NÁRODNÍ VÝSLEDKY A SÉRIE AMA SÉRIE AMA MOTOCROS ZÁVĚR:

Mistrovství v motokrosovém šampionátu Lucas Oil AMA Pro 2010 bylo v sobotu vzrušující a vrací se do San Diego County poprvé za 28 let s ustanovujícím národním závodem Pala Motocross National z závodu Race Race. Po dominantní druhé polovině sezóny zajistil Treico Canard Geico Powersports Honda svůj první kariérní motokrosový šampionát ve třídě 250 třetím místem v den. V první třídě 450 leptal Ryan Dungey Rockstar / Makita Suzuki své jméno v rekordních knihách svou desátou celkovou vítězství sezóny nováčků.

Nepředvídatelná povaha třídy 250 byla v Palau plně viditelná, protože nováček Dean Wilson závodil ke svému druhému vítězství v kariéře s 1-1 motocyklem pro Monster Energy / Pro Circuit / Kawasaki. Wilsonův triumf byl však zastíněn hvězdným vítězstvím šampionátu, který získal Canard.

V závěru sezóny Canard táhl Monster Energy / Pro Circuit / Kawasaki Christophe Pourcel o sedm bodů. Když duo bojovalo v první motorce, oba jezdci měli problémy v samostatných haváriích, ale Pourcel měl za následek oddělené rameno a když se mu nepodařilo vrátit se do druhé soutěže, jeho naděje na šampionát skončila.

"Mou hlavou protéká tolik emocí a myšlenek," řekl Canard, který vyhrál pět z posledních sedmi závodů sezóny, aby překonal Pourcel 57 bodů. "Když přišel čas, přemýšlel jsem o všech těch těžkých letech a to to ještě zlepšilo." Právě teď trochu snít. Jsem jen nadšený. “

Canard se připojil k Wilsonovi na celkovém pódiu ve třetím (4-3), zatímco Monster Energy / Pro Circuit / Kawasaki's Tyla Rattray si vybojoval druhé místo (2-2).

Dungey vstoupil do dne a snažil se překonat rekord Rickyho Carmichaela s devíti celkovými výhrami, který stojí od sezóny 2000. Poté, co před dvěma koly zabalil titul třídy 450 a stal se prvním nováčkem v historii, který vyhrál mistrovství AMA Supercross i AMA Motocross, pokračoval v sobotu ve své dominantní formě zametáním denních motocyklů.

"Ve druhém kole jsem se nedostal k nejlepším startům a musel jsem pracovat," řekl Dungey. "Trpělivost v tom rozhodně hraje roli a v posledních letech jsem se toho hodně naučila." Byla to nová skladba a bylo to opravdu dobré. Je to drsné a myslím, že se nám to všichni opravdu líbilo. “

Kromě toho, že Dungey vyhrál nejvíce závodů v historii, překonal Dungey také celkem 543 bodů za Carmichael, čímž zakončil sezónu rekordními XNUMX známkami.

Andrew Short Bull Racing Andrew Short skončil na druhém místě (3: 2) a na třetím místě (2–3) byl týmem GEICO Powersports Brett Metcalfe z Austrálie. Ale Metcalfe obsadil v sérii celkově druhé místo.

Během pouhých dvou týdnů ve dnech 25. - 26. září se hvězdy motokrosu z celého světa sblíží na Lakewood, Colo., Na každoroční motokros národů z motokrosového parku Thunder Valley. Team USA bude hledat své šesté po sobě jdoucí vítězství a 21. celkové vítězství na olympijských hrách v motokrosu, přičemž tým USA bude reprezentovat Dungey, Short a Canard.

VÝSLEDKY: PALA 250/450 NÁRODNÍ