2021 CAMPEONATO LATINOAMERICANO DE MOTOCROSS (JUNIORSKÉ ŠAMPIONÁT V LATINSKÉ AMERICE)

Závodní dráha El Fresno ve Valle de Bravo byla v roce 2021 dějištěm latinskoamerického šampionátu mládeže v motokrosu.

Aspirující mladí závodníci z 11 zemí Latinské Ameriky dostali celoživotní příležitost závodit na prvním ročníku šampionátu Latinské Ameriky mládeže v motokrosu v roce 2021 ve Valle de Bravo v Mexiku. Valle de Bravo se nachází ve středním Mexiku, je obklopeno zalesněnými horami, dlážděnými ulicemi a dobře zachovalými koloniálními budovami. Je to v mnoha ohledech perfektní místo pro KTM Group, FMM, FIMLA a další organizátory, aby pořádali latinskoamerický šampionát mládeže na El Fresno Raceway.

V roce 2009 toto místo hostilo mistrovství světa enduro a získalo ocenění „Nejlepší enduro“ od FIM. Valle de Bravo také hostilo na počátku roku 2000 sérii „Fun Enduro“, což je mezinárodní událost, které se zúčastnilo více než 400 mezinárodních jezdců. V letošním roce se Valle de Bravo znovu dostalo na titulky s Latinskoamerickým šampionátem mládeže v roce 2021.

Historické město Valle de Bravo.

Velký maršál Pedro Gonzalez byl po ruce, aby podpořil další generaci mexických jezdců.

Pro tento závod jmenovali promotéři jako čestného hosta Pedra Gonzaleze. Pedro Gonzalez, mexický motokrosový šampión všech dob, zasvětil svůj život propagaci motokrosu. Od odchodu ze soutěže AMA Motocross and Supercross, kde dosáhl 27 umístění v první desítce, 9 umístění v první pětce, 7 umístění na stupních vítězů (od roku 1990 do roku 2001) a v roce 1994 vyhrál San Jose 125 West Supercross. Pedro žil v Monterrey, kde na své dráze pořádá jezdecké kempy a neúnavně pracuje na propagaci závodění. Svůj život zasvětil mladým mexickým jezdcům.

Pedro s nejmladšími dětmi.

Pedro řekl: „To, co jsem viděl, je neuvěřitelné; co Sergio Diaz, organizátor závodu, a celý tým dali dohromady…. obvod má všechny prvky toho, čím by obvod na vysoké úrovni měl být. Pozornost věnovaná detailům, aby se z ní stala vysněná skladba, je něco, co v Mexiku často nevidíte. Nastavili laťku na nejvyšší úrovni v latinskoamerických závodech. Celá trať je bezvadná a vše bylo provedeno podle mezinárodních specifikací.

Nevidíte mnoho tratí, kde tráva vyrostla po stranách skoků.

„Bylo mým celoživotním snem vybudovat budoucnost motokrosu mládeže. V Latinské Americe je spousta talentů, a pokud si FMM udrží tuto úroveň ve všech závodech, více mladých jezdců by mělo zájem závodit a rozvíjet své dovednosti. Tady ve Valle de Bravo můžete vidět, jak jsou mladí jezdci nadšení a motivovaní. Jistě, můžete vidět vášeň, kterou rodina Diazových vložila do této skladby.“

Čtvrteční a páteční déšť zanechal na trati El Fresno louže, ale sluníčko před sobotní kvalifikací a nedělním závodem mistrovství udělalo své.

Stejně jako u všech velkých závodů v noci před sobotními tréninky a kvalifikacemi pršelo, ale slunce vyšlo právě včas na setkání jezdců. Kvalifikační závody v každé jednotlivé kategorii určily bránu nedělních kol mistrovství. Latinskoamerické mistrovství mládeže bylo živě přenášeno po celém světě. A v době, kdy závody začaly, byly emoce jezdců vysoké.

Pódium 65 ccm byl El Salvadorian Marco Carranza (uprostřed), Kolumbijec David Delgado druhý (vpravo) a Mexičan Bernardo Diaz třetí (vlevo).

