Pro zvětšení klikněte na obrázky

Charlotte USGP. Už ne.

Když byl loni oznámen plán MXGP na rok 2017, Glen Helen byl naplánován na Motocross des Nations a Charlotte Motor Speedway na své druhé USGP 3. září. Teď, těsně před sezónou MXGP 2017, hraje v půvabném, hloupém a scénickém Kataru GP (v vaše sny), MXDN Glen Helen byl podán (podruhé) a Charlotte USGP jsou mimo plán 2017 - jak je oficiálně oznámeno na webových stránkách Youthstream. Youthstream to obviňuje na Charlotte (prostřednictvím svého proprietárního webu s náustkem), ale více než pravděpodobné se to všechno točí kolem peněz.

Glen Helen USGP a MXDN. Už ne.

Youthstreams říká: „Budoucí místo pro americkou společnost Monster Energy MXGP bude brzy oznámeno.“

MEZITÍM…

Podle Giuseppe Luonga má italský GP v Maggioře také potíže. “Maggiora je vážný problém. Pořadatel se obrátil na soud, aby provedl nějakou výstavbu zeleně a má dokumenty od místní rady, ale proti této místní radě je opozice, která prohlásila, že je v zelené oblasti. Trať byla uzavřena. Každý se bojí, když mluví o zeleni. Máme již plán B, a pokud ho Maggiora nemůže spustit, pak stejný promotér poběží v Mantově nebo na jiném místě. Pokud vyčistí papír, vrátí se zpět do Maggiory. Do konce března musíme problém vyřešit, “řekl Luongo

Mezitím je Katarská Grand Prix v posledním roce své pětileté smlouvy a nová smlouva nebyla podepsána. S ohledem na stav sportu v Kataru, naprostý nedostatek podpory diváků a špatná kvalita trati (rozhodně ne podle standardů mistrovství světa - pokud nezapočítáte okruh silničních závodů vedle areálu MXGP ve stylu výstaviště) ), nejlepší věc, která by se tomuto sportu mohla stát, by bylo, kdyby praktičtí lékaři přesunuli závod do skutečné motokrosové země se skutečnou závodní dráhou.