VELKÝ CROWD, DLOUHODOBÉ, VYSOKÉ RYCHLOSTI A VELKÉ BUMPSY NA 2019 FXR-SPONZOROVANÝCH REM OCTOBERCROS

V uměleckém světě by tato fotografie závodů RJ Wagemen, která celkově obsadila druhé místo ve třídě Open Pro na říjnovém kříži 2019, byla nazvána „šerosvit. “ Ať už tomu tak říkáte, jedná se o nádhernou fotografii (kliknutím na ni zvětšíte).  Fotografie: Debbi Tamietti

FOTKY DEBBI TAMIETTI, JODY WEISEL & DAN ALAMANGOS

Když Glen Helen začal stavět zcela novou závodní dráhu na říjnovém kříži FXR 2019, který by byl prvním testem rozložení mistrovství světa v motokárovém mistrovství světa v roce 2019 v Dubyi USA, došlo k mnoha výzvám - v neposlední řadě byly větry Santa Ana. Tyto větry foukají z východu, z pouště, přes hory a dolů do povodí Los Angeles. Mohou vyhodit až 75 km / h. Obvykle se pohybují mezi 25 až 40 mil / h a tlačí teplo 95 stupňů až do Tichého oceánu. Během hlavních podmínek Santa Ana je teplota na pláži ve skutečnosti teplejší než teplota ve vnitrozemí.

Tato část svahu nebyla nikdy použita jako součást trati. Dennis Stapleton (84) MXA dokazuje, jak drsné to bylo. Dennis byl celkově 6. v kategorii Pro a zvítězil ve třídě Vet Pro s 1-1. Fotografie: Debbi Tamietti

Nejhorší ze všech je, že vítr Santa Ana vyzařuje ohnivé brouky, žhářství a většinou neslušně elektrickou společnost. Mezi žhářskými, bezstarostnými tábořími bez domova a špatně udržovanými elektrickými vedeními mají Santa Ana's možnost spálit veškerý SoCal na zem. A tak to vypadalo ve dnech vedoucích k říjnovému FXRR.

Nemůžete ocenit, jak strmá je Mount St. Helen, dokud ji nezkročíte rychlostí. Zde vede Trevor Stewart (75) s Jeffem Loopem (29), Justinem Muscuttem (X) a Joshem Mosimanem (96), kteří míří na tři různé řádky dole. Fotografie: Dan Alamangos

Zaprvé, energetická společnost minulý týden vypnula elektřinu do velké části státu Kalifornie, včetně Glen Helen. Nechali stovky tisíc lidí bez elektrické energie - protože pokud nevyvíjíte energii, nemůžete být obviňováni za zahájení požáru. Za druhé, Riverside County požádal Glen Helen, aby nepoužíval žádnou vodu, protože chtěli zachránit vodu ve všech obrovských vodních nádržích, aby se vyhnuli možnému vzplanutí. Zatřetí, protože Glen Helen je na úpatí 2000 metrů vysokého kaňonu, vítr tam fouká zvlášť tvrdě. Žádná elektřina, voda a větry, které pálí rychlostí až 50 km / h, ztěžovaly přípravu tratě. Síla a voda byly ve středu noci vypnuty a zůstaly vypnuté, dokud se v pátek večer neuspokojil vítr.

Trevorovi první vítězství v motorkách pomohl dobrý start, ale jeho druhé vítězství v motorkách vyžadovalo, aby složil čtyři nejlepší kluky, aby se dostal celkově. Fotografie: Dan Alamangos

S teplem, suchými podmínkami, 2% vlhkostí a silným větrem byla půda suchá kostí, ale jakmile byla voda zapnuta, začala osádka zalévat. Před sobotním prvním tréninkem se napojili natolik, aby se jim povedlo dobře. Pokud vás zajímá, jak by tratě vypadalo, kdyby elektrická společnost nezapnula napájení nebo kraj nevypustil vodu, podívejte se na videozáznam MXA v roce 2020 450 na YouTube, protože stejná omezení platila i při natáčení tohoto videa (Klikněte zde dívat se na to). Trať vypadala jako Saddleback Park pozdě v neděli odpoledne v červenci 1984.

Josh Mosiman (96) MXA padl na první moto. Vstal na 19. místě a prošel kolem 14 jezdců, aby se dostal na 5. místo na vlajce. Poté, co převzal vedení od týmu MXA Dennisa Stapletona v motocyklu dva, bojoval o vítězství s Trevorem Stewartem. Joshův 5-2 mu dal celkově třetí místo, část kabelky a jednu z těch skvělých říjnových křížových trofejí. Fotografie: Debbi Tamietti

Se světem je ale vše v pořádku. Vítr se zastavil, opomíjení elektroenergetického zařízení ve jménu veřejné bezpečnosti a zcela nová trať byla klasická Glen Helen - velká, vysoká, drsná a rychlá. Říkali jsme drsně? Měli bychom to říci znovu, spolu se zmínkou o časech kol na tříminutové značce. Museli jste tam být… prostě ne ve středu, ve čtvrtek nebo v pátek před závodem.