David Delgado (723) skončil 3-2 na celkovém druhém místě ve třídě 65cc.

Bernardo Diaz (21), kterého pronásledují Rodney Guevara (7) a David Degado (723) ve druhém motocyklu 65cc.

Pódium třídy žen.

Dámský byl zvýrazněn jezdci ze čtyř zemí. Nejvyšší stupínek na stupních vítězů obsadila Angelica Vasquez (1-1) z Mexika, druhá Kostaričanka Danna Franchesca Paniagua (2-2) a třetí Kolumbie Isabella Villegas (3-3).

Pódium třídy 85 bylo Carrera (uprostřed), Carminati (vpravo) a Amoroso (vlevo).

Bruno Carrera (777) po vítězství v šampionátu třídy 85 ccm chvíli poplácá svůj motocykl.

Ale poté, co sjel z trati, ukázal Bruno všechny emoce, které byste očekávali od vítěze a jeho týmu.

Třída 85 ccm začala vzrušujícím způsobem a po neuvěřitelných předjížděcích manévrech v každém kole vyhrál stupně vítězů Bruno Carrera (Ekvádor) s Alessandrem Carminatim (Mexiko) a Davidem Enriquem Amorosem (Ekvádor), kteří udělali další dva kroky.

Ekvádorský reprezentant Pedro Jose Suarez slaví své 125 vítězství po dámě dvoupěstnou pumpou.

Všechny oči byly upřeny na vysoce profilovanou třídu 125cc. O vítězství se bojovalo až k šachovnicové vlajce, na nejvyšším stupínku se umístil Ekvádor Pedro Jose Suarez, druhý Guatemalský Jose Sebastian Guidiel a třetí Luis Felipe Martinez z Mexika. Všechny tři byly namontovány na KTM, což nadchlo výkonného ředitele KTM Selvaraje Narayana, který se podílel na sponzorování mistrovství mládeže Latinské Ameriky.

Selvaraj Narayana s Pedrem Gonzalezem.

Selvaraj řekl: „Jsem opravdu ohromen množstvím práce a disciplíny vložené do přípravy trati El Fresno. Krása Valle de Bravo, okolí inspirující uspořádání trati a podpora komunity. KTM a rodiny jezdců vyústily v nezapomenutelný zážitek. Doufám, že více tratí v Mexiku bude hostit závody s touto úrovní disciplíny a že FMM a Latinská Amerika spolupracují na vybudování tratí snů, kde mohou mladí lidé zažít, jezdit a užívat si to, co mají nejraději. “

KTM byla velkým sponzorem závodu.

Byl to skvělý závodní víkend, úspěšný první závod latinskoamerického šampionátu mládeže v motokrosu a solidní platforma pro pokračování růstu motokrosu v Latinské Americe.

KTM přinesla do Valle de Bravo spoustu podpory se speciálními boxy pro jezdce KTM, Husqvarna a Gas. Všimněte si, že na této předzávodní fotografii je startovní čára (na druhé straně stanů a banneru KTM) stále celá tráva.

Betonová startovní čára byla dobře vybavena, aby chránila jezdce před žhnoucím mexickým sluncem.

            Panamčan GianLuca Nicosa (119) dotáhl svou Husqvarnu na celkové šesté místo ve třídě 85 ccm.              

Fabian Aguad0 (14), Rodney Guevara (7) a Santiago Marquez (514) bojují ve třídě 65 ccm.

Emilio Schopper (21) předskakuje velký stůl před vítězem třídy 65 Marcem Carranzou (22) s Danielem Torresem (9) a Ianem Acevedem (338) v těsné formaci.

Rodrigo Vales (433) a Carlo Sandoval (316) reprezentovali Mexiko ve třídě 125. Rodrig šel 9-12, zatímco Carlo šel 11-11.

VÝSLEDKY: JUNIOR CAMPEONATA LATINOAMERICANO DE MOTOCROSS