Reed (KTM)… 3-2
3. Phil Cruz (Hus)… 2-4

Rick Grossman (68) si kouřil na 3 až 4 dny u nad-50 meziproduktů. Fotografie: Debbi Tamietti

Brit Tony Parsons vyhrál nad-65 meziproduktů. Fotografie: Debbi Tamietti

PŘEDCHOZÍ PŘED 65
1. Tony Parson (KTM)… 1-1
2. Mike King (Hus)… 2-2
3. Lars Larsson (Hus)… 3-3

Bývalý vítěz AMA Supercross, tovární jezdec Yamaha a mnohonásobný majster světa Vet Doug Dubach (vlevo) dává synovi Carterovi několik tipů na poslední chvíli. Foto: Jon Ortner

Vítěz 450 Pro Brian Medeiros (934), 250 Pro Vítěz Tatsushi Kawakami (5) a 250 Vítěz středně pokročilých Carter Dubach (15) sdílí během čekání na svůj závod zamyšlený okamžik. Foto: Jon Ortner

ODBORNÍK OD 60 DOPORUČENÍ
1. Will Harper (Hus)… 1-2
2. Robert Reiseinger (Hus)… 4-1
3. Dave Eropkin (KTM)… 3-3

Robert Reisinger (96) provádí vnější průchod Marc Crosby (66), zatímco eventuální vítěz nad 60 let Will Harper (7) na ně dopadne. Nebo je to třída přes 59-1 / 2? Foto: Jon Ortner

ODBORNÍK OD 65 DOPORUČENÍ
1. Mic Rodger (Hus)… 1-1
2. Ken Ehlers (Yam)… 2-2
3. Rollie Rodriguez (Yam)… 4-3

Více než 40 expertních vítězů Luther French na Suzuki. Jejda! To není Suzuki. Je to žlutý KTM 450SXFFoto: Jon Ortner

Phil Dowell (23) vede Josh Fout (92) a Luther French (2). Luther se snaží dohnat Josha Fouta, aby viděl, jak vypadá skutečná SuzukiFoto: Jon Ortner

Pokud chcete být prakticky neviditelní na objektivu fotoaparátu, takto to děláte. Černá přilba, černé kalhoty, černý dres, černé chrániče a černé brýle. Pasha Afshar ukazuje, jak se vyhnout tomu, aby se vám někdy vybrala vybraná fotografie - pokud vaše fotografie není příkladem toho, jak se oblékat, pokud chcete, aby byl váš obrázek spuštěn. Foto: Jon Ortner

V částečném rozpisu závodů na rok 2020 je naplánováno pořádání REM motokrosových závodů 25. ledna, 1. února, 15. února, 22. února, 7. března, 14. března, 21. března, 28. března, 18. dubna, 25. dubna, 2. května, května 9., 16. května a 24. května. To je 15 závodů v příštích 21 víkendech (včetně 6 přímých závodů v dubnu a květnu).