ROZHOVOR ADAM CIANCIARULO: NÁRODNÍCI, LAS VEGAS A TAKE-OUT

Pro zvětšení klikněte na obrázky

cianciarulo2017Jak úžasné, jak se zdá, Zach osborne a Joey Savatgy byli tak daleko za Adamem Cianciarulem v Las Vegas, že Adam mohl nakonec skončit vítězstvím na AMA 250 East Championship.

Eric Johnson

V San Diegu kola série Monster Energy Supercross 2017, Adam Cianciarulo, oblečený do pouličních šatů a díval se na dav fanoušků obklopujících oblast boxů Monster Energy / Pro Circuit / Kawasaki, hovořil o tom, co ho drželo skrz všechny špatné štěstí a zranění, které utrpěl ve své zkrácené kariéře.

"Nic takového neexistuje," poznamenal Cianciarulo o tom, jaké to je vyhrát hlavní událost Supercrossu v roce 2017, což se mu od Detroitu v březnu 2014 nedařilo. "To je nejlepších 45 sekund, jaké jste kdy udělali se budeš cítit ve svém životě. Myslím, že o tom pořád přemýšlím. Myslím tím, že všechno, co dělám v této sezóně, bude návrat k tomuto bodu. “

A během devíti závodů AMA 2017SX East Championship 250 se dvacetiletý ve skutečnosti dostal k tomu, co zažilo těch 20 sekund, když vyhrál hlavní událost na Daytona Beach na Floridě. O pět kol později, včera v sobotu večer na vysokorychlostním okruhu, který hrál hostitele kombinovaného 45 východních / 250 západních Dave Coombsů, Sr, přestřelky v Las Vegas, byl Cianciarulo schopen ovládnout další velkou výhru dominantním způsobem - s mistrovské vítězství v bráně s šachovnicovou bránou. Ano, 250 kol a dalších 15 sekund blaženosti pro Adama Cianciarula.

Několik dní po svém jackpotu ve Vegas jsme dohonili hrdost pláže New Smyrna na Floridě, zatímco jsme si v SoCalu rozdělili věci na začátek rychlého přiblížení AMA 250 National Motocross Championship.

CIANCIARULOFACE2017Adam Cianciarulo, který si lidé pamatují ze svých úspěchů v roce 2014, byl malé dítě. Tento minulý rok se jeho růstový impulz začal kopat a nyní je vysoký šest stop.

CO JE VÝCHODOVÝ VÍTĚZ VÝCHODU / ZÁPADU 2017 AŽ DO TÉTO TÝDNE? Právě jsem udělal testování v Pala.

VYZNAČENÍ VŠECH VENKOVNÍCH VĚCŮ PRO HANGTOWN? Ano pane. Byli jsme na některých tratích zpět na Floridě, ale žádné skutečné testování. Dnešek byl prvním skutečným testovacím dnem u Bones [Bacon] a chlapů. Tento týden se pokoušíme vytočit nastavení. Zítra máme další test v Glen Helen. Tento týden se snažíme vytočit tuto věc.

KDYŽ SE POVAŽUJETE O VYVÁŽENÍ VO VAŠICH NASTAVENÍCH, CO TO AKTUÁLNĚ ZÍSKÁ? Uvidíme ... Myslím, že abych byl konkurenceschopný v závodech Pro motocross, nejenom musíš mít jezdce s rychlostí talentu a kondici, abys mohl běžet dopředu, ale také musíš mít opravdu dobré nastavení. To znamená, že vám bude vyhovovat vaše odpružení a nastavení motoru. Možná se závodníkovi nelíbí měkký pocit z kola a může se mu líbit trochu tužší a trochu předvídatelnější. Někteří lidé dávají přednost měkčím nastavením. Jdeme také na spoustu různých stop se spoustou různých nečistot, protože kolo funguje odlišně na různých nečistotách. Proto se snažíme získat nastavení odpružení a nastavení motoru, která doplní každou stopu, ať už je to úhledná, drsná, drsná nebo blátivá. Je to všechno o nalezení správné rovnováhy pro jezdce. Pokud jde o nastavení kola, nejsou opravdu žádné správné nebo nesprávné odpovědi. Každý je jiný a dává přednost jinému pocitu. Je to jen o tom, jak se dostat tam, kde máte pocit, že můžete jet tak rychle, jak jen můžete na kole, na kterém jedete.

