BARCIA VS. STEWART & THE AMA // 2022 SALT LAKE CITY PŘEKROČIL NÁSLEDKY

Salt Lake City Supercross označil poslední kolo sezóny 2022. I když již byly vyhlášeny dva šampionáty, tím jedním zůstalo na pochybách, že jde o třídu 250 West, kterou měl získat Christian Craig. Nejen, že se všichni upírali na třídu 250, ale třída 450 měla jedno umístění na stupních vítězů, které chtěli získat tři nejrychlejší jezdci v Supercrossu. Malcolm Stewart, Justin Barcia a Marvin Musquin byli všichni v rozmezí několika bodů od konečného umístění na stupních vítězů pro sezónu 2022 – s Malcolmem Stewartem první ve frontě na místo. To, co jsme nečekali, bylo množství dramatu a chaosu, které nastane pro třetí místo, když 450 Main Event gate padne. Přejděte tedy níže a zjistěte vše, co potřebujete vědět o tom, co se stalo v posledním kole sezóny 2022.

2022 SALT LAKE CITY SUPERCROSS PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse

CHRISTIAN CRAIG KORUNOVAL 250 WEST CHAMP

Pro rodinu Craigových to trvalo dlouho.

Christian Craig se od začátku sezóny nechal slyšet, že bude nejlepším kandidátem na mistrovské pódium. Po nejúspěšnější sérii své kariéry měl Christian Craig 18bodový náskok směrem do posledního kola v SLC. S jeho zdravým bodovým náskokem v ruce by Christian potřeboval jen podprůměrné výsledky ve Slat Lake, aby si udržel titul. Christian Craig získal holeshot v hlavní trati 250 východ/západ a vedl závod pouze do té doby, než Hunter Lawrence obsadil první místo ve druhé zatáčce. Christian by hrál na jistotu s tolika na lajně a dokonce by jednou spadl, než by vstal a skončil na vzdáleném osmém místě.

Jeho rodina byla docela nadšená.

• Christian Craig byl korunován šampionem 250 West.
  • Craig by měl 9 po sobě jdoucích umístění na stupních vítězů, se 4 vítězstvími v závodě před jeho 8th místo na SLC stačilo na vítězství v šampionátu.

RECENZE TŘÍDY 450 SX // JASON ANDERSON JDE ZPĚT K ZPĚT K ZADU K ZADU

Poslední čtyři týdny jsme prodlužovali název této části „Aftermath“ a ani tento týden jsme si nemohli pomoci. Jason začíná dělat věci s „vítězstvím v závodech“ příliš snadným.

Hlavní událost 450 nebyla pro Jasona Andersona tak vzrušující jako zbytek soutěže. Justin Bogle byl první přes čáru holeshotu, ale Jason se brzy dostal do vedení. Pak by Chase Sexton následoval Jasonovy stopy na druhém místě. Těmto dvěma se prakticky nic nestalo, protože jeli svůj vlastní závod a dojeli v tomto pořadí.

• Jason Anderson dostal svých 7th vítězství sezóny a jeho 14th vítězství v kariéře s jeho vítězstvím v SLC.
  • Anderson uzavřel sezónu 4 výhrami v řadě.
  • Anderson také vedl nejvíce kol, 135 na Tomacových 69.
  • Kawasaki má nyní 176 vítězství značky.

BARCIA & STEWART'S 1v1

Když masakr začal, dav se neváhal podělit o své pocity.

Zatímco hlavní 450 pokračoval, Justin Barcia držel třetí místo, zatímco Malcolm Stewart se probojoval na čtvrté místo poté, co předjel Coopera Webba. Vzhledem k tomu, že bylo k dispozici třetí místo v seriálu šampionátu, všechny oči byly zaměřeny na tyto dva. Nakonec Malcolm Stewart unesl neuvěřitelnou rychlost nižší vyjetou kolejí v bermě a minul jezdce GasGas. O půl kola později se Malcolmův osud změnil, když Justin Barcia upřel oči na Malcolmovu přední pneumatiku a T-Boning, jezdec Husky přímo z motorky. Stadion vybuchl.

Justin pokračoval na třetím místě, zatímco Malcolm se vrátil na motorku a probojoval se skrz balík, aby ho dohnal. Malcolm to nakonec udělal, ale bylo příliš pozdě, když překročili šachovnicovou vlajku s Justinem před Malcolmem. Opravdu nešťastné bylo, že Jason Anderson slavil své čtvrté vítězství v řadě, zatímco stadionem se ozývalo dunění. Pochybný postup Barcie o třetí místo by však něco stál. Na začátku sezóny byl stále ve zkušební době za incidenty s Boglem, Stewartem a Andersonem. AMA tak zakotvila Justinu Barciovi 10 body, což ho v bodovaném hodnocení spadlo na páté místo (a stálo ho to hodně bonusových peněz Feld Motorsports a Kawasaki).

CHASE SEXTON ZÍSKAL DRUHÉ, ALE VY JSTE TO PRAVDĚPODOBNĚ NEVĚDĚLI

Zatímco dav byl tak upřený na bitvu mezi Malcolmem a Justinem, Chase Sexton tiše dojel do cíle na druhém místě. Myslel jsem, že bys to mohl chtít vědět, protože, víš, druhé místo je docela dobré.

POSLEDNÍ ZÁVOD JUSTINA BRAYTONA KARIÉRY

Na zdraví Justine! Udělali jste úžasnou kariéru a my se těšíme na to, co si pro vás budoucnost připraví.

• Justin Brayton skončil 7th a nazval to kariérou.
  • Brayton zaznamenal svých 190th začátek kariéry, který by ho spojoval s Larrym Wardem, za 5th na seznamu všech časů.
  • Brayton zakončil svou kariéru se 137 top 10 a skončil by 9th letos v bodech. Bylo to jeho 10th v průběhu své kariéry byl v Top 10 v konečném bodování.

COOPER WEBB A FINÁLNÍ ZÁVOD ROKU MARVINA MUSQUINA?

Pokud jste tuto sezónu nestihli Webba a Musquina, možná budete muset čekat celý rok, abyste je znovu viděli.

Marvin a Cooper Webb nedávno oznámili, že bude mít volno na zbytek roku 2022, protože budou kontrolovat jeho zdravotní stav, který se po několika velkých haváriích za posledních pár let zhoršoval. Bude zvláštní, že tyto lidi letos neuvidíme na 2022 AMA 250/450 Nationals, ale bude skvělé vidět Ryana Dungeyho a Tonyho Caroliho zaplňovat svá místa v KTM.

• Marvin Musquin završil Top 5. Bylo to jeho 10th Top 5 sezóny.
  • Obhájce titulu Cooper Webb skončil 6th v noci a 7th v bodech. Obhájce titulu by vyhrál bez vítězství.
  • Cooper Webb by měl 7 Top 5 pro sezónu.

450 SUPERCROSS BODŮ

Jason Anderson by skončil na druhém místě v bodování, pouhých 9 bodů za Elim Tomacem, který se rozhodl, že nebude závodit v posledním kole, aby si zachoval zdraví.