ADAM CIANCIARULO OZNÁMUJE SVŮJ DŮCHOD NA KONCI SUPERCROSS SEZÓNY 2024

Adam, jeden z nejpopulárnějších, odchozích a přátelských závodníků na okruhu AMA, 11. května 2024 věší boty.

Adam Cianciarulo dnes oznámil, že končí v profesionálním závodění. 27letý Floridian se rozhodl ukončit svou profesionální závodní kariéru na konci květnové sezóny Supercross 2024, což znamená konec 20leté cesty s Team Kawasaki, Team Green a týmem Pro Circuit/Kawasaki.

Během své amatérské kariéry se Cianciarulo stal vyznamenaným šampionem a získal titul nejúspěšnějšího jezdce na mini kolech na AMA AMA National Motocross Championship Loretta Lynn s 11 šampionáty.

Při svém profesionálním debutu na palubě svého KX250 získal Cianciarulo tři vítězství a dvě umístění na druhém místě ve svých prvních pěti startech v Supercrossu v roce 2014. V roce 2019 vyhrál národní motokrosový šampionát AMA 250 – při svém debutu na 450 vyhrál Monster Energy Cup .

Adam byl neuvěřitelný talent, který kvůli zraněním nikdy neukázal, čeho mohl dosáhnout. Kawasaki a Pro Circuit s ním vždy drželi v každé sezóně plné zranění.

Adam řekl: "Bylo mi sedm let, když jsem podepsal smlouvu s Kawasaki, a od mé amatérské kariéry v Team Green přes soustružení profesionálů a můj čas ve třídě 250 s Pro Circuit až po poslední čtyři roky s tovární Kawasaki na nejvyšší úrovni v našem sportu." tady jsme o 20 let později. Když oznamuji svůj odchod do důchodu, vyjadřuji své nejhlubší díky Kawasaki za jejich důvěru ve mě a jejich neúnavné nasazení. Bylo mi ctí a výsadou reprezentovat tak ikonickou značku a být součástí týmu s maximální integritou. Našla jsem si přátele, kteří vydrží na celý život, a vzpomínky, které si budu vždy vážit. Moje láska k závodění a našemu sportu obecně je silnější než kdy jindy a těším se na budoucnost se stejným vzrušením, jaké jsem měl jako dítě, když jsem snil o kariéře, kterou jsem měl to štěstí mít.“