2021 SUPERCROS SEASON POINT STANDINGS PO ROUND 9

9. kolo sezóny 2021 Monster Energy Supercross je konečně tady v Daytoně a očekávalo se, že to bude intenzivní bláto, formované do úžasných závodních podmínek. Daytona je snadno jedna z tratí, na které se nejvíce těšíte, a kombinuje jak motokros, tak superkros pro jednu z nejnáročnějších tratí na okruhu. Ricky Carmichael navrhl letošní trať a kurz nabízí mnoho vzrušujících změn terénu, skoky na zeď, vysokorychlostní rovinky a rychlé rytmické sekce. Mnoho jezdců a týmů šlo tak daleko, že změnilo své vlastní tréninkové tratě, aby začleňovaly funkce, které jsou součástí masivní trati Supercross. Ráno a na začátku kvalifikace čelili jezdci dešti mrholícímu na trati a propálenému mnoha svými odtržení. Ve třídě 250 zajel Justin Cooper nejrychlejší čas na kolo ve třídě 250, zatímco Ken běžel nejrychleji ze všech závodníků. Přejděte dolů a podívejte se, co se stalo, když brána klesla.

2021 DENTONA SUPERKRO | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Travise Fanta a Briana Converse

450 BODŮ SUPERCROS PO ZEMĚ 9 ze 17

Eli Tomac popadl své druhé vítězství v roce 2021 a své páté vítězství v Daytoně.

V prvním závodě Heat Heat popadl Cooper Webb děr a pro celý závod by byl nedotknutelný. Ale Aaron Plessinger dal Cooperovi šanci na své peníze, když jezdec Star Yamaha udělal půdu pro vůdce, ale skončil jako druhý za Cooperem Webbem. Ve druhém závodě Heat Race Ken Roczen popadl holehot, vedl celý závod a vyhrál. Malcolm Stewart se přiblížil ke Kenovi, ale Kenova plynulá rychlost se vyplatila a zdobila ho výhrou. Eli Tomac vzal dělostřelectvo v Main Eventu a vůdce bodů Ken Roczen nezískal nejlepší start. Eli se držel vedení, zatímco Ken a Cooper bojovali o třetí místo s Aaronem Plessingerem na druhém místě. Ken by udělal pár chyb a nechal Malcolma Stewarta projít. Ken nakonec přihrál a zbývala minuta a půl a zaměřil oči na Coopera Webba. Cooper Webb obešel Aarona Plessingera a Eli vyhrál Daytonu popáté.

33 44 Tyler Bowers 1

Cooper Webb nyní v bodovém hodnocení zaostává o 2 body za Kena Roczena.

Je dobré vidět Chase Sextona zpět na sedle a znovu na závodech.

250 VÝCHODNÍCH POBŘEŽÍ SUPERCROSS BODŮ PO 2. kole z 9

Jett Lawrence často získává více tisku než jeho bratr, ale Hunter se ukázal v Daytoně se spoustou rychlosti a vyhrál svůj Heat Race.

V prvním závodě Heat vedl Seth Hammaker většinu závodu, dokud se k němu nedostal spoluhráč Cameron McAdoo a ten by závod nevyhnutelně vyhrál. Ve druhém závodě Heat Hunter Lawrence popadl díru, ale jeho štěstí mu nebylo vyřízeno, protože pileup na trojici by závod restartoval. Hunter však měl své starty při uzamčení, když znovu popadl holeshot, vedl celý závod a vyhrál druhý závod Heat. Main Event odstartoval a Stilez Robertson popadl děrovku. Držák červeného talíře, Justin Cooper, by měl hrozný start, kdyby seděl úplně zpátky na 14. místě. Cameron McAdoo nakonec postoupil Stilezovi a vyhrál Main Event se Stilezem na druhém místě a Piercem Brownem na třetím místě. Justin Cooper zaznamenal pozoruhodný návrat a posunul se až na čtvrté místo.