MOTO-MASTER představuje TRENTINO MXGP RACE REPORT

Autor: John Basher

Trentino označilo první kolo evropského houpačky v sérii MXGP. Závodní týmy se vrátily na známou půdu po závodech na okruhu závodních aut v noci (Katar), v grilování (Thajsko) a v Jižní Americe (Argentina). Závodní dráha Pietramurata, uhnízděná proti malebným pohořím Dolomity v Itálii, přivedla legie fanoušků, aby se dívali, jak jejich král Tony Cairoli bojoval s obvyklými podezřelými - Clement Desalle, Max Nagl, Gautier Paulin a Evgeny Bobryshev. několik - stejně jako Ryan Villopoto.

Itálie by se ukázala jako skutečný test několika klíčových postav v příběhu, kterým je MXGP v roce 2015. Jsou to:

Tony Cairoli.

Tony Cairoli: Ital za posledních šest let vlastnil třídu 450. Jezdec Red Bull KTM vyhrál důsledností, stávkující, když jsou ostatní zranitelní, zůstávají zdraví a přijímají inteligentní závodní rozhodnutí. Když Tony odešel z Argentiny na třetím místě - deset zpět od Clementa Desalle - tábor Cairoli nebyl panikařením. Ve skutečnosti přicházel růže. Proč? Plochá, naskládaná trať Kataru není Cairoliho oblíbená, přesto celkově čtvrtý odešel. Ohnivé vedro Thajska obvykle způsobí zmatek na Evropanech, ale Tony vykouzlil druhé vítězství v motocyklu. Zaokrouhlil rozletové závody celkem celkově na 2: 2.

Trentinským závodem měla být show Tony Cairoli. Koneckonců, byl to jeho domácí GP. Poté, co vyhrál úvodní moto, vypadalo to jako ušlý závěr, že „král Tony“ je znovu voskuje. Jen se to nestalo. Max Nagl, který si během téměř dvou měsíců vybudoval silný náskok, odvedl vítězství a celkově. Nagl pršelo na Cairoliho přehlídce, ale Tonyho nedělejte slzy. Je to jeden bod, který má červenou kartu s číslem na svém mocném Katoomu.

Max Nagl.

Max Nagl: Všichni byli překvapeni, když viděl, jak se Max Nagl vynořil s úvodním vítězstvím v Kataru. Heck, dokonce i Nagl vypadal šokován během rozhovoru po závodě. Špatné představení v Thajsku mělo vypustit Maxovy plachty ... jen to ne. Němec se vrhl zpět, aby zachytil celek. V Trentinu se jezdec IceOne Husqvarna chvěl jako lokomotiva a stylizoval vpředu na úhledném povrchu, zatímco všichni ostatní špičkoví na hardpacku. Úžasně, i přes zachycení tří ze čtyř kombinéz GP, Nagl není vůdcem bodů. Sleduje Clementa Desalla o jeden osamělý bod. Krása úspěchu Nagla spočívá v tom, že byl loni zbaven továrny Honda a před jeho stintem v Hondě zastavil Red Bull KTM. Max našel v Husqvarně šťastný domov. Ukazuje.

Ryan Villopoto.

Ryan Villopoto: Vzhledem k tomu, že série jezdí do Evropy a mnoho jezdců GP, kteří mají rozsáhlé zkušenosti s závodem v Trentinu (okruh byl v plánu za poslední dva roky), byli všichni na stejném místě ... kromě Ryana Villopota. RV byla v nevýhodě, než brána zasáhla i špínu. To není tolik výmluvy pro Villopotoův nevýrazný projev v Trentinu, ale ukazuje to na bitvu do kopce, kterou Ryan bude mít, pokud chce vytrhnout titul ze spárů Cairoli a dalších obsazení postav. Villopoto je 4-30 (to není typo) moto skóre potopil ho v bodování pořadí na melodii 47 za Max Nagl. Pokud si udržujete skóre, je to téměř úplná mezera víkendového závodu Grand Prix pro vedoucí.

Výsledkem Trentina nebyla nikdo, ale chyba šunky Ryana Villopota. Dokončil pouhé čtyři sekundy za vítězem motocyklů Tony Cairoli, ale v tom vzácném čase byl sendvič Max Maxl a Clement Desalle. Čtvrtý nebyl důvod, proč by Villopoto zavěsil hlavu. Bohužel ve druhém motocyklu Ryan popadl hrst škrticí klapky, zatímco závodil v oblasti mechanika ve snaze udržet Clementa Desalla na uzdě. RV se opakoval v "Ach můj bože, musím to vidět znovu!" typ srážky, kterou bylo těžké pochopit. To přišlo v posledních fázích motocyklu, zatímco Ryan běžel třetí. Bolí ho? Kawasaki z Evropy neodhalil nic zajímavého, kromě toho, že řekl, že po závodě nebyl k dispozici pro komentáře. Villopoto si vzal Instagram a řekl: „Drsný den v kanceláři, přinejmenším. Díky mému týmu a fanouškům za podporu. “ Má několik dní, aby si olízl rány, než se v nadcházejícím víkendu postaví na nizozemském Valkenswaardu. To není moc času na uzdravení před obrovským getoffem. Pošlete své pozitivní vibrace Villovi.

