ROZHOVOR MXA | VYDĚLÁVEJTE SEXTON SE PŘEDLOŽILI ZAMĚŘENÍ NA HANGTOWN

250 šampionů východního pobřeží, Chase Sexton neztrácel čas slavením. V pondělí po Las Vegas se vrátil k tréninku a jeho oči se soustředily na Hangtown.

V mé mysli není pochyb o tom, že 5. květnath,Rok 2019 bude pro Chase Sexton Geico Honda vždy velkým dnem. Po svém prvním vítězství v Supercrossu o víkendu dříve, Sexton převzal kontrolu nad bodovým ziskem do finále v Las Vegas. To bylo tam, že 19-rok-starý získal 2019 250 East Coast Supercross titul dokončením čtvrtý. Zatímco bojuje se svými 250 západními spoluhráči Rj Hampshire a Cameron McAdoo, Sexton si udržel mezeru nad soupeřem o mistrovství Justin Cooper, a získal jeho první z toho, co by mohlo být mnoho mistrovství. S Las Vegas, která je nyní vzdálenou pamětí, jsme v Kalifornii sledovali nováček roku 2018 Supercross 250 v Kalifornii, zatímco jsme testovali, abychom získali jeho titul Supercross a nadcházející sérii motokrosů.

JIM KIMBALL

CHASE ZAČNĚME DNY VEDENÍ DO LAS VEGAS SUPERCROS FINAL; JSTE NERVOUS? Zaprvé, bylo rozhodně skvělé mít jen 19 let a vyhrát šampionát Supercross! Ale rozhodně to bylo nervy, vedoucí k tomu, týden před závodem jsem pro jistotu ztratil pár hodin spánku. Jen jsem se snažil soustředit na to, co jsem dělal celou sezónu, a nakonec vědět, jak vyhrát. Našel jsem svůj krok se třemi závody, abych odešel z Nashvillu do Las Vegas, takže jsem se cítil opravdu dobře. Byl jsem si jistý, že to zvládnu, a vyšlo to ve Vegas.

Čistá radost z Chase Sexton po závodě v Las Vegas.

VAŠE TÍMMÁTY VÁM NEVYDÁVALI ŽÁDNÝ BOHATÝ PRŮBĚH ZÁVODU? Ach, mí spoluhráči byli trochu všude na východním / západním přestřelce, ale já jsem jen upřímně jezdil na chytrém závodě. Nebyl jsem opravdu tlačí. Jen jsem se snažil projít hlavní událostí, protože jsem věděl, že jsem před Justinem Cooperem, a musel jsem být kolem něj. Jenom jsem jezdil na vlastním závodě a snažil jsem se zůstat mimo krveprolití. Byl jsem hned za Adam Cianciarulo a ten pád měl, takže odtamtud to vzal docela pomalu. Vidět šachovnicovou vlajku bylo jistě dobrý pocit.

Spoluhráči Geico Honda, Rj Hampshire a Cameron McAdoo pogratulovali Chase Sextonovi po boji s ním během přestřelky na východ / západ v Las Vegas.

JAK SE ZASTAVILI PO ZÁVODU? Po závodě jsem s týmem oslavoval. Bylo skvělé vidět, jak šťastní byli tito lidé a jak tvrdě pracují. Vrátit se jim bylo rozhodně skvělý pocit a jen být s nimi schopen slavit, bylo úžasné. V tomto týmu jsem už čtyři roky, dva roky jako amatér a dva roky profesionál, takže bylo zábavné vidět veškerou práci, kterou tito kluci vložili. Je úžasné se jim vrátit a oslavovat s nimi. Nechali jsme si to docela nízký klíč a právě jsme se vrátili do hotelu, zavěsili a byla to skvělá noc. Je to něco, na co si budu pamatovat navždy.

Chase skončil celkově na 6. místě v závodě 250 Outdoor Championship v roce 2018, jeho nejlepším výsledkem bylo finále v Indianě, když se umístil na celkově 3. místě.

HOVORÍTE VÍCE O VAŠÍCH MINIMÁLNÍCH DVĚCH ROcích JAKO PRO. V roce 2017 jsem závodil s hrstkou Venku a ten rok jsem byl zraněn v Supercrossu v Atlantě ve druhém tréninku, což nebylo ideální. Moje druhá celá sezóna, která byla minulý rok, jsem dostal 5th na západním pobřeží. Cítil jsem se, jako by to byl dobrý krok správným směrem a dobrý stavební rok. V tomto roce jsem věděl, že mám šanci vyhrát. Cítil jsem se opravdu dobře na kole přicházejícím do sezóny, ale měl jsem trochu škytání s prolomením klíční kosti na horském kole před začátkem sezóny západního pobřeží. Ale z dlouhodobého hlediska se zdálo, že to funguje docela dobře s závodem na mistrovství východního pobřeží. Byl to rozhodně dobrý rok a já věřím, že budu stále silnější. Jak jsem řekl, je mi teprve 19 let a doufám, že ve mně mám ještě několik dobrých let a těším se na Supercross už příští rok.