KDYŽ SE VAŠE ZAHÁJENÍ PRACOVALI NA VAŠEM VNITŘNÍM NASTAVENÍ? Po St. Louis jsem měl pár týdnů volna od 250 východu, takže jsem musel jezdit venku v horku na Floridě. Na hrubé trati jsem udělal asi 30 plusů, poté, když se vrátíš na Supercross a cítíš, že jsi na dovolené. Je to určitě jiná míčová hra, ale stále je na pravé straně škrticí klapka a kolem se točí dvě kola.

JAKÝM JE TĚŽKÉ ROZDĚLIT PŘEVODOVKY, MYSLNĚ A FYZIKÁLNĚ, DOSTAT Z SUPERKROŮ DO VNĚJŠÍCH? Zajímavé je, že toto je můj první rok, ve kterém se přechod od Supercrossu do přírody opravdu dělal. Před tímto rokem to prošlo pouze jedním nebo druhým. Nechcete příliš dlouho klást důraz na venku, protože chcete dělat to nejlepší, co můžete v Supercrossu, ale zároveň se nechcete, abyste se ocitli za osmi míčem, pokud jde o Hangtown, protože to přichází velmi rychle.

VYDÁVÁTE VE VELMI DOBRÉ SUPERKRO SEZÓNY A JSOU VELKÉ TVARY, JAKÉ JSME VÁŠ MYŠLENÍ NA AMA 250 NÁRODNÍCH? Cítím se velmi sebejistý ve své schopnosti. Myslím, že je to jedna z věcí, kde nemůžete říci: „Chci vyhrát šampionát.“ Musíte to vzít závod po závodě, a pokud studujete nějaké minulé mistrovství, vítězové vždy říkají stejnou přesnou věc. Budu to muset přinést každou moto. Bude to o tom, jak se dostat do pozice a dělat to nejlepší, co můžete. Mám pocit, že jsem ve své profesní kariéře, kde mám spoustu prostoru pro zlepšení a těším se na to, že to udělám v průběhu léta. Jsem vzrušený.

cianciarulodetroit2017Adam nikdy neprotáhl celou sezónu Supercross a Nationals. Nyní, když to zvládl prostřednictvím série Supercross 2017, je na cestě.

JUMPING ZPĚT NA SUPERKROY VYROBILI VÍTĚZ LAS VEGAS LOOK SNADNO. Děkuju. Bylo to trochu perfektní. Bylo to zajímavé, protože jsem za poslední týdny vlastně bojoval s virem, trochu zima. Měl jsem to v New Jersey a nemohl jsem to třást včas ve Vegas. Myslel jsem, že bych mohl otupit svá očekávání, ale i v den tisku, i když jsem se ještě cítil nemocný, cítil jsem se na kole tak pohodlně. Nevím, co to je o nečistotách na západním pobřeží, úhledných věcech, ale od tisku jsem se cítil opravdu dobře. I když se pohyboval v praxi a závodě v teple a hlavním, vypadalo to, že na všechno klikne. Poté, co trénink šel dobře, měl jsem jen takový cíl, abych získal dírku a upřímně povedl každé kolo. To byl můj cíl a to, co jsem cítil, jako bych chtěl udělat. Těžko se to vysvětluje. Oba závody, které jsem letos vyhrál, Daytona a Vegas, bylo to, jako bych věděl, že to udělám dřív, než jsem to udělal. Viděl jsem, jak se to děje. Bylo skvělé být před bláznivostí, která se dělala za mnou, a jen tak něco dělat a končit sezónu v této silné notě.

UDĚLili jste se VĚDOMÍ CRAZINESS, KTEŘÍ SE DĚLETE S SAVATGY A OSBORNE? Bylo v pohodě předběhnout šílenství, které se dělo, udělat si svoji vlastní věc a ukončit sezónu Supercrossu silným tónem. Několikrát jsem slyšel, jak se dav zbláznil. Věděl jsem, že v úvodním kole někdo havaroval, a to mi hned dalo malou mezeru. Nakonec jsem na Justin Hill dostal asi pětisekundovou mezeru. Poskytuje vám určité pohodlí, když víte, že máte za sebou spoluhráče. Je zřejmé, že tam venku soutěžíme a chce mě porazit, ale dalo mi to trochu klidu, abych mohl jet jen na svém vlastním závodě. Zasáhl jsem své značky a mám pocit, že pokud jste označili, kam jsem každé kolo obcházel trať, byl jsem pravděpodobně každé kolo na stejné stopě.

