VÝHLED ZPĚT: GIANT 2017 SVĚT MÍSTO SVĚTOVÝCH DVOJSTROJŮ FOTOGALERIE GALERIE

Glen Helen postavil nový start do mistrovství světa dvou zdvihů. Otočil se o 180 stupňů, ale místo toho vystřelil přímo do prudkého kopce. Zde vede Zach Bell (100) Mike Sleeter (11), Jon Ames (179), Travis Bell (17) a RJ Wageman (621).

Fotografie Debbi Tamietti a Dana Alamangose

Vraťme se do doby dávno a do země daleko! Ne, jen si s tebou dělám zprávy. Toto je pohled na fotografie, které Dan a Debbi natočili na mistrovství světa dvoukolových motocyklů 2017 před dvěma lety. Nové vydání je tato sobota 20. dubna 2019 - ale vždy je příjemné se ohlédnout a zjistit, kde jsme byli. Užívat si.

Čtvrtý Ryan Surratt v prvním motocyklu mu nechal solidní matematickou šanci na výhru, ale když Zach Bell havaroval a Ryan utekl dřívějšího vůdce Johnnyho Jelderdy, byl jako Flynn.

Mike Sleeter (111) vyhrál v roce 2015 mistrovství světa v dvoudobých tahech a letos skončil vázaný na body s Ryanem Surrattem za korunu. Surratt získal 125 titulů v roce 2016.

Zach Bell (100) byl výstřel z děla v první moto. Otevřel rychlý náskok a nikdy se ho nevzdal. Druhá moto nebylo tak snadné. Zachův 1-6 mu dal celkově 4. místo.

Testovací jezdec MXA Johnny Jelderda závodil s projektem MXA TM 300MX. Lidi z TM byli nadšení, když Johnny dělal druhou motocykl a vedl čtyři kola. Jelderda skončila celkově na 5. místě.

Možná poznáte jméno Jon Ames ze série AMA Arenacross, ale ukázalo se, že se neomezuje pouze na indoor racing. Ames '2-4 byl dost dobrý na celkově 3. místo.

Robbie Wageman (141) zametl oba motocykly třídy 125 Pro.

Sean Collier (207) je vždy oblíbený na Mistrovství světa dvou zdvihů. Jeho vzkvétající KX500 je výkonná zbraň na trati velikosti Glen Helen. Překvapení! Sean upustil od svého KX500 ve prospěch TM 300MX. Naneštěstí pro Seana došlo k nehodám, které ho celý den pronásledovaly. Sean byl 10. s 16-8 den.

Poté, co získal šesté místo v prvním motocyklu Pro, dostal Justin Jones v motocyklu dvě pneumatiky. Pořád se dostal na 6. místo v motocyklu, ale skóre 20-6 ho nechalo na 20. místě.

Dlouhý objektiv fotoaparátu předurčuje pozadí. Tato zcela nová písková část je mnohem delší, než vypadá. Bude to také na letošním mistrovství světa dvoudobých tahů 2019.

Travis Bell (17) závodil s neuvěřitelnou Hondou CR2003 Chad Clemen z roku 250 do první desítky. Má třístupňovou převodovku, motor Terry Varner a zavěšení sady Kayaba.

Dvoutaktní dráha pro rok 2017 používala průjezd na Mt. Svatá Helena. Ačkoli trať nevede až na vrchol kopce, je viditelná pro každého diváka a jezdci si myslí, že nabízí více příležitostí k projíždění. Průřez je v letošním designu dvoutaktní dráhy, ale jde v opačném směru.

Dennis Stapleton z MXA běžel v první desítce, dokud nepadl v motocyklu jeden a klesl zpět na 14. místo. Dennis závodil s projektem Husqvarna TC250 MXA (se sadou pro převod cívky a pružiny Factory Connection na vidlicích WP AER). Dennis skončil celkově na 11. místě.

