ROZHOVOR ELI TOMAC: „NECHCEL JSEM ZÍSKAT BEZ VÍTĚZ, TO JE JISTÉ.“

Přestože letos v létě celkově nevyhrál, Eli Monac společnosti Monster Energy Kawasaki udělal skutek v 10. kole sezóny Pro Motocross na Ironman Raceway. Svou výhrou se přiblížil k chycení Kena Roczena, který je druhý v bodech. Na obou 450 motech došlo k několika dramatickým změnám vedení mezi prvními třemi hvězdami Dylana Ferrendise ze společnosti Star Racing Yamaha, Kena Roczena a Tomaca z Hondy, ale byl to právě Tomac, kdo zazářil v motocyklu dva a snadno vyhrál. Po dni jsme se zeptali Eliho na vlhkost, jeho soupeře a jeho nadcházející stěhování.

Jim Kimball

2021 FOX RACEWAY NÁRODNÍ #2 | PLNÉ POKRYTÍ

ELI, DOBŘE HOTOVO. KDYŽ SE DOBA ROZMÁŠÍ, ŽE SE DOSTÁVÁ TOUGH. Byl to pro nás skvělý den a celkově jsme dostali. To, co bylo pro nás dnes klíčové, bylo moto jedna. Dalo nám to pozici, abychom měli šanci na celkově. Letos jsem zažil spoustu skvělých běhů v moto dva. Nechával jsem to na stole z moto jedna a dnes jsme měli dobré starty v obou motech. Celý den jsme měli opravdu dobré linky. Byla to trať, která se mi hodila. Byl to také náš první horký závod dne. Byl jsem tak nadšený, že jsem byl dnes fyzicky tak dobrý. Byl to dobrý den na motorce.

FANOUŠCI MILOVALI BITVÁNÍ, KTERÉ JSTE DNES DĚLALI. Fanoušci byli v letošním závodě dobří v každém závodě a je to zjevně způsobeno účinkem předchozího roku a všichni byli zablokováni. Myslím, že si každý uvědomuje, co vám může chybět, když věci zmizí, takže každý měl letos velké nadšení. Tak to bylo na pódiu s fanoušky a na trati. Bylo to zábavné.

MŮŽE BÝT DUMBOVÁ OTÁZKA, ALE JAK DŮLEŽITÉ BY MĚLO ZÍSKAT TUTO CELKOVOU VÝHERU? Bylo to velké. Nechtěl jsem vyhrát, to je jisté. Bylo pro nás velké to získat a lépe pozdě než nikdy.

Fox Raceway National #2 a Hangtown National budou Eliho poslední závody na Kawasaki KX450, než se v roce 2022 přesune do týmu Star Racing Yamaha.

SKUTEČNĚ NEJSTE DÁL Z KEN ROCZEN ZA DRUHÉ V BODECH. PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE JE DŮLEŽITÉ ZKUSIT SE DOKONČIT V DRUHÝCH BODECH, NAPROSTO TŘETÍ. Vezmu si, co můžu, ale pro mě mezi třetím a druhým není tolik. Chcete být na dalším místě, nikdo si nepamatuje druhé. Ale bylo by skvělé to získat, ale ne konec světa, pokud ne. Dobrá věc je, že na to máme šanci.

Zjevně jste vy, DYLAN a KEN RIVALI, ale zdá se, že oceňujete KAŽDÉ JINÉ. Máme, myslím, že více z toho je jen mentalita třídy 450. Všichni tři jsme o něco starší a myslím si, že určité věci se mění, jak stárnete, vaše mentalita a nálada. Myslím, že jsme všichni skuteční lidé, a proto pravděpodobně závodíme tak, jak děláme.

Eli Tomac je v šampionátu 71 na 450 bodů za Dylanem Ferrandisem, ale na Kena Roczena na druhé místo zaostává jen o 21 bodů a zbývají mu dva závody.

MÁTE PŘECHOD NA NOVÝ TÝM VŽDY ZA ZÁVODEM PŘI ZÁVODĚ DYLAN? Ne, teď ne. Zatím dávám všechno, co mám, a to je vše. Nejsem člověk, který by se jen tak bez důvodu válcoval. Chci vyhrát závod na konci dne, a to je období.

JAKÉKOLI ZÁVĚREČNÉ MYŠLENKY NA PALU A ZÁVĚS? Ano, jsem rád, že máme u Pala další šanci. Dříve jsem tam neměl dobrý výkon, takže jsem nadšený z dalšího záběru a z Hangtownu. Cítím, že jsem docela dobrý na tratích na západním pobřeží, bude to dobrá poslední dvojka.