Chase skončil na pódiu 6krát z 9 kol na 250 East Championship. Nejhorší konec sezóny byl v úvodním kole na 5. místě.

JSTE SE ZÍSKALI S JÍZDAMI, KTERÝM BĚL RACOVAT PRO WHILE, A JSTE NĚKTERÉ ROOKIE. POTVRDÍTE SE NA MISTROVSTVÍ. Myslíte si, že své týmy myslíš, že o tom? No, jak jste řekl, je tu spousta lidí, kteří na tom pracují už čtyři nebo pět let v Kladech. Opravdu nevím, jak to vyjádřit. Nechci nikoho naštvat. Myslím, že kdybych byl v jejich botách, nerozčilil bych se, ale možná bych měl spíše pocit „potřebuji více pracovat“ nebo něco podobného. Celkově mám za sebou solidní skupinu spoluhráčů a těším se na venkovní sezónu. Máme dobrý tým, silný tým. Mám pocit, že Rj a Cameron předvedli opravdu dobrou show v West Coast Shootout a samozřejmě v East Coast Supercross Championship. Měli jsme celkem silnou sezónu Supercrossu a dynamika celého týmu byla opravdu dobrá. Jsem načerpán, abych tu byl!

Když byl mezi finálovým sezonem Supercross a motocrossem pouze jeden víkend, Chase neměl po oslavě vítězství v Las Vegas kdykoli oslavu.

Představuji si, že jste byli testováni na motokrosech, a NESMÍTE VŽDY VYDĚLÁVAT ŽÁDNÝ ČASOVÝ ODDĚLENÍ OD SUPERCROSS. Vlastně jsem se v pondělí po Las Vegas vrátil do grindu. Mezi Supercrossem a Motocrossem jsou pouze dva týdny a až po sezóně není žádný prostoj. Chcete oslavit, ale musíte se připravit na Venku. Chodím ven a budu se snažit získat další z těchto věcí (mistrovství) a my můžeme oslavit mimo sezónu. Minulý rok jsem dostal tři pódia a stejnou částku v Supercrossu, takže se snažím každý rok zlepšit. Cítím se jako tento rok, udělal jsem velké kroky v Supercrossu, takže doufám, že se přeloží i do Outdoors.

Sextonova továrna Geico Honda.

PŘI NOVĚ GENERACI HONDA CRF250 PŘIHLASUJE, NEMŮŽE BÝT ZAJIŠTĚNO NEJVYŠŠÍ BIKE. JE KOLEK PRETTY RYCHLE NYNÍ? Začátkem minulého roku to bylo trochu pomalé, ale myslím, že všude kolem podvozku je na tomto motocyklu lepší a náš motor je mnohem lepší než ten, který jsme měli minulý rok. Mám tedy pocit, že letos budeme další krok od místa, kde jsme byli minulý rok. V našem týmu máme čtyři solidní chlapi, takže bych rád viděl Geica Honda dopředu.

KDY SE Vrátíte do FLORIDY? Jak jsem řekl, byl jsem v Kalifornii od Vegas. Herní plán je po Coloradu, vrátit se na Floridu, ale uvidíme, jak tato první dvě kola jdou. To bude hrát velkou roli. Pokud se jim povede dobře, možná půjdu po Pala zpět. Pokud potřebujeme pracovat na kole, pravděpodobně zůstaneme tady a provedeme malé testování. Jen to hraju podle ucha. Zkušební dráhy jsou tady, ale testování bylo zatím docela dobré. Uvidíme, jak je motocykl, a pokud potřebujeme provést testování, pravděpodobně skončím až do Colorada a pak domů.

Chase se chystá vstoupit na Hangtown a skončit na stupních vítězů.

PŘIHLAŠUJTE SE NYNÍ, S JEDINÝM ZÍSKÁNÍM JEDNOHO, MÁTE PLÁN MENTÁLNÍ HRY? Pro mě právě teď, jít do prvního kola, samozřejmě být schopen vyhrát, by bylo úžasné. Mám pocit, že bych určitě mohl vyhrát, ale být na prvním místě by byl skvělý. Moc se mi líbí Hangtown. V loňském roce jsem tam poprvé závodil, takže jsem nadšený, že mohu tento víkend závodit. Jen se pokusím dostat na dobrý start nebo na dva dobré starty a dát mi kolo dopředu. V ideálním případě je mým cílem vyhrát. Pokaždé, když se sestavím, mým cílem je vyhrát, ale opravdu bych chtěl být na pódiu.

2019 Hangtown National2019 monster energie supercrossChase Sextonhangtown 2019mxa rozhovorNÁRODNÍPro motokrosSUPERCROSS