2020 ŠPANĚLSKÁ VELKÁ CENA VÝSLEDKŮ ARROYOMOLINOS, ALE LEN TO ZAVOLEJME MADRID (AKTUALIZOVÁNO)

250 GP VE ŠPANĚLSKU DO VIALLE

Tom Vialle (28) získal velkou podporu ve svých nadějích na mistrovství světa 2020 250, když jeho nejbližší soupeř, Jago Geerts, šel ve Španělsku 5-1 do Tomova 1-2. Vialle má na mistrovství světa 52 náskok 250 bodů a zbývá šest závodů (tři v Belgii a tři v Itálii).

Tom Vialle zvítězil v úvodní jízdě 250 španělské GP, aby si v pořadí 55 mistrovství světa otevřel 250bodový náskok před Jago Geertsovou. Ale Vialle to neměl snadné, protože náhle vzkříšený Thomas Kjer Olsen a Jed Beaton tlačili Francouze až k dámě.

Isak Gifting, který v polovině sezóny doplňoval jezdce týmu GasGas 250, byl působivý. Ve čtyřech GP, které závodil pro Gas Gas, obsadil ve třech z nich první desítku.

Ve druhém moto vedl Tom Vialle, když se v posledním kole závodu zastavil v zatáčce a Geerts jel pro vítězství v moto, ale Vialle přesto získal celkově s 1-2 na Geertsovu 5-1. Vialle vede v honbě za 250 tituly o 52 bodů - což je jeden kompletní závod v hodnotě bodů (plus 2).

Jago Geerts (193) a Ben Watson (91) dělí druhé moto ve Španělsku.

Trať Arroyomolos je na okraji Madridu - což je vidět z trati.

10. Isak Gifting (Gas)… 11-8
Další poznámky: 11. Ruben Fernandez (Yam); 12. Alberto Forato (Hus); 13. Kevin Horgmo (KTM); 14. Bas Vaessen (KTM); 16. Richard Sikyna (KTM); 17. Alvin Ostlund (Hon); 20. Jan Pancar (KTM); 25. Mathys Boisrame (Kaw).

Jed Beaton je třetí v 250 GP bodech, ale pouze 7 bodů bez čtvrtého místa Maxime Renaux.

450 GP VE ŠPANĚLSKU DO PRADA

Jorge Prado měl výhodu domácího soudu na GP Španělska a nezklamal španělský dav - který se skládal z vládců, správců a ostrahy.

V prvním moto třídy 450 vyhrál KTM Jorge Prado. Španělský dav by byl ve vytržení, kdyby jim bylo umožněno vidět závod osobně. Obhájce titulu 450 mistr světa Tim Gajser byl třetí za Pradem a Romainem Febvrem. Důležité pro Tima Gajsera bylo, že Tony Cairoli skončil na 7. místě - dal Gajserovi 11bodový bonus a natáhl svůj bodový náskok před Cairoli na 17 bodů. Třetí v bodech šampionátu byl Jeremy Seewer na 8. místě, když v první jízdě spadl pozdě a ztratil dvě místa.

Ve druhé 450 moto opět zvítězil Prado, který zajel nejrychlejší čas na kolo, zatímco Tim Gajser vyhrál 3: 2 a Romain Febvre měl 2: 3 na celkové vteřině. Coldenhoff byl čtvrtý s Seewerem pátým a Tony Cairoli šestým. Pro Cairoli to byl špatný den ve srovnání s jeho mladým týmovým kolegou a Timem Gajserem.

Dylan Walsh ve Španělsku nezískal žádné body poté, co si poranil zápěstí a musel vytáhnout z prvního moto a nespustit druhý motto. Honda nechá tento týden vyhodnotit zápěstí.

Gautier Paulin (21) mohl vidět svůj dům odsud, kdyby se přestěhoval do Madridu.

Trať GP se nacházela poblíž rekreační oblasti a nákupního centra Intu Xanadu. Nachází se 12 mil od centra Madridu. Má 220 obchodů, divadel, krytý snowpark, restaurace a akvárium.

10. Henry Jacobi (Yam)… 15-
Další notáři: 11. Calvin Vlaanderen (Yam); 12. Ivo Monticelli (plyn); 13. Jordi Tixier (KTM); 14. Calvin Vlaanderen (Yam); 18. Jose Butron (KTM); 21. Dylan Walsh (Hon).

Tim Gajser se nestará o žádného jiného závodníka ze série 450 kromě Tonyho Cairoliho. Kdykoli získá body na Tonym, je to pro Tima výhra. Přestože Gajsera porazili Prado a Febvre, získal Gajser dvojnásobný bonus, když skončil před druhým místem v bodech Cairoli a třetím v bodech Jeremy Seewer.

Tony Cairoli doufá, že se věci změní, když se dostane do Lommelu na další tři závody. Ve Španělsku ztratil 15 bodů na Tima Gasjera a najednou zaostává o 24 bodů.

Jeremy Seewer: Pokud jste viděli jednoho valit se, nemusíte vidět 20 z nich.