FLASHBACK PÁTEK VYHLEDÁVÁNÍ JOHN DESOTO

John a Patty.

"I  cestoval po Spojených státech v roce 1971 do španělské společnosti Ossa, “řekl John DeSoto. "Motocross byl pro většinu Ameriky stále nový a já jsem sloužil jako velvyslanec Ossy a motokrosu." Chodil jsem na místní tratě, kde byla poblíž autorizovaná prodejna Ossa. Mým úkolem bylo, aby kola vypadala dobře a kouřila místní obyvatele.

"Udělal jsem obojí - snadno." Mohl bych potrestat místní experty stejným způsobem, jakým mě Evropané potrestají. Měl jsem zkušenosti s závodem proti nejlepším v Americe a Evropě, takže když jsem se dostal na jednu z těchto místních skladeb, mohl jsem si jen hrát s místními. Odhodil bych to ze začátku a kostky s nimi na pár kol. Pak jsem se přesunul dopředu, vybudoval obří náskok a jen si hrál. Tahal bych velká kola, dělal cross-upy a ploché sledování kolem rohů. Měl jsem spoustu legrace a způsobil, že Ossa vypadala dobře.

"Takže, když jsem se ukázal na této místní trati v Pensylvánii, myslel jsem si, že to bude fungovat jako obvykle." Závod byl asi o polovinu u konce a já jsem byl vpředu připraven začít bláznit, když jsem si všiml, že nejsem sám. Přímo na mém kolečku bylo nějaké malé baculaté dítě na CZ. Nemohl jsem tomu uvěřit (a moje nedůvěra se zdvojnásobila, když se na mě dítě začalo pohybovat).

Tony DiStefano na svém soukromém CZ. Tony závodil na tomto motocyklu na celkově druhém místě v roce 1974 v Národním šampionátu AMA 500. Není to vždy o kole.

"Vrátil jsem se zpět do závodního režimu a jezdil tak tvrdě, jak jsem mohl, na pět kol; pak jsem se ohlédl a ten kluk byl stále na mém ocasu. Několikrát na mě dal kolo, než mě konečně uklouzl. Bylo to poprvé, co jsem byl předán na jedné z těchto událostí. Nemohl jsem tomu uvěřit. Bílá vlajka vyšla a já to nerad přiznávám, ale zaparkoval jsem ho. Byl to jediný způsob, jak jsem ho chtěl porazit.

"Zpátky v boxech jsem šel najít toho kluka." Představil jsem se a po několika minutách rozhovoru s ním jsem řekl: „Vracíš se se mnou do Kalifornie. Jdi si zabalit tašky. “ Udělal to a přestěhoval se do mého domu v Kalifornii.

"Ten jezdec vyhrál tři 250 národních mistrovství a zastupoval Ameriku v Motocross Des Nations." Malý baculatý kluk na CZ? Tony DiStefano. “

Tony DiStefano.

Co se týče Tonyho DiStefana, o Johnovi DeSoto řekl: „John byl skvělý motokrosový závodník, ale byl to ještě lepší člověk. Byl a je to nejhezčí chlap, kterého jsem kdy potkal. John si udělal čas a ukázal šestnáctiletému klukovi z Pensylvánie provazy profesionálního motokrosu. Ve skutečnosti jsem zůstal v Johnově domě v den, kdy jsem získal svůj první AMA National na CZ v Baymare v roce 16. “