CRAIG VS. FRIESE & TRIPLE CROWN INSANITY // GLENDALE SUPERCROSS THE NÁSLEDKY

Páté kolo Monster Energy Supercross bylo jedno, na které se nezapomíná. V obou třídách nás několik zlomových bodů v každé z Mains přimělo kousat si nehty, protože závody byly napínavé celou noc. O dynamice formátu Triple Crown jsme mluvili již dříve a vysoce intenzivní závodění je obvykle jezdci nejméně preferovaným stylem závodění. S trojnásobným počtem Main Eventů se také znásobí rizikový faktor, což vede k více kostkovým tahům, které závodníci provedou, a přesně to jsme viděli, když padla brána pro noční show. Poprvé v této sezóně byl Hunter Lawrence nejrychlejší ve třídě 250 pro kvalifikaci, zatímco Dylan Ferrandis se kvalifikoval nejrychleji v 450s v noční show.

Přejděte níže a zjistěte, co se stalo poté, co se jezdci kvalifikovali na noční show MXA je The Aftermath.

2022 SUPERCROS GLENDALE | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie od Briana Converse
Zábavná fakta od Bena Bridgese
Slova Trevora Nelsona

450 RECENZE TŘÍDY SX // NEAR TRIPLE CROWN SWEEP BY ET3

Tolik mi to chybělo. Po tom, co se pro Star Yamahu zdálo jako zázrak, Eli Tomac za jednu noc zahrál nejen jednu, ale hned dvě holeshoty a vedl ve dvou závodech až k dámě. Není pochyb o tom, že Eli byl nejrychlejším jezdcem na trati a jel by 1-1-3, jen mu chyběl postup ve třetím Main. Naposledy jsme viděli Eliho Tomaca, jak se trefil, v roce 2018, kde kouřil zbytek pole na Monster Energy Cup.

• V roce 2015 Glendale, AZ, Tomac dostal svou 1st vůbec SX vítězství.
  • V roce 2022 Tomac dostal svých 39th vítězství v Glendale, AZ.
  • Byla to Yamaha 1st vítězství v Glendale od roku 2011.

Tato nová verze Eli nyní zjevně dostává díry a díky tomu vypadají jednoduše.

• Tomac má nyní 4 vítězství v Glendale, čímž ho vyrovnal James Stewart a Ricky Carmichael.
  • Tomac má nyní 4 výhry Triple Crown. To je nejvíc ze všech ostatních závodníků.
  • Byla to Yamaha 1st Výhra Triple Crown SX.

James Stewart byl posledním jezdcem Yamahy, který vyhrál back-to-back, když v roce 14 vyhrál 15. a 2011. kolo.

Když už jsme u Stewartů, Malcolm Stewart obsadil druhé místo, což je jeho nejlepší umístění v kariéře ve třídě 450. Běž Malcolme!

• Malcolm Stewart bere 2nd místo, jeho nejlepší ukončení kariéry.
  • Pro 1st ve své kariéře má Stewart 4 po sobě jdoucí umístění v Top 5.
  • Malcolmu Stewartovi jsou 4th v bodech.

Chase Sexton každé kolo dokazuje, že je vážným uchazečem o titul. Po drsném prvním Main Eventu se Chase odrazil na 11-3-1.

• Chase Sexton dostal 3rd pro jeho 3rd po sobě jdoucí pódium.
  • Sexton sedí 2nd v bodech, 11 bodů za Tomac.

Jason Anderson zažil horskou dráhu noci. V prvním i třetím závodě získal druhé místo, ale katastrofální případ uvíznutí na tufových blocích by ho stál jakoukoli šanci dostat se na pódium. Jason šel 2-12-2.

• Jason Anderson skončil 4. a je 3rd v bodech.

LETÍT LETEM

Ve třetím Main Eventu pro 450s měl Dylan Ferrandis drsný výstup poté, co se zdálo, že Dean Wilson trpěl špatným případem protáčení kola ve vyjetých kolejích těsně před skokem. Po závodě vzal na sebe vinu Dean Wilson a omluvil se Dylanovi. Doufám, že jsi v pořádku Dylane!
Drsná noc pro nejrychlejšího kvalifikanta Dylana Ferrandise.

RECENZE TŘÍDY 250 SX // HUNTER LAWRENCE ZÍSKAL PRVNÍ VÝHRU V ROCE 2022

Hunter Lawrence by celou noc hrál na jistotu a důsledně, aby se ujistil, že problémy všech ostatních nebyly jeho vlastní. Hunter, který skončil 2-1-2, získal svůj první celek v sezóně. Výborně Huntere.

• Díky svému vítězství je Hunter Lawrence na 2nd místo, 8 bodů za Craigem.

CRAIG VS. FRIESE

"Dobře, brácho, jen se vrátíme na vrtnou soupravu a dáme si nějaké jídlo." Chceš burger? Jo, dáme ti burger." – Jenson Hendler (pravděpodobně)

Po tom, co by předpovídalo nadvládu Triple Crown, skončil Christian Craig v prvním závodě o více než 14 sekund před polem, ale červeně natřená překážka by byla absolutně poslední věc, kterou chtěl ve druhém závodě vidět.

Christian vyjel brzy z brány na druhém Mainu a vedl balík až do písečné sekce, kde všemi oblíbený popírač holeshotů Vince Friese překročil vnitřní čáru v písku a odrazil jezdce Yamahy daleko od jeho motorky. Poté, co se Christian Craig odplazil ze síťové kabeláže, téměř zhasl světla na stadionu, vyběhl na pískovou hráz a přes tufové bloky, vrátil se do sedla a jel CELOU CESTU DO ČTVRTÉHO. Jo to je pravda.

Christian později vyhrál třetí Main, ale škoda byla způsobena z druhého Main a skončil celkově druhý za Hunterem Lawrencem. Jistě, Christian může být skoky a hranice před kýmkoli, kdo sedí mimo páté místo, ale pamatuješ, že proti němu mělo na západním pobřeží soutěžit dalších 10 chlapů?

• Bodovaný lídr Christian Craig skončil 2nd celkově a drží červenou desku.

Jo Shimoda by šel 5-3-3 a skončil celkově třetí v noci poté, co měl havárii v prvním Main Eventu. Během noci se pro číslo 30 nestalo nic opravdu šíleného, ​​jen Jo dělala věci s Jo. Jo také upgradovala z bandaid My Little Pony, přiveď je zpět!

• Jo Shimoda skončil na stupních vítězů s 3. místem a drží se 4th v bodech.

450 BODOVÝCH STOJANŮ PO 5. kole - VÝSLEDKY ZÁVODU

Když zjistíte, že na vrtné plošině Star Yamaha jsou hamburgery. Vážně, Eli Tomac je v kurzu, kdo jiný čekal, že se to stane za pět kol?

10 7 Aaron Plessinger 67

Chase zůstává po 5. kole druhý v bodování a my chválíme jeho úsilí. Minulý rok to skoro vypadalo, že Chase byl magnetický pro trať, když R&D testoval víčka Alpinestars. Nyní jede Chase chytře, zůstává na dvou kolech a pouze 11 bodů za bodovým lídrem Elim Tomacem. Zmínili jsme také, že je mu teprve 22 let? Co?!

Se všemi změnami týmu pro rok 2022 Jason Anderson dokazuje, že změna může být dobrá a jede jako zvíře na Kawi, který je třetí v bodování.

250 BODOVÝCH STOJANŮ PO 5. kole - VÝSLEDKY ZÁVODU

Očekáváme, že tyto registrační značky zůstanou na chvíli červené, pokud to Christian bude pokračovat.