GLEN HELEN'S UN-RACE 2.0 NÁVRHU VELKÝ CROWD

Klikněte na obrázky pro zvětšení.

To je úžasný výstřel, udělaný o to více úžasný, protože Jon Ortner není na svém normálním YZ450F, ale YZ250F. Fotografie: Dan Alamangos

REM motokrosové závodníky jsou divné. Jsou neuvěřitelně loajální ke své rasové organizaci, mají rádi sebe navzájem, sdílejí vše, co mají, a chtějí závodit více než cokoli jiného v životě. Ve skutečnosti chtějí závodit tak moc, že ​​když si REM vzal dvoutýdenní pauzu od závodění v mrtvém létě, vydala vydatná skupina REM chlapů Glenho Helena generálního manažera Lori Wilsona, aby připravil závodní dráhu, v případě, že závodníci by to zalévali a zaručovali účast. Říkali tomu „Un-Race“, protože to byl jen typický tréninkový den, ale pouze pro motokrosové závodníky REM.

Broc Armbruster vyzkoušel MXA 2017 KTM 450SXF na rok XNUMX a líbilo se mu natolik, že ho nechtěl vrátit. Fotografie: Dan Alamangos

„Un-Race“ byl jedinečný, nejen proto, že umožnil závodníkům REM motokrosu jezdit na své oblíbené trati se svými přáteli vlastním tempem, ale protože Glen Helen neupravuje REM dráhu pro trénink dny - pouze stopa USGP. Pro chlapce REM to byl zvláštní výhoda.

Justin Jones pracoval v týmu Davi Millsaps během kanadských občanů. Zlatý medailista ISDE a vítěz Baja byli rádi, že byli doma. Fotografie: Dan Alamangos

První sobotu dvoutýdenní letní přestávky REM byl „Un-Race“ zpracován ústně. „Unorganizátoři“ zaslali e-mailem svým přátelům a řekli jim, že v sobotu bude připravena stopa REM, přestože tam nebyl žádný závod. Ale aby se tam všichni sešli, aby jezdili. Tito přátelé řekli svým přátelům a objevilo se 50 závodníků REM motokrosu.

Frank Emerson závodí REM každý týden na svém dvojnásobném šoku, vzduchem chlazený Husqvarna 1975CR z roku 500. Přišel na „Un-Race 2.0“, aby zahanbil lidi na nových kolech. Fotografie: Dan Alamangos

Nebylo v plánu uspořádat druhý „Un-Race“. Ale Lori Wilsonová se zeptala Jodyho Weisela, jestli by to kluci REM chtěli udělat znovu. Takže byl naplánován „Un-Race 2.0“. Jody šel v pátek na trať REM Glen Helen na setkání s operátorem Cat Johnem Allenem, aby provedl několik změn v rozvržení tratě. Překvapivě byly provedeny změny pouze proto, aby byla trať snadnější pro vodu - se zaměřením na to, aby neopustila sekci stadionu REM a aby běžela po stopě co nejblíže k požárním hadicovým stanicím.

Na kopci byla jedna sekce o délce 50 stop, kde nemohly požární hadice dosáhnout. Jody Weisel klouže skrz oblak… prachu. Fotografie: Dan Alamangos

Závodníci REM vděčí díky Randymu Skinnerovi, Bobu Ruttenovi, Danu Alamangosovi, Joshovi Foutovi, Marcovi Crosbymu, Robertovi Pociusovi, Mic Rodgersovi, Chrisu Alamangosovi, Kentu Reedovi, Kordel Carovi a dalším za obsazení ohnivých hadic během dne. Změny tratě umožnily každému v boxech vidět 100% trati a téměř 100% tratě bylo napojeno požární hadicí (zkušenými závodníky, ale nezkušenými provozovateli požární hadice). Přestože trať nevyužívala žádný ze zadních kaňonů ani úsek na zadní straně Mt. Whitney, časy kol byly stále ještě 1 minuta, 30 sekund.

Kordel Caro loni získal své body Arenacrossu a celou zimu se připravoval na 250 Supercross West, jen aby mu zlomil ruku těsně před začátkem sezóny Supercross. Nyní se připravuje na sezónu Supercross 2017. Fotografie: Dan Alamangosv

Bylo jich tam víc než pár REM motokrosů, kteří byli minulou sobotu vynecháni ze smyčky na první „Un-Race“. Nikdo jim nezavolal ani jim neposlal e-mail. Jejich pocity byly zraněny, takže si byli jisti, že se svými kamarády budou neustále kontrolovat, aby se ujistili, že nebyli tento týden vynecháni. Výsledek? Pro „Un-Race 2.0“ se dvakrát objevilo tolik motocrossů.

