Kronika MXA TEST RIDER: BILL KEEFE

Bill a jeho báječná krása v reklamě na dresy Motocross Action.

JAK SE ZOBRAZILI TESTOVACÍ RIDER MXA?

Znal jsem Jodyho, protože jsem pracoval v GŘ a když přišel, vždycky si udělal čas, aby si se mnou promluvil. Jednoho dne jsem závodil ve třídě 500 Pro v seriálu Zlatý stát. Byl to blátivý nepořádek. Bylo to tak hrozné, že jsem se stáhl na stranu trati a zastavil se. Další věc, o které jsem věděl, že Jody stál vedle mě, řekl: „Nepřestávej. Jsi jeden z pouhých pěti chlapů, kteří pořád chodí. Pokračujte - to je to, o čem je motocross." Příští víkend mě požádal, abych jezdil na kole, které testoval, a řekl mu, co jsem si myslel. Tak jsem začal. Od té doby jsem závodil s testovacími koly MXA. “

CO JE VAŠE NEJVYŠŠÍ PAMĚŤ MXA?

Jeden víkend v Saddlebacku jsem byl pověřen závodem Can-Am 400 a testováním Scottových bot. Bojoval jsem s kolem as botami. Nechtěl jsem závodit na kole a nechtěl jsem nosit boty. Řekl jsem Jodymu a řekl: „Bille, někdo si koupí toto kolo a někdo si ty boty koupí. A někdo je musí vyzkoušet, aby řekl veřejnosti, jaké jsou ... a dnes je ten chlap vy. “ Na konci toho dne se mi boty moc líbily, ale nikdo nemohl mít rád to kolo.

KDO S VÁM ZKOUŠIL BIKES?

Do MXA jsem přišel začátkem 1980. let, takže mi chyběly Pete Maly, Paul Boudreau, éra Dicka Millera, ale byl jsem tam s Ketchupem Coxem, Davidem Gerigem, Garym Jonesem a Clarkem Jonesem. Když jsem závodil o MXA, testoval jsem časopis MOTOcross společnosti Ketchup Cox.

Bill Keefe (61) závodil s MX1981 Honda CR250 z roku 102 proti Mike Monaghan Pro Circuit (XNUMX) v Saddlebacku.

Proč jste přestali být testovacím jezdcem?

Pracoval jsem v DG, Wheelsmith a Pro Circuit (a později Klemm Research). Chtěl jsem to udělat jako AMA Pro a přestože jsem byl rád testovacím jezdcem MXA, cítil jsem, že nejlepším způsobem, jak se dostat na vrchol, je závodit se stejným motorem každý víkend místo jiného kola každý týden… a někdy každý moto. Šel jsem do práce pro Mitch Paytona a vyrazil Husqvarnas z Pro Circuit. Na jednom kole jsem neudělal nic lepšího. Dnes jsem generálním ředitelem společnosti Troy Lee Designs.