PRVNÍ VÝHRA ELI TOMACA V ROCE 2022 // ANAHEIM 2 SUPERCROSS THE AFTERMATH

Když jsme se vrátili do Anaheimu na další kolo Supercrossu, očekávání byla vysoká, protože pořadí bodů ve třídě 450 bylo extrémně blízko. Počasí bylo pošmourné, ale očekávání bylo velké, protože nové uspořádání, které se konalo na stadionu Angel, zpochybnilo úroveň dovedností všech jezdců, včetně 10 nejlepších v obou třídách. Trať měla nepřetržitý rytmus, jedinou přestávkou byly dráhy napříč startovní rovinkou. Když kvalifikace začala, Chase Sexton a Christian Craig by byli nejlepší v poli v časech na kolo. Věci se však staly ještě více vzrušujícími, až se noc setměla a brány během noční show klesly.

Přejděte níže a zjistěte, co se stalo poté, co se jezdci kvalifikovali na noční show MXA je The Aftermath.

2022 ANAHEIM 2 SUPERKRO | PLNÉ POKRYTÍ

Fotografie Trevor Nelson
Zábavná fakta od Bena Bridgese

450 PŘEHLED TŘÍDY SX // ET3 VÍTĚZÍ A2

Jsme to my, nebo se Eli zdá nadšenější mimo motorku? Zdá se, že přechod ke Star Yamaze mohl prospět celému jeho pohledu na závodění, protože je jasné, že se Eli dobře baví. Eli byl v kvalifikaci šíleně rychlý a pak během noční show dokázal, že má stejnou rychlost.

• Eli Tomac získá SX výhru číslo 38 tím, že vyhraje A-2.
  • Je to 8. sezóna ET v řadě s vítězstvím.
  • ET se stává 8. jezdcem v historii SX, který vyhrál 450SX na 3 značkách. ET vyhrál na Hondě, Kawasaki a nyní Yamaze.  ** Poznámka ** Chad Reed vyhrál na 4 značkách a je jediným jezdcem, kterému se to podařilo.
  • ET je nyní 2 výhry od toho, aby se dostal do 40-výherního klubu. V klubu 5 výher je pouze 40 závodníků.

Eli Tomac se svou trofejí 450SX Main Event.

Yamaha má za sebou první akci od 1. kola roku 2020. Justine Barcia a Justin Cooper byli posledními jezdci Yamahy, kterým se to povedlo.

• Pro Yamahu je to 20. akce od roku 1985.
  • Yamaha je nyní bodovacím lídrem v obou třídách.
  • Naposledy Yamaha vyhrála závody SX back-to-back bylo 14. a 15. kolo roku 2011, kdy to dokázal James Stewart. Může se tomu ET vyrovnat?
  • Yamaha je stále králem Anaheimu s celkovým počtem 23 vítězství.

Jason Anderson musel během noční show udělat několik riskantních pohybů, jeden z nich včetně těsného předjetí Kena Roczena v písečné sekci, což způsobilo, že jeho soupeř shodil z kola. Velkou otázkou je, jestli si Jason teď vezme nějaký ten merch Kena Roczena?

• Pouze pro 4th v historii SX byli 4 různí vítězové v 1st 4 kola.
  • Jason Anderson je 2.; jeho 2nd pódium sezóny a nyní je 3rd v bodovaném pořadí.

Chase Sexton obsadil 3. místo. je mu 2nd v bodech.

• Sexton se nedokázal vrátit k sobě poté, co dostal svou 1st vyhrát minulý týden.

Obhájce titulu Cooper Webb získal 8th místo a sedí 4th v bodech. Od roku 2000 jsou průměrná kola potřebná, než obhájce titul vyhraje, 4. Webbův průměr před jeho 1st výhra je také 4.

• Webb je o 13 bodů zpět a v bodech před ním jsou 2 bývalí šampioni.

No, konzistence je klíčová.

• Malcolm Stewart dostane 5th pro 3rd po sobě jdoucí kolo.

AARON PLESSINGER MIMO HLAVNÍ

Ken Roczen nebyl jedinou obětí v písečné sekci. Aaron Plessinger překročil okraj písečné vyjeté koleje a přistál na tvrdě udusané hlíně. Naštěstí není moc naražený a je to smůla, protože před havárií jezdil velmi dobře.

Aaron Plessinger uvedl: „Včera v noci se nepovedlo podle plánu... špatně začal, pak se v prvních dvou kolech nemohl nic stát, pak se rozhodl jít přímo do balíku v písku a trávník se vrhl do betonu. Naštěstí se mi při pádu zlomila hlava haha ​​nic vážného, ​​jen pár modřin, ale vrátím se a běžím do Phoenixu. Díky hoši."

RECENZE 250 TŘÍDY SX // CRAIG VÍTĚZNĚ

Po tvrdé bitvě mezi Michaelem Mosimanem a ním samotným se Christian dokázal v posledním kole odtáhnout a odnést si dámu.

• Christian Craig vyhrává A2 a zvyšuje svůj bodový náskok, když v Anaheimu vede 2:2.

Přihrávka do vedení.

Michael Mosiman vedl většinu závodu, dokud se do něj nevřítil Christian a ujal se vedení v zatáčce po písečné sekci. Dohnat Christianův náskok v bodech dá trochu práce, ale pokud se to někomu povede, jezdci jsou Michael Mosiman a Hunter Lawrence.

• Michael Mosiman udržel GasGas na stupních vítězů a skončil na druhém místě. Sedí 3rd v bodech.

Hunter Lawrence měl skvělou jízdu, ale prostě nebyl schopen dohnat vůdce během Main. Stále obsadil solidní třetí místo a očekáváme, že bude každý víkend stát na stupních vítězů. Je nešťastné, kolik jezdců jsme ztratili kvůli zranění a předsezónním haváriím, což prořídlo balík pro soutěže.

• Hunter Lawrence drží Hondu na stupních vítězů a je 3. Sedí 2nd v bodech.
  • Na stupních vítězů bylo 12 možných míst pro 250 závodníků.

Craig – 4 stupně vítězů, H. Lawrence- 4 stupně vítězů a Mosiman – 2 stupně vítězů.

DĚSIVÝ NÁRAZ VINCE FRIESEHO

Nikdo to svým konkurentům nepřeje. Když nebylo kam jít, Jo Shimoda narazil na Vince Friese poté, co jezdec Hondy spadl. To také vedlo k velkému pádu pro Jo, když vyletěl z trati a rozřezal si obličej na motorce. Posunutím doprava zobrazíte poškození.