Když tento mini závodník padl na Mt. Whitney do kopce, Will Harper se zastavil na vrcholu a šel dolů, aby pomohl dítěti zvednout kolo a jít znovu. Když dítě uvidělo Wille, jak sestupuje z vrcholu kopce, rozběhl se plnou rychlostí. Fotografie: Dan Alamangos

Tvrdě pracující závodníci nechali dráhu napojit a připravenou k jízdě do 8:00 a dav dorazil do 9:00 a byl připraven k jízdě. Protože se jednalo o příležitostný, neorganizovaný den jízdy a ne oficiální závod REM - z toho je 40 ročně - mohli jezdci využít tratě k tomu, aby pracovali na jejich zavěšení nebo jen aby se dostali do formy. Mnozí využili příležitosti k jízdě na kole svých kamarádů, aby zjistili, jak druhá strana žila. Celkově vzato bylo hezké mít konkurenční skupinu tvrdých závodníků, kteří žijí na závodě, strávit spolu nějaký uvolněný čas, aniž by museli být ve stanoveném čase na startovní čáře. Bylo to v pohodě - a skutečnost, že to nebylo poprvé o 100 stupňů za měsíc, dělala všechno chladnějším.

Josh Fout se snaží projít kolem dolních jam. Fotografie: Dan Alamangos

„Un-Race 2.0“ nebyl v žádném případě spojen s REM, kromě skutečnosti, že to bylo na jejich trati a každý jezdec byl pravidelným REM. Hostil to Glen Helen - přestože provozovali vlastní sobotní trénink na trati USGP.

Právě jste věděli, že se to stane, když budete mít závodníky obsluhující požární hadice. Nemohli odolat odhodit své kamarády. Zde se Marc Crosby osprchuje. Fotografie: Dan Alamangos

Bylo příjemné, když Glen Helen pomohl gangu, který závodí na jejich trati 40krát ročně, vyplňováním dvou víkendů, kdy by zoufalí závodníci jinak putovali ulicemi ve stupor. Glen Helen měl dva nedělní závody na neděli, s ročním závodem na REM trati a Yamaha Series na trati USGP - takže umožnění závodníkům REM jezdit v sobotu zvýšilo jejich pracovní zátěž nejen v pátek, ale také v sobotu odpoledne, když museli trať znovu připravit podruhé. Pro „Un-Race 2.0“ Frank Thomason, oficiální promotér závodu REM, dokonce vyšel, aby se svými přáteli roztočil několik kol.

Bývalý AMA Pro Connor Stouff se vrátil do REM, aby znovu jezdil. Fotografie: Dan Alamangos

Glen Helen v dohledné budoucnosti pravděpodobně nebude mít další „Un-Races“. Proč ne? Nejprve se REM vrací do svého pravidelného rozvrhu závodu tuto nadcházející sobotu 27. srpna, po které následuje další závod 3. září. Poté USGP přijde do Glen Helen 10. – 11. Září a Giuseppe Luongo by se laskavě nechal mít spoustu místních závodníků zatloukání kol na kopci nad trať GP. Bohužel, 17. - 18. září, řada WORCS využívá celý park (a to jak USGP, tak REM trať).

Lance Sloane (124) klesá o úroveň dolů, zatímco jezdci za ním na obou stranách směřují nahoru a dolů. Fotografie: Dan Alamangos

Po závodě WORCS se však REM vrátí na své pravidelně naplánované závody (s mezerami na den v hlíně a na mistrovství světa v veteránech). REM bude závodit prakticky každý víkend až do vánoční / novoroční pauzy. „Un-Race“ je tedy po zbytek roku 2016 oficiálně mrtvý.

Rychlost Dave Eropkina se rozostří částí džungle dráhy REM - všech 37 stop. Fotografie: Dan Alamangos

PARTNER JON ORTNERU V FOTOGRAFIÍCH

Pokud jste byli závodníkem SoCal během rozkvětu motokrosu, vzpomněli byste si na chlapa nalevo. To je David Taylor. Vyšel s Garym Dentonem (vpravo), aby jezdil na „Un-Race 2.0“. Je stále rychlý.

Staří kluci nespěchají jako první kluci, když se trať otevře. Nechali mládenci nasáknout blátem. Randel Fout, Jody Weisel, Kent Reed a Frank Thomason kopají zpět.

Být bývalým mistrem světa veterinářem má své kořisti - i když Tom White získal tento titul již v roce 1990.

Jeffové nikdy nezmeškají závod REM ... nebo „Un-Race“. Tohle je Jeff Mason.

Jeff Scott je loajální závodník Suzuki… pokud je to dvoutaktní motor RM250.

Hollywoodští kaskadéři a koordinátor kaskadérů Mic Rodgers závodili a natáčeli filmy navždy.

Justin Jones, syn čtyřnásobného 250 národního šampiona Garyho Jonesa, od REM chybí dlouho - zotavuje se ze zranění na začátku roku a pracuje na kanadských národních hrách pro nového kanadského 450 mistra Davi Millsapse.

Klan Skinner byl v REM v plné síle. Nejenže tam byl Randy, i když po „Un-Race“ spěchal na závod na dálnici, manželka Pam a syn Blake (vpravo) byli vítanými přírůstky.