REM GLEN HELEN: KUWAITI, DUTCHMAN, HAWAIIAN & ARGENTINIAN WALK DO BARU

Pro zvětšení klikněte na obrázky

Havajský závodník Brian Medeiros slaví své 250 Pro vítězství „nízkým pěti“ kamarádovi Danu Alamangosovi. Fotografie: Debbie Tamietti

Nejprve se zbavme počasí. Minulý týden byla teplota v Glen Helen 106 stupňů. Tento týden to bylo 102 stupňů. Chcete-li slyšet o závodech REM motokrosových závodníků mluvit o rozdílu, měli byste si myslet, že v Tichém oceánu právě spadla vánice. Až na 4 ° C, mrazivé teploty jsou úžasně patrné u lidí oblečených do několika vrstev kůže, uhlíkových vláken, nylonu, plastu a laminátu.

Jak byste mohli očekávat, jezdci z míst s typicky horkým počasím se tento víkend na týdenních závodech REM motokrosu velmi dobře. Havajský Brian Medeiros vyhrál třídu 250 Pro třetí rovný týden, zatímco Kuwaitti Adulatif Alkhanna vzal 250 nováčků (102 v Kuvajtu se nepovažuje za horké). Dalšími působivými zahraničními vítězi byli Holland Ralf Schmidt ve třídě expertů nad 40 a švédský Stefan Adriansson ve třídě 125 dvou tahů.

Holanďan Rald Schmidt (73) převzal korunu expertů nad 40 před Davidem Cincottou (861). Fotografie: Debbie Tamietti

Adulatif Alkhanna (88) přišel z Kuvajtu, aby se připravil na nadcházející arabské národní mistrovství. Použil 2-2 k vítězství ve třídě 250 nováčků nad argentinským Gustavo Cisnerosem (4-1) a Mattem McKennou (1-4). Fotografie: Debbie Tamietti

Australský Dan Alamangos a Brian Muscutt jeli MXA 2017 a 2018 KTM 350SXF zády k sobě v různých motocyklech během dne - a navíc, MXA Daryl Ecklund a Travis Fant použili 2018 KTM pro natáčení videa a focení před začátkem tréninku. Fotografie: Debbie Tamietti

MXA závodila s 2018 Hondou CRF450 ve dvou třídách (i když maskovaná v použitém plastu 2017). Jon Ortner (63) vyhrál třídu Elite Over-50 a Jody Weisel byl třetí v kategorii Inter-Intertestes. Mezi motocykly jezdilo několik dalších testovacích jezdců MXA. Fotografie: Debbi Tamietti

VELKÝ VÍTĚZ

Velkým vítězem dne se stal jezdec Elite přes 50 Jon Ortner. Třída Elite nad 50 let je vyhrazena pro bývalé profesionály narozené před rokem 1967 - ačkoli se objevili i neprofesionální jezdci, kteří se probojovali do třídy Elite s pozdně kvetoucím talentem. Ortner, který je trojnásobným jezdcem REM číslo jedna, se ukázal se svým pravidelným YZ450F, ale byl povolán k závodění na MXA 2018 Honda CRF450. Přestože loni několikrát závodil s modelem CRF2017 z roku 450, vyzkoušel kolo 2018 v praxi a poté šel na startovní čáru. Ortner a vítěz minulého týdne Luther French odehráli vysokorychlostní hru na první moto třídy Elite nad 50 let, přičemž Luther zvítězil. Ve druhém moto, po několika úpravách zavěšení, Ortner následoval Luthera na jedno kolo a těsně před přejetím startovní čáry ho obešel na křivce keporkaků. A to bylo vše, co napsala. Ortnerova 2-1 porazila Lutherova 1-2. Luther a Jon si jako vždy potřásli rukama na výjezdu z trati.

Renton Minuto (14) získal výhru 450 Pro s 2-1 dnem. Zde pronásleduje prvního vítěze motocyklů Jacob Argubright (911). Fotografie: Dan Alamangos

DALŠÍ VÍTĚZI

Zdá se, že čím je počasí teplejší, tím lepší je traťová příprava a REM trať tohoto týdne byla primo - 102 nebo ne. Kudos posádce Glen Helen a zejména John Allen. Úsilí je oceněno. Všichni víme, že motokros je hlavně o špíně. Zde jsou některé vybrané třídy a jejich nejlepší trojice:

Ani nejnákladnější objektivy fotoaparátu nevidí skrz polní pole létajících nečistot. Fotografie: Debbie Tamietti

Toto je totální válka. Brian Medeiros (139) vyvolává opatrnost a levou nohu větru. Fotografie: Dan Alamangos