Tohle je říjnová trofej Josh Mosimana vlevo. Fotografie: REM

Jeff Loop odešel 3-4 na 4. ve třídě Open Pro. Fotografie: Debbi Tamietti

Hawaiian Pro Brian Medeiros (934) chce do roku 450 závodit se 2020 národy, ale poté, co strávil pár měsíců na MXA 2020 Husqvarna FC450, navrhl Husqvarna Andy Jefferson, aby 130-libra jezdec přešel na Husky FC350 - Brian šel 9-9 v jeho první výlet.  Fotografie: Jody Weisel

Gage Guerin (273) získal vítězství 450 středně pokročilých. Fotografie: Jody Weisel

Tato zatáčka se nazývá „Velodrome“, protože tato 180stupňová zatáčka je šíleně převýšená jako závodní dráha na kole. Je tu prostor pro povolení pro odvážné a jeden ze dvou čísel 58, možná oba, se právě chystá provést přihrávku. Fotografie: Jody Weisel

Kurt Nicoll (2) vyhrál třídu Over-40 Pro před Joe Oehloffem. Kurt je aktuálním mistrem světa Vet Over-50 (alespoň na příští týden). Fotografie: Debbi Tamietti

Další novou částí trati byl tento pokles vedle mostu Glen Helen. Není to tak blízko mostu, jak to vypadá. Fotografie: Jody Weisel

Pete Murray byl v roce 2000 mistrem světa nad 40 let. O dvanáct let později vyhrál Mistrovství světa nad 2012 let. Hádej co? Pete právě dovršil 50 let a zaměřil se na to, aby byl mistrem světa přes 60 let. Na říjnovém kříži vyhrál Pete každou moto ve třídě Elite a Over-60 Expert. Fotografie: Debbi Tamietti

1986 Japonský 125 národní šampion Isao Ida chce vyhrát mistrovství světa veterinářů. Snažil se roky, jen se bolestně přiblížit, ale žádný doutník. Na říjnovém kříži za Pete Murrayem a Willem Harperem byl třetí ve třídě expertů nad 3 let. Fotografie: Dan Alamangos

Val Tamietti odešel 4-5 ve třídě Over-60 Expert na 4. celkově za Pete Murray, Will Harper a Isao Ida. Fotografie: Debbi Tamietti

Švédský závodník Grand Prix Lars Larsson (45) letěl minulý týden ze Švédska na říjnový kříž a příští týden na mistrovství světa vet. Lars byl namontován na MXA 2020 Husqvarna TX300i s dvojitým zdvihem paliva. Lars byl první jezdec továrny Husqvarna, který se v roce 1967 přestěhoval do Ameriky, aby předvedl značku americkým teenagerům. Jo, pořád závodí ve věku 78 let. Fotografie: Debbi Tamietti

Glen Helenova dvoupodlažní bodovací věž má výhled na skok cílové čáry. Fotografie: Jody Weisel

Majitel helmy 6D Bob Weber (6) byl celkově 4. ve třídě Elite Over-50. Fotografie: Debbi Tamietti

Jezdec Světového poháru španělského týmu Kim Sunol přišel do Kalifornie o týden dříve, aby se dostal do nějaké praxe před mistrovstvím světa veterinářů. V turnaji Over-4 Intermediates se celkově dostal na druhé místo 2-50. Všimněte si červené boty Jett - všechno ostatní, co si půjčil od MXA Jody Weisel, včetně 2020 KTM 350SXF. Fotografie: Debbi Tamietti

Rich Truchinski (95) by možná vyhrál třídu Expert nad 50 let, kdyby neutrpěl selhání transpondéru. Co se tomu stalo? Zapomněl si to nasadit na motorku pro první moto (kvůli své chybě byl ukotven na několika místech). Jeho 7-2 bylo dost dobré na 5. místo. To je Greg Pierce (416), který honí Riche. Fotografie: Debbi Tamietti

Lance Sloane (124) by rád viděl bílou vlajku, kdyby viděl. Fotografie: Debbi Tamietti

Joe Sutter vyhrál třídu nad 50 expertů Open Open, ale když jej výsledky nepřesně uvedly, že vyhrál třídu nad 50 nováčků, jeho přátelé ho slovně zneužili. Fotografie: Dan Alamangos

Posádka vlajky REM. Bez nich by nebyl říjnový kříž. Fotografie: Dan Alamangos

Josh Fout (91) odstartuje MXA 2020 KX450 z písečné zatáčky. V sobotu závodil Josh se dvěma třídami, po poslední motorce odešel do nemocnice, aby zkontroloval svého otce Randela, který havaroval v praxi, poté odjel zpět do Glen Helen, aby spal ve své dodávce, aby mohl v neděli závodit se SRA GP, než odjede zpět do nemocnice, aby zjistil, zda by mohl otce vytrhnout (ze zlomeného zápěstí a zlomeniny pánve). Fotografie: Debbi Tamietti

Vždy je příjemné vidět bývalého AMA Pro a manažera týmu „Jungle Jim“ Chamberlaina zpět na kole. Jimův 3-5 mu vynesl 4. místo ve třídě expertů nad 40 let. Fotografie: Jody Weisel

1-3 Riley Morgan byl dost dobrý na celkově druhé místo ve 125 Intermediate třídě, zatímco Alfie Jones '4-1 získal třetí místo. Austin Eddy je důsledný 2-2 ho dostal vítězství. Fotografie: Debbi Tamietti

John Roggero (222) šel 12-16 na 14. místo ve třídě Open Pro, zatímco Tristan Higgins měl 14-15 den na 16..  Fotografie: Debbi Tamietti

Mic Rodgers (115) vyhrál třídu expertů nad 65 let. To je přes 60 odborníků Marc Crosby (66), proklouzne do klína Mic. Fotografie: Debbi Tamietti

David O'Connor z KTM bankuje z útesové zdi na jeho 250SXF. Na velkých kopcích Glen Helen byste si nemysleli, že by 250 mohlo vyhrát, ale David se ukázal jinak. Fotografie: Debbi Tamietti

První tah Glen Helen Talladega je nejznámější kolo v motokrosu. Jedná se o pravý ohyb 70 km / h, který je nakloněn o 45 stupňů. Jedná se o více než 60 odborníků. Fotografie: Debbi Tamietti