DUBYA USA WORLD VET MISTROVSTVÍ DEN JEDEN VÝSLEDKY: OVER-40 PRO, OVER-50 PRO & WORLD CUP

Fotografie od Jody Weisela, Marka Chilsona a Dana Alamangose

Jeden den z Dubya USA World Vet Motocross Championship je v knihách. Se 750 jezdci přihlášenými do široké škály věkových skupin byly tři první události prvního dne:

(1) Mistrovství Over-40 Pro, které vyhrál Mike Brown, který jej poprvé získal v roce 2017.

(2) Závod Over-50 Pro, vyhrál Kurt Nicoll. Bylo to Kurtovo čtvrté mistrovství světa veterinářů (v roce 40 získal titul Over-2015 a v roce 50, 2016 a nyní 2018 nad 2019 korun).

(3) Třetí velkou událostí prvního dne byl týmový závod Světového veterináře. Skládá se z národních týmů složených z jezdců Over-30, Over-40 a Over-50. Sobotní událost byla první moto dvoumotorovou aférou, kdy tým USA č. 2 dosáhl úzkého náskoku nad týmem Velká Británie a tým USA č. 1 se posunul na třetí místo. Druhá moto se bude konat v neděli. Zde je prvních 20 ve všech třech událostech. V neděli se budou konat všechny amatérské kurzy plus závod Over-30 Pro (spolu s šampionáty Over -60 a Over-70 a druhou moto na mistrovství světa).

VÝSLEDKY VÝSLEDKŮ MISTROVSTVÍ SVĚTA DUBYA VET VETY

Mike Brown je netrpělivý muž. Chtěl být v čele třídy Over-40 Pro a Kris Keefer byl v cestě. Nejlepší způsob, jak vyřešit tento problém, byl „pick-up pass“. To, aby se Mike protlačil, nezabere příliš velkou díru.

Úspěšný „pick-up pass“ vyžaduje kontakt. Tady, Mike ponorky pod Keeferovou Yamahou.

Nezapomněli jsme, že v „Pick-up pass“ musí oba jezdci sestoupit.

A jezdec, který zvedne své kolo, udělá jako první. Voila! Vyzvednutí. Mike vstal a vyhrál oba motocykly.

10. Lee Walston… 11-10

Mark Tilly z Dirt Bike se celkově umístil na třetím místě před 3-5 Jeremyho Chaussee.

MISTROVSTVÍ SVĚTOVÉ VETY DUBYA Více než 50 PRO VÝSLEDKY

Kurt Nicoll vyhrál oba motocykly ve třídě Over-50 Pro.

Ty Davis právě dosáhl 50 let a rozhodl se vrátit zpět na motokros. Šel 2-2.

1. Kurt Nicoll… .1-1
2. Ty Davis… .2-2
3. Brian Wheeler… 3-3
4. Jeff Mataisasevich… 5-4
5. Jon Ortner… 7-5

Jeff Matiasevich šel na 5. místo celkově ve třídě Over-4 Pro.

6. Tim Tynan… 10-8
7. Troy Cardiel… 8-10
8. Steve Nelson… 13-6
9. Bryan Sabbaugh… 14-7
10. Ed Heacox… 12-9

Jon Ortner dostal svůj nový YZ450F ve čtvrtek, v pátek jej rozbil, v sobotu ráno změnil post baru, půjčil si od MXA vyšší sedadlo a celkově získal páté místo.

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ SVĚTOVÉHO VETRU DUBYA VETOVÝCH SVĚTŮ: MOTO ONE

Startovní plocha Světového poháru byla nabitá, protože jezdci se seřadili ve třech vlnách, s prvními třicetiletými jezdci, v druhé vlně přes 30 jezdců a ve třetí vlně nad 40 jezdců. Odcházeli v 50 sekundových intervalech.

Národy ……… .. Jezdci …………………………………………. 30/40/50 …… Celkový počet bodů
1. USA # 2 (Jeff Loop, Kris Keefer, Craig Davis)… ..1 / 2/2 =  5
2. Velká Británie (Brad Anderson, Kurt Nicoll, Brian Wheeler)… .2 / 3/1 =  6
3. Tým USA č. 1 (Shawn Hillion, Mike Brown, Ed Foedish)… .5 / 1/3 =  9
4. Brazílie č. 1 (Wellington Garcia. Richard Berois, Fabio Dos Santos)… 4/4/8 =  16
5. Francie (David Sousa, Thierry Traccan, Arnaud Demonmahou)… .7 / 6/4 =  17
6. Portoriko č. 2 (Jon Lindberg, Jeff Molina, Ed Heacox)… .12 / 10/5 =  27
7. Kanada # 1 (Tim Tremblay, Robert Martin, Alain Bourdreau)… .3 / 15/10 =  28
8. Puerto Rico # 3 (David Cincotta, Todd Gravitt, Kevin Barda)… .18 ​​/ 5/6 =  29
9. Kanada # 2 (Ryan Gauld, Steve Bulyovsky, Nic Wallis) …… 6/14/9 =  29
10. Holland (Ralf Schmidt, Rowdy Wagenaar, Oliver Gottbehut)… ..8 / 11/13 =  32
11. Island (Gunnlaugur Karlsson, Ragnar Seffansson, Haukur Thorsteinson)… 15/7/11 =  33
12. USA # 3 (Brandon Kirkendal, Anthony Heckart, Chuck Heckman)… ..17 / 9/7 …… ..33
13. Guam # 1 (Charles Castloo, Zeke Daugherty, George Ellinger)… ..9 / 12/14 =  35
14. Irsko (David O'Connor, Kenny Power, Gary Sullivan)… ..14 / 16/12 =  42
15. Austrálie (Steve Butler, Dan Alamangos, Dave Feeney)… .1.0 / 18/16 =  44
16. Španělsko (James Farrell, Xavier Costa, Joaquim Sunol)… ..16 / 13/17 =  46
17. Puerto Rico # 1 (Carlobi Velez, Nick Luciano, Eddie Jaramillo)… .13 / 22/15 =  50
18. Severní Irsko (Jonathan McBride, Hugh Mc Dowell, William Burgess)… 11/23/23 =  57
19. Kanada # 3 (Ron Jansen, Dean Murphy, Matt Hahm)… .20 / 17/23 =  60
20. Brazílie # 2 (Murillo French, Artur Aguilar, Marcio Campos)… 19/19/23 =  67
21. Guam # 2 (Rich Young, Jan Van Dunthwyk, Richard Hurtado)…. 23/23/23 =  69

RYCHLÉ A SNADNÉ SVĚTOVÉ POHÁRY

NEDĚLE NA VYSOKÉ OBDOBÍ! MITCH PAYTONOVÝ ŽIVOTNÍ DOSAŽENÍUDĚLÁVEJTE SI CEREMONY

Mitch Payton obdrží cenu Edison Dye Lifetime Achievement Award a jeho místo na chodníku slávy v neděli ve 12:00 poledne v zabaleném domě v muzeu Glen Helen.