3. Paša Afšar

Toto je poslední kolo třídy Over-60. Kent Reed (491) vede, ale chystá se ho vrazit Jody Weisel (63), zatímco Mike Marion (35) se chystá vrátit laskavost Jodymu. Joe Pena přichází rychle za hlavní trojici. Hádej co? Nikdo nikomu neprošel, ale všichni dostali za snahu černé pneumatiky. Fotografie: Debbie Tamietti

3. Bill Clontz

Phil Cruz (950) a Brit Tony Parsons (68) tvoří konžskou linii v první moto Inter-60 Intermediates. Fotografie: Dan Alamangos

REM nemá třídu Pee-Wee, ale Colton Derico se zaregistroval do třídy 65 začátečníků. Náročné REM hrboly s hranatými okraji musí být obří s 10-palcovými koly. Fotografie: Debbie Tamietti

NAD 50 NOVICE
1. Dan Paulson
2. Glenn Pietronico
3. Andy Stix

Brandon Sussman (12) maximalizuje jízdu na zadní straně dlouhého skoku. Fotografie: Debbie Tamietti

250 INTERMEDIÁT
1. Aryton Ward
2. Brandon Sussman
3. Matt Bynum

Bylo příjemné vidět bývalého AMA Pro Jeffa Loop (907) zpět v akci. Fotografie: Debbie Tamietti

Bob Rutten sjel z Idaho nebo Utahu nebo z jiného vzdáleného místa na závod REM. Bývalý šampión Baja šel 2-2 ve třídě expertů nad 60 za Val Tamietti. Fotografie: Debbie Tamietti

3. Jody Weisel

Mike Monaghan (44) se ukázal se zlomenou nohou, ale zaklínal ji do svých Alpinestarů a ve třídě expertů nad 8 let šel 8-50. Pasha Afshar (L7) šel 9-9, ale po skončení motocyklu mohl chodit. Fotografie: Debbie Tamietti

3. Austin Redd

Rok Gene Boere s poraněními a nemocemi se začíná otáčet. Neexistuje lepší lék než dávka motokrosu. Fotografie: Debbie Tamietti

450 NOVICE
1. Bradley Cole
2. Blake Paschal
3. Josh Fout

Abyste byli úspěšní, musíte být intenzivní. Luther French projevuje svůj závazek jít rychle. Fotografie: Debbie Tamietti

250 NOVICE
1. Abdulatif Alkhanna
2. Gustavo Cisneros
3. Matt McKenna

Aryton Ward, syn mnohonásobného národního šampiona Jeffa Warda, závodil každý týden v REM. Tento týden vyhrál 250 Intermediates s 2-1 nad 1-2 Brandon Sussman. Fotografie: Dan Alamangos

ZNAČKA ROZDĚLENÍ

Členění podle značky: Minulý týden Yamaha konečně odvedla nejlepší místo od KTM - i když pouze o 4%. Tento týden získal KTM první místo s 36% všech závodníků v REM na oranžové. Yamaha byla druhá s 29%, Honda třetí se 17%, Husqvarna čtvrtá s 8%. Kawasaki i Suzuki měli 4% a TM 2%. V mini třídě byl jeden Cobra.

Úkolem MXA Josha Fouta bylo vyzkoušet novou pneumatiku od Metzeler - MC360. Věřte tomu nebo ne, je to pouliční legální knobby. Fotografie: Dan Alamangos

Věkové členění: Pokud rozdělíte motokrosové autobusy REM na dvě věkové skupiny - do 40 let a nad 40 let - rozpadne se takto. 60% závodníků tohoto týdne bylo nad 40 a 40% bylo pod. Pokud rozdělíte starší skupinu na 40, 50 a 60 let - bude to 40% do 40 let, 15% mezi 40 a 49, 25% mezi 50-59 a 20% nad 60 let. Tři největší samostatné třídy byly první - více než 50 odborníků a více než 50 meziproduktů, více než 60 meziproduktů a více než 40 nováčků vázaných za sekundu.

Výherní pruh Jacob Argubright 450 Pro byl vychylován na tři v řadě. Jacob vyhrál první moto, ale DNFed druhý moto. Fotografie: Dan Alamangos

Coles, Bradley (14) a otec Chris (45), v praxi. Bradley vyhrál 450 nováčků a Chris byl na 6. místě mezi více než 50 experty. Bonusová otázka: Kolik 6D přileb můžete v tomto závodě REM počítat? Odpověď níže. Fotografie: Debbie Tamietti

FOTO BONUS JONA ORTNERA

Brian Medeiros vypadá dobře. (Vpravo) Meatman táhnoucí se k plotu.

Bon Rutten a Tom White. (Vpravo) Doug Dubach a Tom White.

Arctic Cove - klíč k chladu. (Vpravo) David Cincotta a Terry Varner pracují v harmonii.

REM závodí znovu příští sobotu 22. července. Bude to za třetí rovný týden více než 100 stupňů? Více informací najdete na wwww.remsatmx.com