Kyle Partridge (44) se nikdy nevyrovnal s úžasnou přírodou. Jeho 22-16 den nezdůrazňuje jeho skutečný talent, ale ukazuje, jak těžké je být dvoudobým hrdinou.

Brandon Scharer (154) závodil s docela základním modelem Honda CR500 uprostřed všech vymyšlených high-tech dvoutaktů. Zde se snaží držet krok s RJ Wagemanovým 7. místem Suzuki RM250 s hliníkovým rámem. Brandonovy první moto trápení ho opustilo s 28-3 dnem. Mohl být uchazečem.

Jered Thomas (311) a jeho obnovený a trik Kawasaki KX250 jsou napadeni Brianem Medeirosem MXA (68) na krabici YZ2017 250. Žádný z nich by se nedostal mezi 20 nejlepších.

Třídy Pro nebyly v Glen Helen jediné těžké třídy. Třída Over-50 Pro byla stejně tvrdá. Bývalý vítěz Grand Prix a Offroad Champion Rodney Smith (31) zadrželi Husqvarnu Andy Jeffersona za vítězství, zatímco Pete Murray, Jon Ortner, Steve Butler a Jungle Jim Chamberlain honili vedoucí duo.

Andy Jefferson (17) byl prvním černým motokrosem, který se kdy kvalifikoval na hlavní událost AMA Supercross. To bylo před 38 lety. Andy dnes pracuje v Husqvarně a stále ví, jak obejít trať. Závodil na projektu MXA TC300 - protože Husqvarna nevyrábí motokrosovou verzi o objemu 300 ccm, je vyrobena z elektrického startéru Husqvarna TX300.

Steve Butler byl mechanikem Jeffa Emiga, když Jeff závodil pro tým Yamaha. Poté se stal vedoucím týmu Yamaha, nyní však pracuje v oddělení výzkumu a vývoje v Yamaze. Steve byl pátý ve třídě Over-50 Pro. Byl to jeho vůbec první závod jako čerstvě raženého padesátníka.

FAKTA NA RACESU

Rodney Smith dal Beta třídní vítězství. Foto: Jon Ortner

Jody Weisel postavil trať, napojil ji a závodil na trati v kategorii Over-60 Expert. Fotografie: Debbi Tamietti

Andy Jefferson. Foto: Jon Ortner

Pětiletý Logan Fout se představuje ve fotogalerii Glen Helen. Foto: Jon Ortner

Nemusíte být oranžová, abyste mohli pracovat v KTM, ale pokud vstoupíte pod jejich oranžovou markýzu, jako je David O'Connor, jste oranžová, ať se vám to líbí nebo ne. Foto: Jon Ortner

Alan Olson, mechanik Chad Reed Yamaha, AMA Supercross Mechanic of the Year a devítinásobný mistr světa ve veterinářství (vlevo) hraje každý týden golf s AMA Hall of Famer Tomem Whiteem, který byl také AMA Grand National dirt tracker a World Vet Mistr. Chybí nám Tom, který zemřel. na konci roku 2017. Fotografie: Debbi Tamietti

Jungle Jim Chamberlain, Steve Butler a Pete Murray. Fotografie: Debbi Tamietti

Čtyřnásobný 250 národní vítěz Gary Jones (vlevo) a jeho syn, vítěz ISDE a Baja 1000, Justin Jones. Foto: Rich Stuelke

Jessy James Shedden má sno-kužel. Foto: Jon Ortner

Pozdní Tom White založil a financoval Světové veterináře, Mistrovství světa ve čtyřech zdech a Mistrovství světa ve dvou zdech s buď Bílými bratry nebo Dubyou USA. Tom byl tak laskavý, že před několika lety nechal MTA převzít sponzorování dvoutaktního závodu - ale stále vyšel, aby oznámil Pro závody. Foto: Jon Ortner

MISTROVSTVÍ SVĚTOVÉHO DVOJSTROJE (2010–2018)