2021 NÁRODNÍ STANOVENÍ BODŮ AMA MOTOCROS PO ROKU 5

Sezóna 2021 Pro Motocross opět poskytla úžasné závody, těsné bitvy a několik okamžiků, kdy jsme křičeli na televizi. Závod byl nicméně něco, co se určitě musíte vrátit a sledovat. Ve třídě 250 byl Rj Hampshire nejrychlejším kvalifikantem, zatímco Adam Cianciarulo byl nejrychlejší z první třídy. Poté, co den předtím déšť zničil trať, byly podmínky kurzu rozdílem mezi noc a den v době, kdy brána klesla pro motos. Posuňte se dolů a zjistěte, kde váš oblíbený jezdec přistává v pořadí bodů.

2021 SOUTHWICK NÁRODNÍ PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Chada Murraye

450 BODOVÝCH STOJANŮ PO 5. kole - VÝSLEDKY ZÁVODU

Další intenzivní den pro třídu 450. Dokonce ani vítězství v moto prostě nestačí na to, abyste se dostali na celkové pódium.

V prvním motu by byl Dylan Ferrandis na trati nejvyšší, bral by brzy vedení a utekl s ním. Podobně jako ve druhém moto se Ken Roczen rychle dostal z přední strany a vytvořil si obrovský náskok, ale byl to Eli Tomac, kdo by se v německém jezdci vzpamatoval a závod vyhrál. Aaron Plessinger měl vynikající první moto, ale mechanické na samém začátku druhého mota mu bránilo v tom, aby se do závodu dostal více než zatáčkami a srazil ho z pódia. Justin Barcia se umístil na druhém místě v první jízdě, ale čtvrtý na druhém místě by ho srazil na celkové třetí místo, těsně pod druhým místem Kena Roczena.

38 794 Bryce Backaus 1

Byli jsme překvapeni Adamovým výkonem, protože rychle získal dobré místo v motos, ale v polovině obou závodů ztratil páru a upustil o několik pozic.

250 BODOVÝCH STOJANŮ PO 5. kole - VÝSLEDKY ZÁVODU

Zkušenosti GP Huntera Lawrencea ukázaly, že Australan jel po písku jako vlna a udržoval si svoji dynamiku v zatáčkách.

Tento den by byl dnem Hunter Lawrence, protože vyhrál svůj první celkově v AMA Pro Motocross a stal se pátým jedinečným jezdcem, který v této sezóně vyhrál celkově. Hunterův zážitek z písku se stal jasným, když jel na trati plynuleji než zbytek soutěže. Na druhém místě byl Jo Shimoda, který jel výjimečně, neudělal žádné chyby a nechal zbytek soutěže přepsat trať. Na třetím místě byl Justin Cooper, který neměl nejlepší dojezd v první jízdě a přistál jako šestý, ale kvůli některým jezdcům, kteří udělali katastrofické chyby, by přistál na celkovém pódiu. Jedním z jezdců, který prostě neopustil, byl Rj Hampshire. Po tom, co se velmi dobře zdálo jako pět samostatných havárií, se Rj po každém pádu nadále dostával zpět na rychlost závodu. Jednoduché chyby by ho však držely zpět od toho, co velmi dobře mohlo být pódiové umístění, a přistání na čtvrtém místě.