VÍCE VYJEZD, VÍCE NÁRAZŮ, DALŠÍ BOJ // SEATTLE SUPERCROSS THE NÁSLEDKY

2022 SEATTLE SUPERCROSS NÁSLEDKY

Seattle, Emerald City, domov letošního 12. kola sezóny Monster Energy Supercross 2022. Po tuctu kol jsme byli svědky šílených bitev, rekordních finišů, výher po krku a více pádů, než dokážeme spočítat. Seattle to všechno dokázal, když klesající počet 450 továrních jezdců vypadl ještě před začátkem Main Eventu. Seattle neviděl několik tváří ve třídě 450; Dylan Ferrandis, Shane McElrath, Justin Brayton a dokonce Chase Sexton do konce kvalifikace.

To však neznamenalo, že závody nebudou tak dobré, protože West Coast 250 se vrátily k závodění a několik jezdců vyzvalo Eliho Tomaca na nejvyšší stupínek. Ale co se stalo, asi tušíte podle názvu tohoto článku. Přejděte níže a zjistěte, co se stalo poté, co se jezdci kvalifikovali na noční show MXA je The Aftermath.

Fotografie a slova od Trevor Nelson
Zábavná fakta od Bena Bridgese

2022 SEATTLE SUPERCROS | PLNÉ POKRYTÍ

450 RECENZE TŘÍDY SX // 5 VÝHER V ŘADĚ PRO ELI

Nejhorší scénář pro všechny ostatní nastal, když během 450 Main Eventu spadla brána a Eli dostal holeshot. Během závodu jezdil stejně agresivním stylem, ale byl znatelně hladký a nenechal se porazit na trati, když byl ve vedení. Pozoruhodné bylo, jak rychle Eli dohonil lapery.

Eli dokončil závod ve 26 kolech, zatímco sedmý Dean Wilson jich dokázal udělat 25. Eli skončil s více než 8 sekundovým náskokem před Jasonem Andersonem a bylo by mnohem víc, kdyby nezajel vítězné kolo kolem Lumen Field v posledním klín mává na dav. Po vítězství v Seattlu Eli remizoval Chada Reeda a dosáhl na 44.

• Tomac vyhraje 5th po sobě, jeho 7th sezóny.
  • Yamaha má nyní 177 vítězství SX.
  • Tomac má nyní celkem 83 výher AMA, 4th na seznamu všech dob.

Eli má nyní ohromný náskok 54 bodů na druhé místo.

• S 5 po sobě jdoucími výhrami na Yamaze Tomac remizoval McGratha a Bradshawa v po sobě jdoucích vítězstvích v sezóně. Další na seznamu jsou Reed a Hannah s 6 po sobě jdoucími výhrami.
  • James Stewart v roce 09 vyhrál 7 po sobě jdoucích na Yamaze.

Jason Anderson a Justin Barcia byli jediní jezdci, kteří zůstali během Main Eventu ve stejné blízkosti jako Eli Tomac. Ale katastrofální havárie z Justinovy ​​strany by vedla k tomu, že by Jason obsadil druhé místo v dámě.

• Jason Anderson obsadil druhé místo, bylo to jeho 2th začátek, 40th pódium, 69th Top 5. Jeho 7th Top 5 této sezóny.

Třetí místo obsadil Marvin Musquin, který celý den jezdil velmi dobře.

• Marvin Musquin byl třetí, bylo to jeho 3th začátek, 47th pódium a 58th Top 5.

Malcolm Stewart skončil na čtvrtém místě. Přestože se snažíte vyhrát, musíte obdivovat konzistenci, kterou Mookie má.

• Malcolm Stewart obsadil 4. místo. Bylo mu 17th Top 5.

Justin Barcia závodil na druhém místě během 450 Main Eventu a dobře sledoval svého konkurenta, dokud jezdec GasGas nepřistál na tufovém bloku a nedal si jídlo o čtyřech chodech na půdě v Seattlu. Bohužel pro naše fotografie z jeho hledí moc nezbylo.

• Justin Barcia byl 5., 8th Top 5 této sezóny, 59th kariéra Top 5.

Není neznámým faktem, že Cooper Webb je prostě postaven jinak. V minulosti jsme viděli, jak to Coop naprosto sežral, ale vstal a pokračoval v jízdě. Letošní sezóna se nijak neliší, protože Coop v některých kolech dostal výprask, ale stále jezdí. Během kvalifikace byl Coop vyhozen z motorky po přistání na tufovém bloku v jedné z rytmických sekcí. Coop letěl a přistál na tvrdém dřevě kolem trati. Au. Coop by měl poruchu holeshot zařízení v závodě Heat, což by mělo za následek špatný výběr brány pro Main. Cooper přesto skončil na šestém místě.

