FLASHBACK PÁTEK OD KDOHO JSME - DAMON BRADSHAW

Damon Bradshaw byl srdcem jen venkovan, který začínal na Hondě Mister 50. Damon Bradshaw byl srdcem jen venkovan, který začínal na Hondě Mister 50. Sláva je pomíjivá věc. Na sportovce je často vražen mrknutím oka a stejně rychle může zmizet. Ale pro většinu motokrosových závodníků cesta ke slávě začíná, když dostanou svůj první motocykl, a pomalu se staví během amatérských let. Pokud mají talent, podporu a štěstí, rozkvete na nich květ slávy v řadách AMA Pro. S dobrými geny, šťastnými přestávkami a dobrou podporou může sláva trvat až 10 let, než bude jezdec nahrazen nově vyraženými hvězdami. Národní šampion AMA je zpravidla schopen zůstat slavný dlouho poté, co odejde do důchodu, ale od okamžiku, kdy skončí, až do dne, kdy zemře, je jeho sláva zapouzdřena v bublině – bublině času. Nikdo, kdo se tomuto sportu věnoval předtím, než se proslavil, se o něj nestará a nikdo, kdo se tomuto sportu věnoval poté, co odešel do důchodu, ho nikdy neviděl závodit. Vysloužilý závodník si tak může udržet slávu jen s fanoušky, které si za 10 let aktivního závodníka vydělal. Hvězda a jeho přisluhovači spolu stárnou.

MXA se chtěl vrátit v čase s Damonem Bradshawem – ne do doby, kdy byl slavný tovární závodník Yamaha nebo poté, co sláva pohasla, ale ke svým kořenům.

Poprvé jsem jel na motocyklu: "Moje první jízda byla, když mi byly 3 roky." Můj táta mi koupil Honda MR50, která měla tři rychlostní stupně a spojku. Pamatuji si, že jsem byl na velkém travnatém poli před domem mé babičky. Téměř rok jsem chodil v kruzích, abych si to uvědomil. “

Moje první zranění: "Když mi bylo 5, vyrazil jsem pár spodních zubů." Měl jsem na sobě obličejovou masku Jofa a poprvé jsem při nárazu přistál. Obličejová maska ​​složená v mých ústech, a když se uklonila zpět, převrátila mé spodní zuby do mého rtu. To nebylo tak dobré [smích]. "

Můj první hrdina: "Táta Josha Summeyho Tony byl místním závodníkem a opravdu se mi líbil jeho styl jízdy." Byl to pravděpodobně první autogram, který jsem kdy dostal. Šel jsem k němu s kouskem novin a on na něj načmáral. Vrátil jsem se k mámě naštvaný, že místo toho, abych to autogramoval, načmáral na papír, ale vysvětlila mi, že autogramy obvykle nejsou čitelné. Proto můj autogram není velmi dobře čitelný. “

Můj první závod: "Závodil jsem poprvé, když mi bylo 4, a bylo to v Gastonii v Severní Karolíně." Trať byla uvnitř oválného pole a já jsem skončil na třetím místě a obdržel trofej. Legrační je, že jsem tuto trofej dal majiteli dráhy v Jižní Karolíně. Držel se toho a o několik let později, když můj nejstarší syn poprvé závodil, majitel dráhy dal mému synovi trofej. Myslím, že byste mohli říct, že trofej šla do plného kruhu. “

Můj první profesionální závod: "Bylo mi 16 let a otočil jsem se Pro hned po Lorettě Lynnově a závodil s Millville National." Yamaha mě přiletěla na závod a věřím, že jsem celkově skončil kolem deváté. Vzpomínám si na závodění s George Hollandem a Johnny O'Marou. To bylo dávno! “

Mike Kiedrowski, Jeff Stanton, Damon Bradshaw a Roger DeCoster na MXDN 1991.

Moje první výhra: "Vyhrál jsem Osaka Supercross v Japonsku, když mi bylo 15. Celý večer jsem bojoval s Ricky Johnsonem a on do mě utíkal." Zlomil jsem výherní pruh, který měl, což bylo skvělé. Moje první vítězství v USA bylo v roce 1989, když jsem vyhrál Miami Supercross na 125. Myslím, že jsem porazil Mika Kiedrowského a Ty Davise. Pětkrát jsem havaroval a Ty vedl celý závod, ale dokázal jsem mu projít dvěma koly, abych mohl jít. “

Poprvé jsem potkal slavného člověka: „Vždy jsem měl rád Clinta Eastwooda a Michaela Jordana. Je zvláštní, že moje kariéra se hodně podobala Jordanově, protože když skončil s basketbalem, skončil jsem i s motokrosem. Když se pak vrátil k hraní basketbalu, začal jsem znovu závodit a oba jsme měli číslo 45. Vždycky jsem se chtěl s Michaelem vyfotit, a to se mi podařilo. Bohužel fotka, kterou jsem s ním udělal, nedopadla moc dobře. Mluvte o tom, že jste naštvaní!"

Damon Bradshaw stále rve na špinavém kole!