Villopotoův bubínek viděl po celém světě.

Budu hrát ďáblova obhájce a zvážit výsledek, kdyby ho Villopoto držel na dvou kolech. Pro začátečníky by mu v honičce titulů nebylo 47 bodů. Není tak těžké uvěřit, že by skončil třetí nebo, v horším případě, pátý. Místo toho v jednom závodním víkendu klesl (bez úmyslné slovní hříčky) o 20 bodů zpět na vedoucí. Jsou jeho šance na titul 450 pochopeny? Možná je to americká krev, která mi proudí v žilách, nebo že jsem byl svědkem toho, že Ryan Villopoto vstoupil do „Beast Mode“ a snížil schodek na nic, ale myslím, že má ještě šanci. Koneckonců, je jich tam 12 (13, pokud Luongo najde další husí, aby položil zlaté vejce). To je 600 bodů za chytání. Série je mladá. Poté, co to řekl, se Villopoto musí usadit a rozdrtit výhry, než aby byl vystřelen zezadu svého Kawasaki SR450.

Clement Desalle.

Clement Desalle: Je zřejmé, že belgický Clement Desalle je nemocný hraním druhého housle Tonymu Cairolimu. Každá závodní generace má sklon produkovat jeden standout pocit. Roger DeCoster. Bob Hannah. Jeremy McGrath. Ricky Carmichael. Stefan Everts. Tony Cairoli. Pak jsou tu ti jezdci, kteří mají smůlu závodění v době, kdy la creme de la creme provázali jeden titul za druhým. Steve stohovatelný. Damon Bradshaw. Ezra Lusk. Kevin Windham. Clement Desalle je v nebezpečí pádu do říše druhého nejlepšího. Runner-up nestříká šampaňské, nedostává velkou bonusovou kontrolu, ani nechává své jméno vyleptat do historických knih. Ne, místo toho jsou označeny jako první osoba, která tak a tak zacházela.

Desalle dokazuje, že by měl být brán vážně. Na třech rovných kolech byl jezdec Suzuki na špičce žebříčku. Mezera se v Itálii zúžila poté, co se vzdal devíti bodům Nagl a Cairoli. Sezóna je mladá, ale Cairoli je proslulá tím, že se v bodovém hodnocení odhodila. Devět bodů se nezdá jako hodně. Zamyslete se znovu. I kdyby Tony v každém kole mohl chytit pět bodů, bylo by to 60 bodů za sérii. To je, lidi, tak Tony Cairoli vyhrává tituly.

VÍTĚZOVÉ

Třída 450: Max Nagl

Nagl neměl tak horký začátek sezóny od roku 2011. Ve skutečnosti je to to nejlepší, co Max Nagl kdy udělal tak brzy v sezóně. Jezdec IceOne Husqvarna jel celkově 2-1. Pokud sledujete doma, Naglovy moto výsledky letos byly 1-1-4-11-3-1-2-1. Nejedná se o dominantní úsilí, ale představte si, jak daleko bude Max, pokud ne na bouřlivé thajské představení.

Třída 250: Tim Geiser

Takže je tu tento osmnáctiletý kluk ze Slovinska jménem Tim Gajser a tento víkend vyhrál 18 tříd proti Jeffrey Herlingsovi. Je to jako David, když Goliath upustil na zem. Trentino označilo Gajserovo první vítězství v GP. Udělal to logováním téměř dokonalých výsledků. 250-2 je dost dobrý na výhru bez ohledu na bodovací systémy na Raceway Chicken Licks Raceway (to je pro vás, Jody) nebo GP / AMA. Gajser byl letos ve výsledcích stále nahoru a dolů - přesně to, co by člověk očekával od mokrého závodníka s 1 ušima. Výhra ho posunula nahoru ze sedmé na čtvrtou v žebříčku. Ještě důležitější je, že díky vítězství je Gajser největší celebritou ve Slovinsku. Cesta, Tim! Zajímavá poznámka: toto bylo poprvé, kdy Slovinci vyhráli kolo MXGP. To bylo také Honda je první 250 vítězství třídy od Marvin Musquin činil skutek zpět v roce 250.

Další notáři:
11. Ryan Villopoto; 12. Todd Waters; 13. Tommy Searle; 14. Jeremy Van Horebeek; 15. Glenn Coldenhoff; 33. Steven Frossard.

10. Julien Lieber (Yam)… 10-11
11. Pauls Jonass; 14. Petr Petrov; 15. Aleksandr Tonkov; 19. Thomas Covington Adam Sterry (KTM)… 11-11