KEN ROCZEN PENALIZOVÁN, JUSTIN BARCIA HOLDS BODY VEDOU DO 2021 HOUSTON SUPERCROSS 3

Houston Supercross 2021 2 byl nabitý překvapením, bitvami, haváriemi, prvními vítězstvími v Heat a Main Eventu a nyní, ráno po závodě, se stal ještě divokějším. Po hlavním turnaji 450 byl naším novým bodovým lídrem nad Justinem Barciou Ken Roczen. Ken skóroval na druhém místě a pátý v 2. kole. V normální sezóně by mu tyto výsledky nepřinesly bodový náskok, ale díky dramatickému posunu ve výsledcích od jezdců po celé ploše by druhý a pátý dostal Kena Roczena vedení, pokud by to nebyl trest.

Po skončení závodů se AMA zdráhala zveřejnit oficiální výsledky Main Eventu 450 a oficiální bodové pořadí po 2. kole a uvedla: "V době tisku nebyly výsledky třídy 450SX certifikovány kvůli nevyřízeným odvoláním s AMA a FIM ohledně porušení pravidel vlajky."

Ve středu ráno po závodě bylo zprovozněno, že Ken Roczen, Jason Anderson, Vince Friese i Martin Davalos byli za skoky pod vlajkou červeného kříže zakotveni po 4 bodech.

Přes SupercrossLive: "Podle pravidla AMA 4.16.E.9.C byli čtyři jezdci v úterním Houston Supercross potrestáni za skoky na vlajce červeného kříže." Trestem pro každého jezdce je ztráta mistrovských bodů a peněženky rovnající se dvěma pozicím pro tento závod plus dva další body. Dotčenými jezdci jsou Ken Roczen, Jason Anderson, Vince Friese a Martin Davalos. “

5. místo Kena Roczena a 8. místo Jasona Andersona zůstávají, nicméně jejich potenciální získané body byly odečteny čtyřmi. Nyní místo toho, aby vedl bodové hodnocení o jednoho, vede Ken Roczen Justina Barciu, který si udrží červenou desku, o tři body. Překvapivě tento tříbodový rozdíl také staví Kena Roczena na páté místo v hodnocení 450 bodů po 2. kole s Dylanem Ferrandisem na druhém místě v bodech a Justin Brayton se dělí o třetí místo s Marvinem Musquinem. Klikněte zde pro oficiální bodové pořadí po 2. kole v Houstonu v Texasu.

2021 NEJLEPŠÍ BODY POSTAVENÍ PO 2. kole | KLIKNĚTE ZDE

Nějak Ken Roczen je v celkovém bodovém hodnocení na pátém místě, ale na vedoucího zaostává jen o tři body.

Justin Barcia by v úterý v noci ztratil bodový náskok, ale nehoda Kena Roczena udrží jeho pozadí červené.

Jason Anderson byl také ukotven 4 body ze svého osmého umístění v úterý.