• Cooper Webb byl 6. Průměr obhájců titulu je 6.3.
  • Série KTM 10 po sobě jdoucích sezón s vítězstvím je ohrožena.

Vzhledem k tomu, že se v této sezóně zranilo několik továrních jezdců, měla Suzuki v Seattlu slušný výsledek. Oba jezdci HEP skončili v top 10. Dobrá práce kluci!

• 2 jezdci Suzuki skončili v Top 10, pro 2nd čas v této sezóně.
  • Justin Bogle dostal 8th a Brandon Hartranft skončil 10.

CHASE SEXTON: SUPERMAN STŘEDNÍ MOTO

Muž, který musel bolet. Poté, co vynechal směnu a upustil kolo v neutrální střední části rytmu, byl Chase katapultován do následujícího přechodu. Horší bylo, že jeho kolo s ním ještě nebylo dole. Vypadá to, že Chase si nemůže dát pauzu, přestože je šíleně talentovaný. Chase nemá malé bouračky, má VELKÉ a bohužel tenhle ho nakopl natolik, že mu zabránil závodit v Night Show.

UM, NE DÍKY

Tady je vchod do hajzlu.

Tady je výjezd z hajzlu.

250 RECENZE TŘÍDY SX // HUNTER LAWRENCE NÁROKUJE DRUHOU HLAVNÍ SEZÓNU

Zatímco Eli přednášel na TEDu o tom, jak vyhrát 450 Main, třída 250 zůstala zajímavá, protože nejlepších 5 to zvládlo celý závod. Hunter Lawrence nezačal nejlépe, ale rychlý průjezd na Michaela Mosimana by mu zajistil místo na stupních vítězů.

• Hunter Lawrence vyhrává své 3rd vítězství v kariéře a jeho 6th pódium.
  • Jediný případ, kdy Lawrence nebyl na pódiu, bylo, když získal 18th v Anaheimu 3.

Viděli jste někdy film Interstellar? Tohle je hodně podobné.

Co nás na 250 Main vzrušovalo, byla bitva, která měla přijít. Typicky v každém kole, kterého se Christian v této sezóně zúčastnil, byl dominantní ve výkřikech s malou nebo žádnou konkurencí. Tentokrát to nebyl Christian, kdo byl nejrychlejší na trati v Seattlu a nebyl nejrychlejší přes špičatou překážku. Byl to jeho konkurent Michael Mosiman a byl by to ten samý závodník, který těsně před cílem zdvojnásobil.

Michael Mosiman se vrhl na Christiana, který mu šel pryč. Christian by spadl, ale to by neznamenalo, že by Michael odešel nezraněný, ohnul přitom rotor zadní brzdy a ztratil by zadní brzdu. Ti dva měli na Huntera Lawrence čtyřsekundovou mezeru a tato mezera se zmenšila, protože Michael pocítil následky neschopnosti dostatečně rychle zastavit na trati Supercross. Hunter nakonec prošel a Christian také.

Christian je stále bodovým lídrem v žebříčku 250 West.

• Christian Craig skončil 2.; 7th pódium sezóny.
  • Craig je jediným jezdcem, který stojí na stupních vítězů každé kolo na Západě.
  • Craig má průměr 1.6 a 26 bodů. Vést.

Tvář davu, když Christian dopadl na palubu.

Bylo jen otázkou času, kdy Michaela někdo dohoní. Naštěstí jel Michael celý závod chytře a nenechal si do hlavy fakt, že nemůže rychle zastavit.

• Michael Mosiman skončil třetí, jeho 3th pódium sezóny. Má průměr 4.0.

Michaela předjeli čtyři jezdci; Hunter Lawrence, Christian Craig, Nate Thrasher a Jo Shimoda. Pouze dva z nich si však udrželi svou pozici v závodě, což vedlo k tomu, že Nate Thrasher havaroval a Jo tápavě poskakoval a nechal zabrat svou těžce vybojovanou pozici.

LCQ BRAWL: BLACKBURN VS. SANFORD

Oh, dobré časy 250 LCQ. Chance Blackburn pod sebou zametl koberec, když Maxwell Sanford namířil přední kolo přímo do Chanceova chladiče. K čemu to bylo dobré? No, nic moc, když přišel Chance a dal Maxwellovi jednosměrný lístek do pound town, který zakončil dvojitým birdie. Chance byl diskvalifikován a Maxwell dostal 6měsíční zkušební dobu. Vtipnější je, že Isaiah Goodman zastavil Kawi v zatáčce cílové čáry a tak trochu jen sledoval, jak se celá věc odehrává. @moto_memess nás přimělo k smíchu.

450 SUPERCROSS BODŮ (PO 12. KOLE ZE 17) – VÝSLEDKY ZÁVODU

Eli je na prvním místě, a pokud se nestane něco absolutně katastrofálního, bude s největší pravděpodobností první po zbytek sezóny.