VÝSLEDKY SVĚTA VE VETCH 2022: NEJLEPŠÍ Z 1000 JEZDCI NA GLEN HELEN

Scénický pohled na Glen Helen, ale tento pohled vám neukazuje polovinu rozvržení.

FOTKY OD DEBBI TAMIETTI & TREVOR NELSON

Mistrovství světa v motokrosu v roce 2022 bylo požehnáno příjemným 75stupňovým počasím, jezdci ze 13 zemí, velkými hvězdami, opakovanými vítězi, masivními kopci, prudkými sjezdy, nejrychlejším, nejdelším a nejvíce nakloněným startem v motokrosu a tratí, která tlačila jezdce na vrchol. limit, pokud chtěli překonat tříminutové časy na kolo. Zde je rychlý přehled výsledků.

Místní znalost se vždy vyplácí a Sean Lipanovich (505) dokázal vytěžit maximum z toho, co se naučil o zvládnutí neuvěřitelně členité trati Glena Helena, a vyhrát prestižní mistrovství světa nad 30 let.

Sean Lipanovich Ryan Morias Sean Collier 2022 World Vet National-6302Sean Lipanovich, Sean Collier a Ryan Morais na stupních vítězů ve třídě Over-30 Pro.

10. Marcello Disetti (Plyn)…8-12
Další notáři: 11. Michael Staufer (12-9); 12. Bryce Huffman (13-10).

Mike Brown 2022 World Vet National-4831Nyní 50letý bývalý národní šampion 125 Mike Brown využil nové možnosti na World Vet. Mike vyhrál šampionát Over-40, skončil 6. ve třídě Over-30 Pro, skončil druhý v závodě dvoutaktů Over-30 Pasha 125 Pro a vrátil se, aby vyhrál první moto dvoutaktu Over-50 Pasha 125 třídy, pouze do DNF druhé moto.

Mike Brown havárie 2022 World Vet National-4075Mike Brown se převrhl v prvním závodě Over-30 Pro, ale stále se prodíral balíkem a míjel jezdce o 20 let mladší než on a skončil v prvním závodě na 7. místě.

Jeremy McGrath byl pozván, aby v roce 2022 převzal cenu Edison Dye za celoživotní dílo, a řekl: „No, když si přijdu za Glen Helen Helen pro cenu, mohl bych také závodit, když tam budu. Jeremy mohl závodit ve třídě Over-50 Pro, ale rozhodl se závodit ve třídě Over-40 Pro spolu s třídou dvoutaktů Pasha Over-50 125). Jeremy byl třetí ve třídě nad 40 let a druhý ve třídě 50 nad 125 let. Nakonec Jeremy dostal cenu a vydělal nějaké peníze ve svém volném čase.

10. Jeremiah Moore (Hon) ... 8-11
Další notáři: 11. JR Vielle (11-9); 12. Justyn McCabe (12-12).

Nejstatečnějším mužem v Glen Helen byl Kurt Nicoll. Kurt odložil operaci své nemocné kyčle, aby mohl vyhrát mistrovství světa veterinářů nad 50 let (které se konalo v sobotu). Šel 1:1 a vyhrál své páté mistrovství světa nad 50 let. Pak si dal kyčel na nadcházející operaci.

10. Arek Kruk (KTM)…7-13
Další notáři: 11. Ralf Schmidt (13-10); 24. Jeff Matiasevch (11-DNF).

Vyberte řádek, jakýkoli řádek. Tato tříproudová zatáčka do kopce přichází hned po první zatáčce Talladega a je navržena tak, aby se vyhnula zácpě, pokud by do sebe jezdci narazili, je rozdělena do tří různých sekcí na Shoei Hill se čtvrtým pruhem v rezervě. To pomáhá vyhnout se nejen hromadění po startu, ale eliminuje to, že by byly závody označeny červenou vlajkou, protože druhou bránu nelze pustit.

10. Jerry Hampton (KTM)…12-12-10
Další notáři: 12. Andy Jefferson (2-2-DNF); 16. David Claybaugh (20-17-15).

Čtyřnásobný národní šampion do 250 let Gary Jones (R88) vyhrál mistrovství světa nad 70 let. Toto vítězství ho postavilo do vznešené pozice jediného jezdce, který kdy vyhrál tituly nad 30, nad 40, nad 50, nad 60 a nad 70 let. Bylo to jeho deváté vítězství od doby, kdy v roce 9 vyhrál svou první korunu.

1. Gary Jones (Hon)…1-1-1
2. Tom Jessmer (Yam)…2-2-2
3. Carl Gazafy (Hus)…3-4-3
4. David Chunn (Yam)…5-3-4
5. Dwight Catalano (Yam)…4-5-5

Nejmladší jezdci na mistrovství světa veterinářů jsou ve třídě nad 25 let. Nedostanou tolik kreditu, protože nejsou vrásčití, nezšedivělí ani nevybírají sociální pojištění, ale předvedli skvělý závod. Josh Mosiman z MXA vyhrál titul Over-25 podruhé (a je mu teprve 26), ale svedl epickou bitvu s Jacobem Hayesem a RJ Wagemanem.

Josh Mosiman Jacob Hayes 2022 World Vet National-5576 V prvním kole druhé jízdy Joshe Mosimana (45) předjel Jacob Hayes (90) ve sjezdu a oba v další zatáčce předjeli Brazilce Marcella Limu.

Josh Mosiman Jacob Hayes 2022 World Vet National-5576 Krátce poté, co Jacob prošel kolem, se Josh vkradl do vedení v zadní části.

Josh Mosiman Jacob Hayes 2022 World Vet National-5576Jacob zůstal blízko, ale Mosiman získal vítězství ve druhé jízdě. Naneštěstí Jacob Hayes, když vedl moto dva, si v zatáčce otřel nohu a poranil si koleno, což způsobilo DNF.