Kronika MXA TEST RIDER: LANCE MOOREWOOD

JAK SE ZOBRAZILI TESTOVACÍ RIDER MXA?

V roce 1976 jsem potkal Jodyho. Žil na ulici z mého tátova obchodu s motocykly v Norwalk. Můj táta vlastnil Cycle Town. Jody přišel do obchodu, aby si dal část svařovat na svém motocyklu. Později v Saddleback ve třídě 100cc Pro mě Jody zablokoval jako blázen do klína. Neustále jsem na něj křičel. Když závod skončil, šel ke mně. Pomyslel jsem si: "Uh, on mě udeří," ale řekl: "Chceš vyzkoušet kola s MXA?" Od té chvíle jsem testoval téměř každé kolo vyrobené v letech 1977 až 1987. Bylo to nejlepší období mého života.

CO JE VAŠE NEJVYŠŠÍ PAMĚŤ MXA?

Jednou mě MXA donutil jezdit na Can-Am. Nenáviděl jsem kolo. Bylo to divné kolo se širokým plochým sedadlem, tlumič, který vypadal jako bowlingový kolík, boční panely připomínající zavazadla a houpačka, která praskla první den. Už jsem to nechtěl jezdit, tak jsem to duchem sjel z vrcholu výstupu na kopec Matterhorn. Poté už to nebylo možné jezdit.

KDO S VÁM ZKOUŠIL BIKES?

Přišel jsem na konci roku 1976 a nahradil jsem Peteho Malyho, který omezoval testování. Hlavním jádrem testovacích jezdců během mé doby byli Gary Jones, Bill Keefe, Clark Jones, Jody, David Gerig, Steve Banning, Ketchup Cox, Robot Rogers a Ron Baumgartner. Jeff Ward příležitostně pomohl. Točil jsem se dolů, když se Larry Brooks připravoval, abych nahradil mé místo.

Proč jste přestali být testovacím jezdcem?

Právě jsem odjel. Po pravdě řečeno, trochu jsem se bál. Jednoho dne jsme se s Larry Brooksem dostali do skokové soutěže během focení starého motocyklového parku Claude Osteen. Nakonec jsme skočili na 175 kol na skladová kola a oba jsme skončili zlomenými zápěstí. Deset let jsem testoval kola a byl jsem šťastný, že jsem stále naživu. Vzal jsem si golf.

cagivaDavid Geriggary joneskopí moorewoodmotokrosmotokrosová akcemxamxa vrak posádky