JAK BYL VEGAS TRACK, APART OD DIRT? Byla to obtížná trať. Vegas vždy je. A hnízdo se dost drsně vydávalo ze stadionu. Ve skutečnosti jsem jezdil ve Vegas od té doby, co jsem tam závodil ve třídě Amateur All-Star v Monster Energy Cup. Zapomněl jsem, jak špatně to kořist bolí, a to byl rozhodně jeden z důvodů, proč jsem chtěl dostat díru.

JEDNOU BODEM POČAS HLAVNÍHO UDÁLOSTI VÍCE ZÍSKALI VÍTĚZ VÝSTAVY 250 MISTROVSTVÍ VÝCHODU. ZNAMĚNILETE SI PRÁCI v televizi? Udělal jsem. Ten večer jsem našel závod na YouTube, když jsem ležel ve svém hotelovém pokoji. Bylo to šílené, chlape. Během závodu jsem tolikrát slyšel, jak se dav zbláznil, a věděl jsem, že oči se dívají na bitvu za mnou. Když jsem se po vítězství v závodě převrátil přes cílovou čáru, otočil jsem se doprava a najel jsem do rytmické sekce. Přišel Justin Hill, poblahopřál mi a řekl mi dobrou práci. Vlastně jsem sledoval, jak Joey a Zach procházejí poslední sadou kvílení před několika posledními zatáčkami. Sledoval jsem, jak se to celé stalo. Joey je můj kamarád a očividně jsme si v této sezoně prošli spoustou nepřízní a sledovat, jak je takhle vytahován ze dvou zatáček, bylo divné, protože jsem se tak nikdy předtím necítil. Když jsem sledoval, jak se to stalo, prostě jsem ani nevěděl, co si mám myslet. Byla to zajímavá emoce, kterou jsem cítil. Celý závod byl něco, na co nikdy nezapomenu. Víte, lidé tomu říkají jeden z největších superkrosových závodů všech dob a asi bych s nimi musel souhlasit. Bylo to docela oříškové.

cianciarulo2012Cesta zpět v roce 2012 Adam byl jezdec Pro Circuit / Monster / Kawasaki. Podepsali ho na dlouhodobou smlouvu, zatímco on byl ještě v amatérských řadách.

CO DĚLETE O OSBORNÍM POHYBU? Byl to jeden z těch obchodů, kde emoce stoupaly vysoko. Joey je můj kámoš a já jsem nechtěl, aby ho viděli vytáhnout ven. Zach a já jsme se do toho dostali začátkem roku (Poznámka: dva se střetli během tréninku na Indianapolis Supercross), takže to nebylo tak, jako bych na něj fandil. Chápu, že to bylo pro mistrovství a je to poslední roh, ale zároveň pro mě bylo těžké se dívat.

Vyhráli jste dva 250 EAST RACES, POSTEDOVALI NEJVĚTŠÍ DOVOLENKY A NAJDETE NEJNIŽŠÍ PRŮMĚRNÉ DOKONČENÍ V CELÉ 250SX TŘÍDĚ. DOBRÝ ROK? VELKÝ ROK? JSI ŠŤASTNÝ? Jsem šťastný, ale ne spokojený. Opravdu se cítím, jako bych měl v nádrži mnohem víc a existuje několik závodů, které bych si přál, abych se mohl vrátit a opakovat. Je to už pár let, co jsem závodil se supercrossem, a je snadné se ztratit ve vzrušení ze všeho. Jen jsem tam chtěl jít a vyhrát. Chtěl jsem to udělat tak špatně, že jsem se od toho všeho vyrušil; rozptýlen od toho, aby vyhrál závod. Vítězství je velmi obtížné.

CO BOL VÁŠ TURNINGOVÝ BOD? Musíte provést to, co víte, jak dělat, a nenechat se tak pohltit vítězstvím. To jsem byl na začátku sezóny - vše, co jsem chtěl udělat, bylo vyhrát. Chtěl jsem jen zkroutit ten plyn, dokud jsem nejdříve nepřekročil šachovnicovou vlajku. Nakonec jsem se uklidnil a začal se více starat o to, co dělám na kole. Myslím, že to pro mě začalo být. Celkově vzato jsem spokojený s rokem a spokojený s tím, jak to vypadá, že míří do léta.